Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ufak Ama Üzücü Bir Kaza :(

teoman soydaş

Soru

herkerse merhaba,

bugün park halinde olan arabama yandan geçen transıt kamyonetın kasası çarpması sonucunda SOL dikiz aynam param parça oldu :( bu hasarın dışında farklı bir yerde çok şükürkü bir sorun olmadı.

vuran kişi ile beraber tutanak tuttum, sigorta, ehliyet, kaza resimlerini çektim ve ruhsat fotokopilerini aldım. tutanakta ilgili kişi kusurlu olduğunu kabul etti.

bundan sonraki sürecte sizce nasıl ilerlemeliyim;

1-) kaskomu deldirip orjinal parça mı taktırayım ?

2-) kişinin sigortasından faydalandırarak yan sanayi mi taktırayım ?

3-) hiç bunlara girmeden cepten mi yaptırmalıyım ?

sizin önerileriniz nedir ? yardımlarınızı rica ederim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

kaskonuza bilgi verin durumla ilgili

kasko delinmeden karşı tarafın sigortasından tahsil edilmesi gerekir masrafın

net bilgim yok ama trafik sigortasının muadil parça ya da orijinal parça diye bir ayrım yapmaması gerekli( bu parça ayırımı kaskolarda var sadece)

en güzeli yetkili servise götürün aracınızı onlar size yapmanız gerekeni söylerler

karşı tarafın sigortası ile servisiniz anlaşmalı ise sıkıntı çıkmaz diye umuyorum

geçmiş olsun 

bu ve bunun gibi kazalar da tüm forumdan uzak olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle Geçmiş olsun. Yetkili servise sizin belgeleriniz ile gidiyorsunuz ardından tramer sonucunu beklemeden kaskonuz ile orijinalleri takıyorsunuz. Son olarak tramer % 100 haklı olduğunuzu ibraz edince kaskonuz karşı tarafın sigortasından ücreti alacak ve kaskonuz bozulmadan devam edecek ya da tramer'i bekleyip (yetkili servise başvurduktan sonra) direk sigortasından orijinali parça almanız gerekiyor. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle Geçmiş olsun. Yetkili servise sizin belgeleriniz ile gidiyorsunuz ardından tramer sonucunu beklemeden kaskonuz ile orijinalleri takıyorsunuz. Son olarak tramer % 100 haklı olduğunuzu ibraz edince kaskonuz karşı tarafın sigortasından ücreti alacak ve kaskonuz bozulmadan devam edecek ya da tramer'i bekleyip (yetkili servise başvurduktan sonra) direk sigortasından orijinali parça almanız gerekiyor.

yakup teşekkür ederim, muhtemelen senin belirtmiş olduğun gibi yapacağım. bulunduğum ilde yetkili servis olmadığı için bugün işlem yapamadım. en yakın servisin müdürü ile görüştüm kendisi evrakları getir biz gerekeni yaparız elimizde ayna yok siparişini verir 2 güne takarız dedi. sanırım onun kafasındaki planda senin bahsettiğin ile aynı olsa gerek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Öncelikle Geçmiş olsun. Yetkili servise sizin belgeleriniz ile gidiyorsunuz ardından tramer sonucunu beklemeden kaskonuz ile orijinalleri takıyorsunuz. Son olarak tramer % 100 haklı olduğunuzu ibraz edince kaskonuz karşı tarafın sigortasından ücreti alacak ve kaskonuz bozulmadan devam edecek ya da tramer'i bekleyip (yetkili servise başvurduktan sonra) direk sigortasından orijinali parça almanız gerekiyor. :)
Ben açıkladığım şekilde çamurluğu değiştim bizzat. Yaptığım tek şey evraklar ile yetkili servise gitmek. :yeah: hallederler yani sorun olmaz :) Geçmiş olsun tekrar olur böyle şeyler. Bu arada bize çıkan faturayı yazarsanız iyi olur aklımızda olsun :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle geçmiş olsun.

Aynanın gitmesi kötünün iyisi bence. Tamamen sıfırı ile değiştirilip, herhangi bir değer kaybına sebep olmaz diye düşünüyorum. 

