Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ufak Ama Üzücü Bir Kaza :(

teoman soydaş

Soru

herkerse merhaba,

bugün park halinde olan arabama yandan geçen transıt kamyonetın kasası çarpması sonucunda SOL dikiz aynam param parça oldu :( bu hasarın dışında farklı bir yerde çok şükürkü bir sorun olmadı.

vuran kişi ile beraber tutanak tuttum, sigorta, ehliyet, kaza resimlerini çektim ve ruhsat fotokopilerini aldım. tutanakta ilgili kişi kusurlu olduğunu kabul etti.

bundan sonraki sürecte sizce nasıl ilerlemeliyim;

1-) kaskomu deldirip orjinal parça mı taktırayım ?

2-) kişinin sigortasından faydalandırarak yan sanayi mi taktırayım ?

3-) hiç bunlara girmeden cepten mi yaptırmalıyım ?

sizin önerileriniz nedir ? yardımlarınızı rica ederim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
teşekkürler, biraz önce görüştüm araç gelmesi gerek dediler , araç üzerine dosya açmamız gerek dedi. ben biraz ısrar edince biz araştırıp size bilgi verelim dediler. bakalım servisten telefon bekliyorum. kabul etmezlerse mecburen boş yere git gel yapıcam :( Yahu onlar sipariş geçsin. Ürün gelince gidip işlemlere başlarsınız. Zaten ilk bunu teklif etmemişmiydi. Olur bu şekilde de .
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yahu onlar sipariş geçsin. Ürün gelince gidip işlemlere başlarsınız. Zaten ilk bunu teklif etmemişmiydi. Olur bu şekilde de .

ilk onu teklif ederken evraklarınız ile geliniz demişlerdi sanırım aracıda görmek istiyorlar.. dahada dönüş yapmadılar 1 saat daha bekleyeceğim aramazlarsa ben yeniden arayıp bilgi alacağım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

herkerse merhaba,

bugün park halinde olan arabama yandan geçen transıt kamyonetın kasası çarpması sonucunda SOL dikiz aynam param parça oldu :( bu hasarın dışında farklı bir yerde çok şükürkü bir sorun olmadı.

vuran kişi ile beraber tutanak tuttum, sigorta, ehliyet, kaza resimlerini çektim ve ruhsat fotokopilerini aldım. tutanakta ilgili kişi kusurlu olduğunu kabul etti.

bundan sonraki sürecte sizce nasıl ilerlemeliyim;

1-) kaskomu deldirip orjinal parça mı taktırayım ?

2-) kişinin sigortasından faydalandırarak yan sanayi mi taktırayım ?

3-) hiç bunlara girmeden cepten mi yaptırmalıyım ?

sizin önerileriniz nedir ? yardımlarınızı rica ederim...

öncelıkle çok geçmiş olsun..

bence kaskonuzada bellı bır mıktara kadar hasarda kaskonuz bozulmuyorsa kaskonuzdan faydalanın.mesela benım aracın lastığı yarıldı ve kaskodan paramı aldım.ve kaskom bozulmadı..

ayrıca anlayamadığım karşı tarafın sigortası sadece yan sanayi urunlerımı yaptırıyor..kaskonuz olmasaydı orjınal parça taktıramıyacmıydınız..bence karşı tarafın sigortasından serviste orjınalınden yaptırın derım..cebınızede yazık kaskonuzada.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Servis başta saçmalamış ama doğru yola gelmiş neyseki, eksper atanırsa(bazı şirketler ufak hasarlarda atamıyor direk onaylıyor) eksper gelene kadar servisin işi yok araç ile. Siz kendiniz bile hasar bildirimi yapabilirsiniz sorun olmaz (bu durumda gerek kalmamış tabi)

Benzeri başıma geldi. Arka tamponuma duramayıp vurdu abs'siz bir araç. Karşı taraf suçlu. Karşı tarafın trafik sigortası yan sanayi takıyor. Hatta yırtık tamponu onarım yapma ihtimali bile varmış. Kendi kaskom orjinalleriyle değiştiriyor fakat ben haklı olduğum için karşı taraftan ücretini alıp benim hasarsızlığımı bpzmuyor. Fakat bu olay senede bir kez oluyor. İkinci kazada haklı olsam bile kendi kaskoma bildirdiğim taktirde hasarsızlığım bozuluyor. Pazartesi günü karşı tarafın sigortası ile görüşeceğiz. Uğraştırmadan dava açmadan orjinalleri takıyorsan serviste tak yoksa dava masrafları, vekalet ücretinide ödersin gibi konuşacağız:)

Hangi şirket? Anadoluda ruculu hasar hakkı sınırsız...

