Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hybrid Ve Elektrikli Fordlar Neden Ülkemizde Yok?

Tuğra Kahraman

Önerilen Mesajlar

Google arama motoruna Ford marka aracımın modelini yazdığımda neden bu modele ait Hybird araçları buluyor, yani sanki bizim kullandığımız benzinli ve dizel araçlar ülke dışında artık modası geçmiş gibi googlede bile çıkmıyor.  :blink: Dünya petrolün esaretinden kurtuldu da biz mi bilmiyoruz. :hmm: Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen, teşekkürler   :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çıkıyor neden çıkmasın.neden hybrit çıkıyor konusu ise en son hangi araçla ilgili veri yüklendi ise o araca ait bilgiler çıkar.bu modeller ülkemize gelecek,ama henüz ülkemizde tam destek ve rağbet görmüş deil.bu yıl ortalarında yada yıl sonu focus elektirik  modelini getireceklerdi sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Google'dan önce sitemizde aratırsanız eğer gerekli açıklamaları bulabilirsiniz. Veya doğru arama şekli ile Google'da. Sonuç olarak; zamanı gelince satılacak şimdi Avrupa'da yok ülkemizi geçelim ;) Konunun Focus 1 ile alakasını çözdüm desem yalan olur?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup abi acemiliğime verin, sorular ve sorunlar başlığını genel olarak kabul ettim focus'a denk geldi, birde konuyu açmadan arama motorundan arattırdım birşey çıkmadı. Cevaplar için teşekkürler. Bu arama motorlarının bana garezi var heralde, ilgili konuları paylaşırmısınız?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup abi acemiliğime verin, sorular ve sorunlar başlığını genel olarak kabul ettim focus'a denk geldi, birde konuyu açmadan arama motorundan arattırdım birşey çıkmadı. Cevaplar için teşekkürler. Bu arama motorlarının bana garezi var heralde, ilgili konuları paylaşırmısınız?
Ford'dan haberlerde olmalı. Oraya sıkıldıkça okumakta fayda var. Dediğim gibi aradığın şekil önemli. Araç terimleri ile halk ağzı bir olmayabiliyor. Kategori başlarında duyurular var konu nerede açılmalı diye o bölümler de kontrol edilirse iyi olur şimdi başlığı taşıyorum.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dedim ya garez meselesi.. :)

64567_4870647000374_1721806367_n.jpg işte abi çıkmıyor... :hmm:

Ara'nın yanında "Bu Forum" yazmakta. O sadece bulunduğunuz forum bölümünde aramakta. Genel arama için oraya basıp, altta listenelenlerden "Forumlar" ı seçmelisiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hibrit ve elektrikli araçlar hakkında epeydir araştırma yapıyorum. Amacım şehir içi beni ailemle işe götürüp getirebilecek küçük çok ekonomik hibrit yada elektrikli bir araç almak. Uzun yol ve geziler içinse üst segmentlerde D sınıfı bir aracı garajımda bulundurmak istiyorum. Şu ana kadar araştırdığım hibrit araçlarda istediğim ekonomiyi göremedim maalesef, araştırmalarımın ışığında benzinli hibritlerin yakıt ekonomisine katkıları çok yetersiz o yüzden hibrit araçların bir geleceği yok ama hidrojen gibi yakıtlarla çalışmalar yapılıyor neticelerini görmemiz uzun zaman alır diye düşünüyorum. Elektrikli araçların ise yurdumuzda henüz geleceğine karar verilmemiş durumda pil kirası yada şarj istasyonları gibi saçma fikirlerle piyasaya girmeye çalıştıkları sürece onlarında ekonomik bir katkısı olamayacak gibi görünüyor. Aracı alacaksınız 85 ile 165 Euro gibi aylık pil kirası vereceksiniz, nerede kaldı ekonomi ben anlamadım. Yıllar yılı bu ülkenin kanını emmeye alışmış Reno gibi firmalarla bu işler olmaz, Tesla gibi firmaların bir an önce büyüyüp dünya çapında satış yapmalarını beklemekten başka çare yok şimdilik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hibrit ve elektrikli araçlar hakkında epeydir araştırma yapıyorum. Amacım şehir içi beni ailemle işe götürüp getirebilecek küçük çok ekonomik hibrit yada elektrikli bir araç almak. Uzun yol ve geziler içinse üst segmentlerde D sınıfı bir aracı garajımda bulundurmak istiyorum. Şu ana kadar araştırdığım hibrit araçlarda istediğim ekonomiyi göremedim maalesef, araştırmalarımın ışığında benzinli hibritlerin yakıt ekonomisine katkıları çok yetersiz o yüzden hibrit araçların bir geleceği yok ama hidrojen gibi yakıtlarla çalışmalar yapılıyor neticelerini görmemiz uzun zaman alır diye düşünüyorum. Elektrikli araçların ise yurdumuzda henüz geleceğine karar verilmemiş durumda pil kirası yada şarj istasyonları gibi saçma fikirlerle piyasaya girmeye çalıştıkları sürece onlarında ekonomik bir katkısı olamayacak gibi görünüyor. Aracı alacaksınız 85 ile 165 Euro gibi aylık pil kirası vereceksiniz, nerede kaldı ekonomi ben anlamadım. Yıllar yılı bu ülkenin kanını emmeye alışmış Reno gibi firmalarla bu işler olmaz, Tesla gibi firmaların bir an önce büyüyüp dünya çapında satış yapmalarını beklemekten başka çare yok şimdilik.

