Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Apartman Yöneticisine Dava Açmayı Düşünüyorum

Önerilen Mesajlar

Tazminat disinca hakkinda ceza davasida acilabilir. Gorevi kotuye kullanma, gorevi ihmal vs. Hatta hakim beye gicik bir savciyada duserse dosyaniz o zaman savci bey bunu allem eder kallem eder iyi bir sekilde sonuclandirir.

Ancak once bir ceza davasi acmaniz gerekir ceza davasinin sizin lehinize sonuclanmasi halinde tazminat davasini kazanmaniz cok daha kolay.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tazminat disinca hakkinda ceza davasida acilabilir. Gorevi kotuye kullanma, gorevi ihmal vs. Hatta hakim beye gicik bir savciyada duserse dosyaniz o zaman savci bey bunu allem eder kallem eder iyi bir sekilde sonuclandirir.

Ancak once bir ceza davasi acmaniz gerekir ceza davasinin sizin lehinize sonuclanmasi halinde tazminat davasini kazanmaniz cok daha kolay.

Ceza daha çok isime gelir aslında, benim amacım adama dersini vermek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Olmadı gece karanlıkta sıkıştırırsın. Dinsizin hakkından imansız gelir.  

Aman diyim adam zaten kendi kendine ihbarlarda falan bulunup kendisini de tanık yazdırıyormuş. :D

Bak zor bir iddia ama görevi kötüye kullanmaya bile sokulabilir. Nasıl, adam apartmanda öğrenci istemediği için sizin yatırmış olduğunuz aidatları yatırmamış gibi gösterip sizi rencide ederek evden çıkmanızı istiyormuş iddiasında bulunulabilir. Varsa bir avukat tanıdığınız ( @Alperen G., ) :D :D :D ona danışsanız daha iyi olur. Yoksa ben yarından itibaren her türlü soruna cevap vermeye çalışırım. Ceza mahkemesinde ya da savcılıkta çalışmadığım için tam olarak bilgi veremiyorum. Ama sorar öğreniriz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün konuştum. İcraya verirlerse size bildirim gelirmiş. İtiraz edermişsiniz, o da itirazın iptalini talep eder iş mahkemeye gider, mahkemede dekontları kanıt olarak gösterir, kazanında söz konusu miktarın 20%'si gibi bir kısmını tazminat davası ile almanız çok yüksek ihtimalmiş. Banka gişesinden alınmış dekontlar gayet somut bir kanıt olacağından aleyhine sonuçlanmaz normal şartlarda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında icraya versin sonrada uğraşsın düşüncem baştan beri var ama icraya vermiyor gibi yani bu borç kasımdan beri yazıp duruyor orda. Bununda sıkıntısı evden taşınırken çıkacak adam borç gösterecek ev sahibi depozitodan keserim dicek yine yönetici ile uğraşmak zorunda kalıcaz.

Adamı devirmekte pek mümkün görünmüyor, aynı zamanda siteninde yöneticisi ve seveni çok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Antalyada da vardı öyle bir hakim. Hemşerilerine kıyak geçen,avukatlara kaba davranan,binlerce yargıtaydan dönen davaya makimlik yapmış olan Malatya'lı bir hakimdi. Bizimde bir davamızda hakimdi. 3 ay önce gazetede haberini okudum. Hakimlikten emekli olmuş baroya başvurmuş avukatlık için oy birliği ile reddedilmiş. Avukat arkadaşlar daha iyi bilir nasıl işliyor tekrardan avukatlığa dönme süreci kimler oy veriyor bilmiyorum ama durum öyle idi. Yerinde olsam pek kurcalamazdım. Anlattığın gibi vicdansız birisiyse aile büyüğüme havale ederdim ;) Belli olmaz dava açarsın ona zot bir hakime düşer dava banko kazanırsın tam terside olabilir. Avukat arkadaşlar her ne kadar tarafsız adalet var yasa var kanun var deselerde öyle yürümüyor maalesef. Tarafların adaleti konuşuyor adaletin tarafsızlığı değil. Onlarca, biraz daha araştırısak yüzlerce çok araştırısak binlerce emsal bulunabilir. Neyse konu farklı yere gitmesin. Bu yöneticinin yardımcısı, denetim kurulu falan yok mu? Onlardan yardım istesen?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu yöneticinin yardımcısı, denetim kurulu falan yok mu? Onlardan yardım istesen?

