Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Torpidosu Nasıl Sökülür ? Aux çıkışı Hakkında

O. Fatih Yurter

Önerilen Mesajlar

focus 3 değil değil focus 2.5 diye tabir edilen kasa. Torpido ışığının yansıdığı boşluktan kabloyu sokunca teybin oraya kadar ulaşıyor. Xcarlink ana bayisi bursa ama nedense onlarla bir türlü anlaşamadım. Eski focusuma (focus 1) da alacaktım bunları arayıp sordum uyumlu değil dediler ben de yurt dışından aldım gayet de güzel uydu. Yine aynı şekilde bunun için de sordum 6000 cd uyar mı yok dediler ben de yurt dışındaki firmaya mail attım onlar uyar dediler sipariş verdim bakalım takacağım çalışırsa sonucu bildiririm. mp3 player belki olabilir ama xcarlink ayrı tat. CD okumama, kesilme problemleri yok, direksiyon kumandası aynen çalışıyor, şarkılar klasörlere bölünüp sanki cd changer varmış gibi çalışıyor, istediğin şarkıyı silip ekleme yapabiliyorsun.. Bunlar bana daha cazip geldi açıkçası.

Anladım,ben de bir ara baya bi niyetlendim,Antalya bayisiyle falan görüştüm daha sonra vazgecip usb media plyer kullandım.Bağlantı işini halledip sonuçları ve mümkünse bir kaç da resmi burada paylaşırsan sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...

Bende dün ilk kez mp3 playerımı aux girişinden bağladım.

Ses güzel fakat teyp üzerindne sadece sesi açıp kapatabiliyorsun, şarkı değiştiremiyor olman hayal kırıklığı yarattı :D

maalesef aux bağlantısı böle bişey.direksiyon kumandası ses hariç işlemiyor.aynı konudan bende rahatsızım maalesef..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aux girişi ile teybe herhangi bir komut iletimi yapılamaz,zaten ses kaynağınız farklı bir cihaz.direksiyon kumandası denen meret de sandığınız gibi karmaşık bir şey değil.Sadece farklı direnç değerleri ile vol+,vol-,kanal değişimi,band değişimi gibi fonksiyonların aktif olmasını sağlar.Bu işlem teyp ile kumanda arasındaki kablolu bir bağlantıdır,bu kumanda haricen takılan bir müzik kaynağını kontrol edemez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tam olarak değiştirmek diyemeyiz,auxiliary(yardımcı) input/output diye tabir edilen milivoltlar seviyesindeki ses sinyalinin bir cihaza giriş ya da çıkışıdır.Basitçe mp3 player,walkman,deck cd çalar gibi cihazların ses çıkışlarına aux çıkış da denebilir.Bu çıkış seviyelerine karşılık gelen girişler de aux giriştir.Kısaca kulaklıkla dinleyebildiğiniz her ses kaynağını aux girişi olan bir cihaza bağlayabilirsiniz.Bu aktarım sadece ses sinyali olduğu için başka herhangi bir komut aktarımı yapılamaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 11 ay sonra...
30 July 2012 - 15:36 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

profil bilgilerinizde ki focus detaylı yazılsaydı keşke model yılı ve donanım gibi..

Zaten aux girişi var ise;

2 ucu erkek 3.5mm stereo jack

Focus'u detaylı yazdım :) Ayrıca çıkış olduğuna göre bu kablo yeterli olacak sanırım. Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.