Welcome to Focus Club Tr | Otomobil Severlerin Adresi

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• Duyurular

• Yakup Çağatay

Görünmeyen Resimler - Imgur ve PhotoBucket   06-08-2015

Türkiye'de i.imgur adresi engellemiş durumdadır, bu sorunu çözmek için ilk etapta öncelikli konuları yenilemeye başladık. Şuan görmek için yapmanız gereken basit bir DNS değişikliğidir; Google dns gibi 8.8.4.4 NOT: Bu sadece imgur'a yüklenen fotoğraflar için geçerlidir. PhotoBucket da diğer sitelerde görüntülemesini kapattı. Gözükmeyen bir resim/foto gördüğünüzde lütfen RAPOR düğmesini kullanarak bizlere bildiriniz eğer mümkünse görünür hale getireceğiz. İlginize Teşekkürler.
“ER-OL
Mehmet Ay.

Torpido Aydınlatma Revizyonu

Merhaba arkadaşlar.

Bildiğiniz gibi MK 2,5 torpido aydınlatması çok yetersiz ve dışa doğru. 

bu sorunu mantar led ile çözümleyerek fikir olması açısından sizinle paylaşmak istedim.

Sistemde şerit led kullanmak istemedim çünkü daha önce kullandığım şerit ledler nedense hep arızalandı. Mantar ledde bu güne kadar hiç sorun yaşamadım.

Torpidonun üst kısmına 3,5cm boşlukla led deliklerini açarak 4 Led'i seri bağlayıp toplam 12 Led'li bağlantıyo yaptım.

(Abartmışım, gece torpidoyu açınca arabanın içi aydınlanıyor ^_^)

MvDBZ6.jpg

Enerjiyi dipsiz ampuün takıldığı yerden almak için eski bir led ampulün dip kısmını kullandım. kapak siviçi burada olduğu için gelen kablodan enerji almak işe yaramıyor, illa buradan almak lazım :)

XX63go.jpg

Bitmiş hali aşağıdaki gibidir :)

Q72znA.jpg

bG6E0Y.jpg

11 kişi bunu beğendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer Konular

• Yazan: Muhammed E.
      Yine farklı bir aksesuar ile geldim bu aralar hep renkli şeylere sardırdım sanırım. Bagaj altı animasyonlu led...

Fiyat: 50TL
      Montajını kendim yaptım, kendimiz keşfede keşfede 2 saate yakın zevkli bir montaj oldu.

Buyrun Video Linki:

Bu da montajdan önce evdeki denemem:

Montajdan birkaç foto:

Bu da elektriği bulmada kullandığımız test aksesuarımız

• Yazan: Halit AYDIN
      Herkese merhaba..Aracı temizlerken detaylı gördüm..araç; focus 3 hb, tit + smart..bu bölme ne anlama geliyor, burada normalde bir şey var mıydı acaba? Yeni alınca akla gelen ilk şey o:)

Bazılarına çok abartı gelecek belki ama benim hoşuma gitti İnanın çok basit gibi görünüyor ama 3 gündür uğraşıyorum.

Öncelikle ürünün 5mt fiyatı yaklaşık 6 dolar, yani 20TL civarı.
      Ürün linki: https://goo.gl/Kym6AP
      Maliyet: 10m ip Neon 40TL + 10TL Kablo vs

Aliexpress üzerinden 2 adet (mavi+kırmızı) siparişi verdim 20 gün sonra geldi. Dahili olarak bir adaptörü var (sanırım voltajı artırıyor, ki acayip çarpıyor)

Montaj kısmında bişey yok aslında, 1-2 mm açılan yerlere neon un kenarındaki kısmı sıkıştırıyorsunuz Bilmeniz gereken şey, ip neon kesilip parça parça birleştirilebiliyor.  Ama bu kısım biraz ince işçilik istiyor. Öncelikle maket bıçağı ile ek yapmak istediğiniz yerden kesin, sonra dıştaki renkli silikonu (bende mavi mesela) yine bıçak yardımı ile sıyırın. Sonra orada beyaz bir kablo kaldı gibi, burada 1 tane kalın bakır kablo var 2 tane ince tel var. Buna dikkat, bu kısmı çakmak yardımı ile dışını eriterek açıyoruz yoksa kopar. Ortadaki bakırın etrafında ilginç bir şey var, ışık veren kısım da orası (2. resimde gözüküyor) onu da hafifçe lehim yapacak kadar maket bçağı ile sıyırıyoruz. Ortadaki bakır tel (+) kutbu yani kırmızı kablomuz olacak, yanlardaki 2 teli de birleştirin (-) siyah kablomuz olacak. Sonra buraya ince bir teli lehim yapıyoruz. Lehim şart çünkü o ince kablolar kıvrılmayacak kadar nazik. Ben lehim dışına (adı ne bilmiyorum ama) bu çakmakla ısıtılan boru gibi plastiklerden alıp yapmıştım. Sonra bu kabloyu nereye götürmek istiyorsak götürüyoruz. Paralel olarak çalışıyor, illa uç uca olması şart değil. Ben 4 kapıdan ve ön kısımdan da 4 tane olmak üzere 8 kablo getirdim direksiyonun altına