Pil maliyetleri ciddi bir sorun, Avrupa'da da satmak yerine kiraya vermeyi yeğliyorlar pilleri.

Bu kullanım masraflarını yükseltiyor olsa bile maalesef yüksek olan maliyeti göreceli düzeye getirebiliyor.

Ancak sadece elektrikli araçlar hem masraflı olmaları hem de belki daha önemlisi menzil sorunları nedeniyle en azından kısa vadede yaygınlaşamayacak.

Hibrid teknolojileri ise sürekli gelişiyor, kinetik enerji geri kazanımı, daha çabuk şarj olabilen küçük piller ve küçültülmüş ancak gücü yerinde motorlar ile orta vadede yaygınlaşacaklarını düşünüyorum. 

Aslında şehiriçi için göreceli başarılı bir model Yaris. Kıvrak, yeterli iç mekanı var, sadece şehir içi kullanımda da gerçekten ekonomik

50.000 TL civarındaki fiyatı biraz rahatsız edici ve yakıta %10-15 fazla ödeyerek Polo, Corsa veya Fiesta'nın ekonomik dizellerini tercih etmek olası. Yani Yaris'i seçmek için sıkı bir Toyota ve inovasyon sever olmak lazım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam yaris kullanıcıları vaad edilen ekonomiyi alamadıklarını söylüyorlar 5 lt. ortalama yakıt tüketimi ile gezdikten sonra yaris'in çekiciliği yokki 50.000 TL. yi haketmiyor polo veya fiesta daha iyi seçenecek şimdilik bu tür hibrit'lerden. Sıkıntı şimdilik menzilde, 2km geçen hibrit yok, oda çok çok yetersiz kalıyor. Ben yakın zamanda tam elektrikli üretilen Tesla'dan çok umutluyum Tesla S model biraz uçuk fiyattan gelebilir ülkemize, ancak seri üretime yakın zamanda geçecek olan model X biraz daha uygun olacaktır, tesla'daki 500km menzil çok iyi bir rakam pil ve enerji geri dönüşüm re-charge teknolojileri geliştikçe menzil dahada yükselecektir.Son dönemde okuduğum en enterasan haberlerden biride Ankarada faaliyet gösteren Mekatron Mühendislik firmasının hazırladığı proje, projede normal herhangi bir dizel yada benzinli aracın motoru sökülerek yerine elektrik motoru ve aküler bağlanıyor, 180km menzil ve km. de 2 krş. tüketimden bahseliyor. Takip ettiğim bir konu. Ayrıntılı bilgi : www.mekatron.net takip ettiğim kadarıyla ilk dönüşümü yapılması planlanan, daha doğrusu tip onay belgeleri alınmasına az bir zaman kalmış olan araçlar : Hyundai Accent, Fiat Fiorino ve ford Focus.

9k9svs.jpg

Hakan Saraylı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.