Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Amerika Satışları Hakkında 2012/2013 - Son 6 Yılın En Iyi Şubat Ay'ı

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Ford USA, Son 6 yılın en iyi şubat ayını geçirdi. %9 artış yaşandı. ( Bineklerde %6, suv'larda %21, truck'larda %4 artış )

Ford Fusion tüm zamanların en iyi şubat ayını geçirdi.Escape de benzer ivme ile yükselmiş durumda.

6 yıl önce belirlenmiş olan OneFord stratejisinin yavaş yavaş işe yaradığını görüyor gibiyiz..

Fiesta,Focus,C-Max,Mondeo (Fusion) ve Kuga (Escape) ek olarak Transit gibi ticarilerinde ortak üretilip satılmasıyla Ford, Anavatanında paçasını kurtarmaya çalışıyor. Özetle Avrupa'nın başarılı araçlarını Amerika'da da satmak başarılı gibi görünüyor.

Abd'de ve Diğer ülkelerde satılıp Avrupa'da olmayan bazı modellerinde avrupa'ya sunulacak olması ilişkileri arttıracak Örneğin; Ford Edge, Ford Mustang, Ford EcoSport ve Ticariler

Bu konu hakkında ek bilgi için: 

Satış Rakamları:

FocusClubTr--1362390932.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford Amerika adına sevindim...

Şaşırtıcı değil, Fusion da Escape de başarılı modeller.

Ancak istatistiğin daha değerli olması için rekabet ettiği markalardaki artış oranlarına da bakmak lazım. Yani piyasada genel bir yükselme eğilimi varsa bunu özel bir başarıdan çok doğal bir durum olarak ele almak gerekir (bardağın yarım boş tarafı).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dikkatli bakarsanız eğer yılların ilk ay bölümüne Ford'un diğerlerine göre çok fazla artış var yani trend dediğiniz aylık sıra geliş. Genel değil. Benim yazdığım başlık genel olarak yıllık ve geçmiş ile alakalı aylık artış değil.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup, zaten dediğini destekleyici nitelikte göndermiştim tabloyu.

ABD' de genel bir artış var ancak Ford'da daha yüksek bir artış var. Bunun iki temel nedeni, yeni Fusion ve Escape.

Eski Fusion satış anlamında Camry, Accord ve Altima karşısında zayıftı. Yenisi Camry' i zorlayacak gibi duruyor. Bu arada Nisan ayında kısmetse 1 hafta Fusion kiraladım. Umarım başka bir araç vermezler denemiş olurum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.