Bazı tam sıkışmayan yerler için sıcak silikon kullandım. Kalıcı zarar vermesin diye En son da ufak bir anahtar koyup el firenin oraya yapıştıracağım En önemli konu elektrik. Elektriği şimdilik çakmaklık sigortasından aldım ama farlar açılınca yansın istiyorum. Onun için de motor kısmı sigortalarından hat çekmek gerek sanırım yolcu kısmında farla ilgili bir sigorta yok diye biliyorum. Ona en yakın zamanda bakaccağım

Daha fazla bişeye gerek yok sanırım. Sorusu olan varsa yardımcı olmaya çalışırım... Umarım beğenirsiniz

Gelsin fotoğraflar

Aracım Focus 2016 TrendX. Ön farların için ekonulan ledler varmış, hatta hareketli gibi sırayla yanan ( Knight Rider diye geçiyor bazı yerlerde) ledlerden gördüm bir yerde, video da ekleyeyim buraya, o şekilde Focus'a yapabilir miyiz?

Farın içini açıp oraya led koyan oldu mu?
      Fara bir zararı olur mu?
      Normal farların görüşünü engeller mi? Açıkçası biraz baktığımda altta bu videodaki araç gibi koyacak boşluk yok gibi geldi...

Esnek Led Ürün:

Video:

Farların şu kırmızı ile gösterilen yerlerine mesela:

• Yazan: Gökmen Çevirgen
      Merhabalar,

Dün gece karşılaştığım bir durum maalesef çok sinir bozucu kısaca anlatıyorum gün içerisinde kısa mesafelerle kullanmıştım daha sonra uzun bir süre araç park yerinde beklemişti (yaklaşık 3 saat) gece gitmem gereken 25 km lik bir yolum vardı onun için hareket ettim yaklaşık 400 metre sonra falan araç içindeki tavan aydınlatması kendi kendine yanmaya başladı normalde hep kapılı konumdadır kapılar açıldığı zaman yanmaz üstelik hareket halindeyim şaşırdım tabi bir anda biraz kurcaladım tekrar off düğmesine 2 kez bastım ettim falan kapandı neyse dedim geçtim 3 sn geçmedi tekrar böyle sanki patlamaya çalışan ampül gibi bir temazsızlık varmış gibi yani yandı söndü yandı söndü ve yandı öyle yanık kaldı kapanmıyor gece vakti araç içinde sürekli ifşa durumdayım  neyse bir süre sonra çektim sağa belki dedim kapılarla alakalı kontrol ettim bagaj dahil yok açık bir şey alakası var mı sanmıyorum motoru kapatmıştım dedim bir de kitleyeyim arabayı yok ışık bana mısın demiyor bi ara kırsam mı diye düşündüm de kıyamadım işte  bu arada internete bakıyorum var mıdır bu tarz bir şey ile karşılaşan diye tam aradığımı bulamadım neyse dedim gideyim eve saat geç oldu zaten kendini korumaya alır söner herhalde eve vardım bütün yol ışık açık geldim kitledim arabayı ışık halen yanıyor tabi sanırım 10 dk sonra falan söndürmüş kendini arkadaş herhalde bütün yol açık gelince süresini doldurdu sanırım. 

Şimdi sizden tavsiye almak istedim bu sizce nasıl bir sorun kablo ile mi alakalı sigorta ile mi alakalı bilemedim servise mi götürsem normal bir elektrikçi arkadaşa mı o konuda da kararsızım yerinden söküp orijinal halde takamazsa onu tekrar sinir bozar biraz yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar  

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.