Maddi işlemler de sayın Admin'in dediği gibi sorunsuzca olur büyük ihtimalle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle geçmiş olsun aynı durum benimde başıma geldi karşı taraf %100 kusurlu önce kendi kaskomdan aynayı orjinali ile değiştirdim daha sonra karşı tarafın sigortasından tahsil edildi ayna deyip geçmemek lazım gövdesi dahil maliyeti 900 tl .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben açıkladığım şekilde çamurluğu değiştim bizzat. Yaptığım tek şey evraklar ile yetkili servise gitmek. hallederler yani sorun olmaz Geçmiş olsun tekrar olur böyle şeyler. Bu arada bize çıkan faturayı yazarsanız iyi olur aklımızda olsun

teşekkürler bilgilendirme için... sürecin nasıl sonlandığını ve faturayı buradan sizlerle payaşıyor olacağım.

yakup belki bilgin vardır senin aracı götürmesem evrakları servise göndersem onlar parça siparişi verirler mi ? bende parça geldiğin gidip taktırıp dönerim, malum farklı ile gidip gelicem extra masraflar çıkacak :( 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

teşekkürler bilgilendirme için... sürecin nasıl sonlandığını ve faturayı buradan sizlerle payaşıyor olacağım.

yakup belki bilgin vardır senin aracı götürmesem evrakları servise göndersem onlar parça siparişi verirler mi ? bende parça geldiğin gidip taktırıp dönerim, malum farklı ile gidip gelicem extra masraflar çıkacak :(

Valla olabilir bence imza işleri yoksa kesin yaparlar gibi geliyor çünkü bu işlerde servis %100 kazanıyor :P arayıp denemekte fayda var.

Birde garanti süreci olmayacak haliyle foto çekme gibi durumları da yok şuan..Tramer önemli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Valla olabilir bence imza işleri yoksa kesin yaparlar gibi geliyor çünkü bu işlerde servis %100 kazanıyor arayıp denemekte fayda var. Birde garanti süreci olmayacak haliyle foto çekme gibi durumları da yok şuan..Tramer önemli.

kaza anının resimlerini çekmiştim hardcopy leri hazırladığım dosyaya ekledim, yani ihtiyaç duyacakları herşeyi hazır ettim. umarım araç gitmeden hallederler yarın yeniden servisi arayıp bilgi alacağım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kaza anının resimlerini çekmiştim hardcopy leri hazırladığım dosyaya ekledim, yani ihtiyaç duyacakları herşeyi hazır ettim. umarım araç gitmeden hallederler yarın yeniden servisi arayıp bilgi alacağım.

Teoman geçmiş olsun ... Servisle tel. Görüşüp kargolayabilirsin , bir sor istersen....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benzeri başıma geldi. Arka tamponuma duramayıp vurdu abs'siz bir araç. Karşı taraf suçlu. Karşı tarafın trafik sigortası yan sanayi takıyor. Hatta yırtık tamponu onarım yapma ihtimali bile varmış. Kendi kaskom orjinalleriyle değiştiriyor fakat ben haklı olduğum için karşı taraftan ücretini alıp benim hasarsızlığımı bpzmuyor. Fakat bu olay senede bir kez oluyor. İkinci kazada haklı olsam bile kendi kaskoma bildirdiğim taktirde hasarsızlığım bozuluyor. Pazartesi günü karşı tarafın sigortası ile görüşeceğiz. Uğraştırmadan dava açmadan orjinalleri takıyorsan serviste tak yoksa dava masrafları, vekalet ücretinide ödersin gibi konuşacağız:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Teoman geçmiş olsun ... Servisle tel. Görüşüp kargolayabilirsin , bir sor istersen..

teşekkürler,

biraz önce görüştüm araç gelmesi gerek dediler , araç üzerine dosya açmamız gerek dedi. ben biraz ısrar edince biz araştırıp size bilgi verelim dediler. bakalım servisten telefon bekliyorum.

kabul etmezlerse mecburen boş yere git gel yapıcam :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.