Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Powershift

Mehmet Ertekin

Önerilen Mesajlar

Biraz açmanız lazım nasıl bir ses?

özellikle düşük süratte yapıyor,arnavut kaldırımı,bozuk satıhlarda  şıngırtı sesi

birde;örneğin düz yolda 40 km süratte ,firene basmadan yavaşlayıp ,tekrar hızlanmak istediğimde vites küçültmeyi unutuyor,hırıltı şeklinde bir ses çıkıyor,çok kısa bir süreliğine ayağımı gazdan çekip tekrar hafifçe bastığımda hırıltı sesi kayboluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün öğrendiğim bir bilgiyi paylaşayım. Belki önce yazılmıştır ama ben görmedim.

4x olan araçların şanzumanları sürekli 4 çeker konumda sabit kalıyormuş. Normal şartlarda 2x olması gerekn durumlarda bile 4 çeker devam ediyormuş.

Tamamının kontrol bilgisayarı değişecekmiş. Sorun şanzumanda değil kontrol sistemindeymiş.

Sanırım geri çağırma yerine doğrudan davet ile halledilecekmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün öğrendiğim bir bilgiyi paylaşayım. Belki önce yazılmıştır ama ben görmedim. 4x olan araçların şanzumanları sürekli 4 çeker konumda sabit kalıyormuş. Normal şartlarda 2x olması gerekn durumlarda bile 4 çeker devam ediyormuş. Tamamının kontrol bilgisayarı değişecekmiş. Sorun şanzumanda değil kontrol sistemindeymiş. Sanırım geri çağırma yerine doğrudan davet ile halledilecekmiş.

Özer bey bu bizim powershift li focuslar için geçerlimi 4x  2x olayını pek anlayamadım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İçimden bir ses Powershift'in, DSG'nin isim değişmiş hali olduğunu söylüyor.Umarım yanılırım.

ikisi de Getrag firmasının üretimi zaten.  Şikayetlerde benzer. Mesela arnavut kaldırımı yollarda ikisi de şıngırtı yapıyor. Fakat kullananlar DSG bir tık daha iyi diyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.