Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Trafik Ihlalini Görüntüle Ceza Yazılsın

Önerilen Mesajlar

Düzen sağlamak adına toplumu huzursuz ve tedirgin etmek, ayrıştırmak, bölmek, ihbarcı yapmak, güven duygusunu yok etmek...

Ve sonuçta güdülebilir hale getirmek 

Birileri bu işi çok iyi başarıyor, kutlamak lazım. 

Nereye gidiyoruz?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

illaki hareket halinde olmamız gerekmiyor.. dün 4 leri yaktım çektim kenara eşimi bekliyorum önümde-sağda daha önceden girip arka sokaklarına park ettiğim yol var..girişe girilmez tabelası konmuş..girmedim..solumdaki karşıdan gelinen şeritte ise yoğun sıra var lamba gerisinde....virajı alan geliyor sırayı görünce burada 2-3 kırmızı beklerim diye düşünüp; girilmez tabelalı yola giriyor, gözümün önünde...işte insana fırsat aç cep kamerayı canlı canlı çek..en az 10 araç girdi.

birde kestirdiğimiz cezaların %10 nunu hesaplayıp aracımızın vergisinden düşseler yeter, fazlasına gerek yok :D

polislere taltif adı altında 2-4 ayda bir 1000 tl ye yakın para veriyorlar..vatandaşada versinler. eline kamera alan köşeleri kapar :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

polislere taltif adı altında 2-4 ayda bir 1000 tl ye yakın para veriyorlar..vatandaşada versinler. eline kamera alan köşeleri kapar

Polisin işini vatandaşa yaptıracaksak polise ne gerek var, önce adam gibi çalışsınlar!

Sizin örneğinizde olduğu gibi yeni girilmez tabelası konulmuş sokak başına bir süre denetleme yapsınlar hemen giren sayısı azalır. maliyet nedeniyle yeteri kadar polis istihdam edemiyorlar ise kesilen cezalardan yeterli gelir elde edilir nasılsa.

Vatandaş vatandaşlığını bilsin, polis de polisliğini. 

Türkiye gibi kurumsal yapı ve düzene saygının gelişmediği toplumlarda bu tür tedbirler kolaylıkla kötüye kullanılır ve her zaman daha fazla karışıklık yaratır.

Ayrıca o köşede cep telefonu ile video çekilirken görülen kişinin kısa bir süre sonra fena halde dayak yiyeceğini söylemek falcılık olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

gönül isterki insanlar eski insanlar komşular eski komşular olsun..ama bizde o yolun yolcusuyuz bu dünyada..Almanya da hiç kimse trafk suçu kolay kolay işleyemez veya kapısının önüne çöp koyamaz vb.. biri gider diğerini hemen şikayet eder..belediye yada polis cezasını keser.. ceza yiyen şikayet edeni öğrenemez, velev ki öğrendi adamı dövdü hastane masraflarını devlet, emekli sandığı değil dayağı atan öder hatta kalıcı sakatlık verirse dayak atandan  dayak yiyene ömür boyu para kesilir. ve işte komşu komşuyu tanımayan bir toplum..soğuk..iş - ev arası mekik dokuma..

ya onlar gibi olacağız yada onlar gibi olmadan insan olmayı, birbirimize saygıyı öğreneceğiz..

Polisin işini vatandaşa yaptıracaksak polise ne gerek var, önce adam gibi çalışsınlar!

Sizin örneğinizde olduğu gibi yeni girilmez tabelası konulmuş sokak başına bir süre denetleme yapsınlar hemen giren sayısı azalır. maliyet nedeniyle yeteri kadar polis istihdam edemiyorlar ise kesilen cezalardan yeterli gelir elde edilir nasılsa.

Vatandaş vatandaşlığını bilsin, polis de polisliğini. 

Türkiye gibi kurumsal yapı ve düzene saygının gelişmediği toplumlarda bu tür tedbirler kolaylıkla kötüye kullanılır ve her zaman daha fazla karışıklık yaratır.

Ayrıca o köşede cep telefonu ile video çekilirken görülen kişinin kısa bir süre sonra fena halde dayak yiyeceğini söylemek falcılık olmaz.

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yurtdışındakiler gibi olunmamalı bence de biraz daha bilinçli olunması yeterli. Türkiye'de en büyük tehlikeler, kötü kullananlar, kötü kullananlar yüzünden zaman kaybetmemesi gerektiğini düşününen sabırsız insanlar. Onur, gurur, ego malesef büyük problemler Türkiye'de. Her alttan almak "geri basmak", her kibarlık "eziklik", sakin davranmak ise "içten içe tırsmak" olarak nitelendiriliyor malesef.

illaki hareket halinde olmamız gerekmiyor.. dün 4 leri yaktım çektim kenara eşimi bekliyorum önümde-sağda daha önceden girip arka sokaklarına park ettiğim yol var..girişe girilmez tabelası konmuş..girmedim..solumdaki karşıdan gelinen şeritte ise yoğun sıra var lamba gerisinde....virajı alan geliyor sırayı görünce burada 2-3 kırmızı beklerim diye düşünüp; girilmez tabelalı yola giriyor, gözümün önünde...işte insana fırsat aç cep kamerayı canlı canlı çek..en az 10 araç girdi.

