Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2. Vites 1000 Devir Yokuşta Yük+Klima Çekiş Sorunu

Sinan Yalçınkaya

Soru

Normalde başka bir araç için yazsam kafa mı buluyorsun dersiniz ancak 109 bg focus olunca yazmaya cesaret edebiliyorum.

Arkadaşlar, 2. viteste 1000 devirde aracın gaz tepkisinde sorun var. Özellikle yokuşta neredeyse hiç tepki vermiyor. Düz yolda da eski performansı yakalayamıyorum. İlk defa dikkatimi araç tam dolu (5 kişi) yokuşta ve klima açıkken gaza bastığımda hiç tepki vermeyince anladım. Hatırladığım kadarıyla eskiden olsa fırlardı... 

Sizce bu bir sorun mu?

Not: Kendi ustama götürmek için bakımı biraz geçirdim (yaklaşık 1 yıl oldu, bu yıl az kilometre yaptığım için 14.000 km -normalde 10.000 de yaptırıyorum-)

Bilgiler:

KM: 158.000

Son Bakım: 144.000 - Ağustos 2012

Model: 2007 - 109 bg

Sinan Yalçınkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Normalde patenaj çekerek fırlıyordu diye hatırlıyorum ama?

Acaba tek başıma kullanmaya alışkın olduğum için mi öyle hissettim? Sonra da kafama takıldı? Bundan nasıl emin olabilirim?

Sinan Yalçınkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Normalde patenaj çekerek fırlıyordu diye hatırlıyorum ama?

Acaba tek başıma kullanmaya alışkın olduğum için mi öyle hissettim? Sonra da kafama takıldı? Bundan nasıl emin olabilirim?

2. vites 1000 devir araba dolu klima açık ve yokuş yukarı diyorsunuz :D Rölanti zaten 850 civarı. 

Orda isterseniz paspasa yapıştırın ayağınızı yine yığılır kalır 1e atıp 3.000de 2ye geçerseniz toplar çünkü 1000 değil 1750 devirde 2de olmuş olacak

Yani sorununuz normal herkesde olan şey

dizeli sevmememin en büyük nedeni diyebilirim. 1 2 1 2 sinir ediyor.

Ona bende gıcığım Ozan :D 2de kalkılabiliyor ama yumuşak olmuyor genelde :) 2. arabamı Allah nasip ederse benzinli ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2. vites 1000 devir araba dolu klima açık ve yokuş yukarı diyorsunuz :D Rölanti zaten 850 civarı. 

Orda isterseniz paspasa yapıştırın ayağınızı yine yığılır kalır 1e atıp 3.000de 2ye geçerseniz toplar çünkü 1000 değil 1750 devirde 2de olmuş olacak

Yani sorununuz normal herkesde olan şey

Ona bende gıcığım Ozan :D 2de kalkılabiliyor ama yumuşak olmuyor genelde :) 2. arabamı Allah nasip ederse benzinli ;)

bizim burda epey kasis var, ev okul ev yaptığımda 12 kasisten geçiyorum 6kmde :D düşün artık halimi :D kışın klima kapalıyken biraz sabırlı olup 2. viteste toparlamasını bekliyordum ama artık 1e almazsam işkenceye dönüyor.

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İlk aldığımda şunu yapıyordum. Hep aklım o günlerde kaldı...

Vitesi 2 ye atıp 1000 devire ayarlıyordum.

Sonra gaza yüklenip "hooop" diyordum  2.000 devire çıkıyordu

Gazdan ayağımı çekip 2.000 devire ayarlıyordum sonra yine  "hoooop" 3.000, sonra yine "hooop" 4.000 :)

Üçüncü vites 1.000 devire ayarlıyordum... Hooop diyordum 1400 devir anca olmuş... Bu olmadı diyip bir "hooop" daha bu sefer 2.000... sonra da 3.000... oluyordu... Tabi 2. vitesteki kadar değil...

Bir ara ankaradaki ustama fren tutmuyor diye aracı götürdüğümde.. Önce test cihazına soktu normal çıktı, sonra kendi denedi... Sonra baktı olmuyor, bana dedi ki sen araçtan sıkılmışsın anlaşılan... :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yalnız gençler f2 fırlar f3 gibi hantal değil :D üstüme atlamasın kimse :D ahahah

Bu gun arabada 3 kisi bir yokus cikiyoruz klima acik. 2 vites ilk once bi toplamadi oyle gitti. Teklemedide. Sonra topladi. Tabi arabadakiler anlamadi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tatilden döner dönmez Allah izin verirse ilk iş bakımı yaptıracağım. Tekleme sorunu yok... Sadece yüksek devirlerde motor sesi alışık olduğumun biraz dışında geliyor gibi. Bir miktar çekiş kaybı hissediyorum ama... Psikolojiik de olabilir tabi ki....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.