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hangi şirket? Anadoluda ruculu hasar hakkı sınırsız...

Karşı tarafın trafik sigortası güneş, benim kaskom aksigorta. Kaskomda yılda bir kez yazıyor. Sigortacım haklı olduğun sürece sınırsız dedi:) Neyse ikinci kez aynı durum olursa o zaman bakacağız çaresine. Tampon yırtıldı,egzoz biraz eğildi.Tamponun altındaki reklektörlerin bulunduğu çerçeve koptu yırtıldı. Serviste masraf tahminimce 2000 lira var gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Karşı tarafın trafik sigortası güneş, benim kaskom aksigorta. Kaskomda yılda bir kez yazıyor. Sigortacım haklı olduğun sürece sınırsız dedi:) Neyse ikinci kez aynı durum olursa o zaman bakacağız çaresine. Tampon yırtıldı,egzoz biraz eğildi.Tamponun altındaki reklektörlerin bulunduğu çerçeve koptu yırtıldı. Serviste masraf tahminimce 2000 lira var gibi.

geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Valla buluyor Engin Bey.Yeşil 3 kez yandı söndü sarı yandı, gaza bassam geçerdim sarıda ama durdum birisi atlar diye. Kırmızı yandı. 4-5 saniye sonra arkadan bir lastik sesi geldi. Baktım dikizden arkada bir araç lastiklerden duman çıkıyor gri renkli, hemen arabayı bire taktım debriyajdan ayağımı çektim hızlanana kadar güm dedi vurdu :) Bu ikinci oluyor eskidende kuş serisi araçlardan birisinden lastik sesi geldi arkadan hemen bastım gaza kırmızıda biraz geçtim. Adam ancak ışıkta durabildi. Geçmesem bir araba boyu kadar hızla bana girmişti :)) Aktif şehir içi ileri götürme sistemi olmalı focuslarda. Arkadan duramayacak gibi birisi geliyorsa biraz ileri alacak arabayı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

herkese günaydın,

iş yoğunluğum nedeni ile aracı yeni yaptırabildim, ayna gelmiş serviste takılmak için beni bekliyordu. sabah uğradım 15 dakikada takıp bana verdiler. herhangi bir sorun şimdilik yok ilk günki gibi duruyor.

bir aynanın işcilik ile beraber toplam ücreti 800 TL'ye geldi. hepimizin bilgisi olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

herkese günaydın,

iş yoğunluğum nedeni ile aracı yeni yaptırabildim, ayna gelmiş serviste takılmak için beni bekliyordu. sabah uğradım 15 dakikada takıp bana verdiler. herhangi bir sorun şimdilik yok ilk günki gibi duruyor.

bir aynanın işcilik ile beraber toplam ücreti 800 TL'ye geldi. hepimizin bilgisi olsun.

Focus II'de bile hala böyle yüksek ise düşünün işte :P aynı ayna olmasına rağmen F III'de 1250'ye satarlar :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus II'de bile hala böyle yüksek ise düşünün işte aynı ayna olmasına rağmen F III'de 1250'ye satarlar

yakup senin bilgin olduğunu düşünerek soruyorum... servise kaskom delindimi diye sordum ama önce delinmiştir dedi sonra yok yok delinmemiştir dedi acıkcası net birşey söyleyemedi kaskonun durumunu nereden öğreniriz. koskonun çağrı merkezi bilir mi acaba deneyeyim mi şansımı :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yakup senin bilgin olduğunu düşünerek soruyorum... servise kaskom delindimi diye sordum ama önce delinmiştir dedi sonra yok yok delinmemiştir dedi acıkcası net birşey söyleyemedi kaskonun durumunu nereden öğreniriz. koskonun çağrı merkezi bilir mi acaba deneyeyim mi şansımı :)

Tramer sonucunu bekleyin yani önce şu sayfadan yada bu bölümdeki sayfaların birinden sonuca ulaşabilirsin

http://www.sbm.org.tr/?p=application&objectId=23

%100 haklı olduğun anlaşıldığında kaskon eski haline gelecek yani şuan delinmiş gözükebilir.Tramer sonrası sağlıklı bilgi elde edeceksiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.