birde kestirdiğimiz cezaların nunu hesaplayıp aracımızın vergisinden düşseler yeter, fazlasına gerek yok :D

polislere taltif adı altında 2-4 ayda bir 1000 tl ye yakın para veriyorlar..vatandaşada versinler. eline kamera alan köşeleri kapar :D

Bu dediğinizin bir benzerini Ankara'daki bir kavşakta öğlen arası zamanlarını yemek haricinde kırmızıda geçenler için kullanan fahri müfettişler var. Boynunda fotoğraf makinesi, plakaları not alıp resimlerini çekip, akşamına raporlayıp veriyor.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende bu müfettişliğe müracaat etmek istedim ama bir türlü kısmet olmadı.. en çok kırmızıda geçen, şeriti ortalayan ve cep le konuşup  S  çizen şoförlere ceza yazardım. birde yetkimiz varsa park halinde gördüğüm dişi bitmiş lastikleri olanlara..muayenede dişli lastik takıp sonra çıkarıp kabak lastiklerle yola devam edelere sinir oluyorum..geçen arkadaşın yeti sini servise götürdük. adamın biri Octavia nın arka balatalarının değişimine onay vermemiş.. dedi ki balataları 30 binde değiştirttim, tamircide o zaman önleri şimdi ise arkalar bitik dedi. adam sonra değiştiririz deyince, bende duramadım; durabilirseniz değiştirmeye onay verirsiniz bir gün dedim.. tebessüm ediyor..tamircide 1-2 ay sonra diskleri aşındırır daha çok masraf çıkarır dedi..ve adam kalktı gitti..50 bn tl lik araçlara binip aracına 100-200 tl masraf yapmayan insanlarda sinir ediyor işte..

Yurtdışındakiler gibi olunmamalı bence de biraz daha bilinçli olunması yeterli. Türkiye'de en büyük tehlikeler, kötü kullananlar, kötü kullananlar yüzünden zaman kaybetmemesi gerektiğini düşününen sabırsız insanlar. Onur, gurur, ego malesef büyük problemler Türkiye'de. Her alttan almak "geri basmak", her kibarlık "eziklik", sakin davranmak ise "içten içe tırsmak" olarak nitelendiriliyor malesef.Bu dediğinizin bir benzerini Ankara'daki bir kavşakta öğlen arası zamanlarını yemek haricinde kırmızıda geçenler için kullanan fahri müfettişler var. Boynunda fotoğraf makinesi, plakaları not alıp resimlerini çekip, akşamına raporlayıp veriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende bu müfettişliğe müracaat etmek istedim ama bir türlü kısmet olmadı.. en çok kırmızıda geçen, şeriti ortalayan ve cep le konuşup  S  çizen şoförlere ceza yazardım. birde yetkimiz varsa park halinde gördüğüm dişi bitmiş lastikleri olanlara..muayenede dişli lastik takıp sonra çıkarıp kabak lastiklerle yola devam edelere sinir oluyorum..geçen arkadaşın yeti sini servise götürdük. adamın biri Octavia nın arka balatalarının değişimine onay vermemiş.. dedi ki balataları 30 binde değiştirttim, tamircide o zaman önleri şimdi ise arkalar bitik dedi. adam sonra değiştiririz deyince, bende duramadım; durabilirseniz değiştirmeye onay verirsiniz bir gün dedim.. tebessüm ediyor..tamircide 1-2 ay sonra diskleri aşındırır daha çok masraf çıkarır dedi..ve adam kalktı gitti..50 bn tl lik araçlara binip aracına 100-200 tl masraf yapmayan insanlarda sinir ediyor işte..

Kötüye kullanılma ihtimali çok yüksek bir sistem bu. Siz veya Cem abi gibi hırslarına yenik düşmeyecek, eş dost uğruna görebini kötüye kullanmayacak kişiler fahri müfettiş olsun ben bile razıyım her hatamda ceza yemeye :)

Binilen araba, yapılması gereken masraf ve bu masrafın maddi yükümlülüğünün bence hiç bir önemi yok. Kendi canınızı, sevdiklerinizi taşıyorken, bunları tehlikeye atmak ve başkalarına zarar verme ihtimalinizi bu gibi şeylerle katlamak bence çok mantıksız.

Trafiği daha ciddiye almalı insanlar. Eskiden ben mi manyak paronayak oldum her şeye bu kadar dikkat etme gereği duyuyorum diyordum da malesef ki problem bu işin ciddiyetinin farkında olmayanlarda.

Ben uyarmıyorum malesef. Henüz 100% doğru olsam bile çoğu insanın yanlışını kabul etmek yerine yaşıma başıma maddi imkanlarıma göre yorum yapacaklarını düşündüğümden. Buradan da gerektiğinde uyarmaktan kaçtığım için konuştuklarımın hiç bir şey ifade etmeyeceğini de anlamış oldum. Daha önce Cem abi değinmişti bu konuya şu an jetonum düştü, eyleme geçmeye başlıyım :)

Bu ara yine çok uzun yazıyorum kusura bakmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.