Denetçi varmış bide, kapıcıya dekontları verirken "pazartesiye kadar çözmezse dava açıcam" demiştim yarın akşam bide denetçiye gideyim diyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Denetçi varmış bide, kapıcıya dekontları verirken "pazartesiye kadar çözmezse dava açıcam" demiştim yarın akşam bide denetçiye gideyim diyorum.

Davayı sen açma, o icraya versin verebiliyorsa. Sen borcum varmış dersin, ödedim dersin , adamda çıkar der ki evet ödedi o fotoğrafta eski veya yanlışlık oldu sonra düzelttik borcu yok der kapanır iş boşuna uğraşırsın vakit ve nakit kaybın olır. O icraya versin, tebligat gelir cevap verirsin borç benim değildir ben düzenli ödemelerimi yaptım makbuzların fotokopilerinide eklersin. Olay kapanır. Yapacağı en büyük pislik ihtiyati haciz yollar teminat yatırıp. Eve ihtarnamesiz haciz gelir küt diye çıkartırlar malını evden. Sonra itirazını edersin ispatlarsın. Hem tazminat alırsın hem onu ciddi bir zarara sokarsın. Başı ağırır eğeyce. Sende mallarına kavuşursun üstünede güzel bir tazminat alırsın keşke öyle yapsa diye bile düşünebilirsin. Tabi sözde hukuk adamı olduğu için zarar göreceğini bilir ve yapmaz öyle birşey. İnsan 40 kez birşeyi isterse olurmuş derler. O adam hakkında birşeyi çok iste belki olur :P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

@Alperen G., abi selam, bugun 200tl olan aidatın 250ye çıktığını borçların aynen durduğunu görünce yine sinirim tepeme çıktı.

sitede ısınma ve sıcaksu merkezi sistem, sıcak suyun apartman girişinde sayacı var kullandığımız kadarını fahiş fiyattan ödüyoruz. 200tl(250tl) de yakıt adı altında blok yönetimine ödeniyor. 80tlde çevre aidatı olarak site yönetimine ödeniyor. Benim bu aidatlara karşı yapabileceğim birşey var mı? Isı pay ölçer takılmadığı için ceza ödenmesi için dava mı açmam gerekiyor? böyle bir cezayı yöneticimi öder yoksa dairelere paylaştırabilir mi? veya ısı pay ölçer takıldıktan sonra var olan 250tl yakıt parasını aidat yaptım ısı pay ölçerden ödenmesi gereken parayı ayrıca ödiceksiniz diyebilir mi?

Bu kadar soruyu sordum ama bu konularda bilgin varmı bilmiyorum :) biraz araştırdım ama iyice çorba oldu kafam :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi aylık 250 tl aidat karşılığında hangi hizmetleri alıyosunuz ? Bizim aidat aylık 15 lira da.

ısınma(yaz kış 250), asansör, kapıcı, bina aydınlatması, bina temizliği. aklıma gelenler bunlar başkada yok sanırım...

Ankarada yıllık doğalgaz harcaması ne kadar acaba? mümkünse sadece ısıtma için?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ısınma(yaz kış 250), asansör, kapıcı, bina aydınlatması, bina temizliği. aklıma gelenler bunlar başkada yok sanırım...

Ankarada yıllık doğalgaz harcaması ne kadar acaba? mümkünse sadece ısıtma için?

Isıtma dahilse tamam o zaman yine de biraz fazla gibi ama neyse :) bizde kapıcı ve asansör yok. Bina aydınlatması + bina temizliği 15 lira.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Isıtma dahilse tamam o zaman yine de biraz fazla gibi ama neyse :) bizde kapıcı ve asansör yok. Bina aydınlatması + bina temizliği 15 lira.

valla karşılaştırma yapacak bir bilgi yok elimde ankarada epey üye var bakalım ne kadar insaflıymış...

ama beni esas delirten senede %25 zam. (geçen senede haziranda %25 zam yapılmış) doğalgaz senede %25 zamlanıyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.