Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Fikir Olsun Farklı Tasarım Gündüz Farı Ve Bi Xenonlu Drl Li Far

Guest Murat yılmaz

Önerilen Mesajlar

@Sabri Özer ben bir ay önce görmüştüm senin dediğinden abi ama yataydı sonradan takılan drl, çok boğmuştu arabayı ve şahinimsi hava katmıştı bence hiç gerek yok senin arabaya

Aynen orjinalci biri olarak bende kendimi eleştirdim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

sinyalli olan yazacaktım yanlış olmuş :) Oğuz Mete'nin paylaştığı resimde olandan. Şimdi bu modeli görüpte düz beyaz renkli , sinyalle uyumlu olmayan modelde alınmaz ki :(

ben bunu buldum sanalpazardada var 280 tl falan amapesın 240 a verıor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar konu dışına çıkıyorsunuz bunlar için zaten başlığımız mevcut. Cevap vermek için illa burada yanıtlamanıza gerek yok imzamdaki şeyi tekrar ediyorum.

Cevapla sekmesine tıkladıktan sonra yazıyı kopyalayınız sonra doğru başlık altında yanıtlayınız lütfen.

Aksi halde önemsiz iletileri taşımak yerine sileceğiz.

Bilgilerinize. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben bunu buldum sanalpazardada var 280 tl falan amapesın 240 a verıor

Sanalpazara baktım bulamadım maalesef :( linkini yazabilirseniz sevinirim. CMB Auto ' da mevcut ama ellerinde kalmamış. Şubat'ın ilk haftası gelecek dediler , beklemedeyim :)

Arkadaşlar konu dışına çıkıyorsunuz bunlar için zaten başlığımız mevcut. Cevap vermek için illa burada yanıtlamanıza gerek yok imzamdaki şeyi tekrar ediyorum.

Cevapla sekmesine tıkladıktan sonra yazıyı kopyalayınız sonra doğru başlık altında yanıtlayınız lütfen.

Aksi halde önemsiz iletileri taşımak yerine sileceğiz.

Bilgilerinize. 

kusura bakmayın.mesajınızı görmeden önceki mesajı cevaplamışım. Silecektim, silemedim. bundan sonra pürdikkat :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 10 ay sonra...

arkadaşlar gündüz farlarım elime ulaştı, montajını yaptık ve çok şık oldu, yakın zamanda fotoları paylaşacağım, fakat şöyle bir sıkıntım var, montajı yapan usta günüz kitini direk park lambalarından aldı ve park lambaları yandığı zaman devreye giriyor ve akşam saatlerinde de aynı şiddet te yanma ya devam ediyor, yani yanma şiddetinden % 75 gibi bir düşüş olmuyor ve bu durum beni rahatsız etti. ürünü monte eden usta gelen gündüz farında böyle bir özellik olmadığın söyledi, kutu içerisindeki montaj kabloları üzerinde küçük bir kutu vardı bu ne işe yarar diye sordum, sistemi korumak amaçlı dedi usta. gündüz farlarıma bu özelliği nasıl ekleyebilirim acaba ??

öncelikle bahsettiğiniz kutuyu başka bir ustaya gösterin olmaması düşük ihtimal. yada montaj klavuzunu paylaşın inceleyelim.

gerçekten yoksa 5 bacaklı röle ile çözülür(kısılma olmaz onun için modul lazım). rölenin beslemesi kontağa bağlı olmalı(kontak açılınca DRL yansın diye) tetiğide kısa fara yada parka (kısa far yada park açılınca sönsün diye) röle çekilirkenki bacak ise boşta kalacak(87) kapalıykenki çıkıç bacağıda(87a) da DRLye.

Birisi de bu gündüz ledlerinden hediye etti. Lakin bu kutu çalışmıyor. ledler çalısıyor. 2dk sonra sönüyor. kutu arızalı. elinde olan ya da çözüm öneriniz var mdr? Bir de bu(asagıdaki aliexpress) çözüm müdür? çok sağolun...

kutuyu bulmasam da ihtiyacı olan birine de verebilrim maksat işe yarasın ya bana ya da baskasına :)

http://www.aliexpress.com/item/New-Car-led-DRL-Relay-Daytime-Running-Light-Relay-Harness-Auto-Car-Controller-On-Off-Switch/1298468274.html

Halil Gürsoylar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birisi de bu gündüz ledlerinden hediye etti. Lakin bu kutu çalışmıyor. ledler çalısıyor. 2dk sonra sönüyor. kutu arızalı. elinde olan ya da çözüm öneriniz var mdr? Bir de bu(asagıdaki aliexpress) çözüm müdür? çok sağolun...

kutuyu bulmasam da ihtiyacı olan birine de verebilrim maksat işe yarasın ya bana ya da baskasına :)

http://www.aliexpress.com/item/New-Car-led-DRL-Relay-Daytime-Running-Light-Relay-Harness-Auto-Car-Controller-On-Off-Switch/1298468274.html

Her seferinde başta çalışıp 2 dk sonra kapanıyorsa ben sorunu arabada arardım, daha doğrusu montajda. Yani araba kısa devre filan görüp elektriği kesiyor olabilir.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her seferinde başta çalışıp 2 dk sonra kapanıyorsa ben sorunu arabada arardım, daha doğrusu montajda. Yani araba kısa devre filan görüp elektriği kesiyor olabilir.

dısarda akuden de denedik olmadı. sanırım 2dk değil 5-10 sn de kapanıyor. yine sanırım ısınır ısınmaz devre kesiyor. bu aliexpressdeki devre mi yoksa elo gündüz farı rolesi mi işmizi görür bilemedim. ustamla ölçtük çıkısını 15v tu ayrıca direk baglayınca da cok körez yanıyor.

dısarda akuden de denedik olmadı. sanırım 2dk değil 5-10 sn de kapanıyor. yine sanırım ısınır ısınmaz devre kesiyor. bu aliexpressdeki devre mi yoksa elo gündüz farı rolesi mi işmizi görür bilemedim. ustamla ölçtük çıkısını 15v tu ayrıca direk baglayınca da cok körez yanıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elo iyidir denemeye değer.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.