Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Yazılım Güncellemeleri Hakkında

Alparslan Kaplan

Soru

İyi akşamlar,

Aracımda yapılması gereken 3 adet güncelleme var,

Gövde kontrol modülü (BCM)

Gösterge Tablosu (IPC)

Müzik sistemi birimi ön kumanda modülü (ACM)

acaba bu güncellemeler  ile hangi düzeltmeler yapılacak bu bilgiyi öğrenebilme şansımız varmıdır?

İyi akşmalar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

PS ler için değişiklik yaratan bi durum varmı abi.

Araçtan bir şikayetim olmadığı için güncelleme yaptırmadım. Yaptıranların paylaşımlarından vites geçişlerindeki sıkıntıdan dolayı güncelleme ile düzeleceği düşünerek yaptırdıklarını hatırlıyorum....

Erkan rahat ol zaten çok zaruri bir güncelleme gelirse bakımda sormadan yaparalar yada bilgilendirirler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim arabamda da 2. viteste 1000 - 1100 d/d bandında gidemiyorsun. Acayip şekilde tekleme yapıyor. Hadi diyelim ki motorun gücü yetmiyordur. Fakat gazı bıraktığımız zaman kendi verdiği bir miktar gaz ile oldukça stabil gidiyor. Hem de 700-800 d/d civarında oluyor bu arada. Hafif hızlı gitmek gerektiğinde gaza basıyorsun ama silkelenmeye başlıyor. Yani ciddi problem oluyor sıkışık trafikte. Acaba böyle bir sorun yaşayan ve yazılımla falan çözen oldu mu?

Silkelenme başlığının içeriklerini o değil'de ye yazsaydık keşke :)

O zaman haberin olurdu değil mi ! :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Acaba böyle bir sorun yaşayan ve yazılımla falan çözen oldu mu?
Ümit büyük oranda yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum, rölantiden yüke geçişteki karışımı zenginleştirme sürecinde aksaklık var bence. 
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim arabamda da 2. viteste 1000 - 1100 d/d bandında gidemiyorsun. Acayip şekilde tekleme yapıyor. Hadi diyelim ki motorun gücü yetmiyordur. Fakat gazı bıraktığımız zaman kendi verdiği bir miktar gaz ile oldukça stabil gidiyor. Hem de 700-800 d/d civarında oluyor bu arada. Hafif hızlı gitmek gerektiğinde gaza basıyorsun ama silkelenmeye başlıyor. Yani ciddi problem oluyor sıkışık trafikte. Acaba böyle bir sorun yaşayan ve yazılımla falan çözen oldu mu?

Ümit daha önce paylaşmıştık. Bende de aynı sorun vardı. 15 bakımda güncellediler, artık çok çok az yapıyor. Hatta belki de yapmıyor, ben ayağımı debriyajdan çok hızlı çekmiş oluyorum vs. Güncelleme ile gidiyor yani.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Her zaman yazdığımızı yineleyelim:

Aracın işlevselliği açısından önemli ve kaçınılmaz olan güncellemeler servislere bülten ile duyurulur ve bunlar servis tarafından siz talep etseniz de etmeseniz de aracınıza bakım esnasında veya hatta gerekli görülürse geri çağırma ile yüklenir.

Bunların dışındaki güncellemeler ancak aracınızda sorunlu bir durum varsa ve güncellemenin iyileştirici etkisi olduğu düşünülüyorsa yapılır.

Gerisi keyfe keder, uğraşmaya, kafa yormaya değmez.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben yazılım güncellemelerini göremedim şöyle bi yazı var....

''Araç Yazılımı

Araç yazılım bilgisi seçtiğiniz araç için mevcut değildir. Bu bilgiler Kademe V ve seçilen Kademe IV salım sınıfına dahil araçlar için mevcuttur.''
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçen hafta kronik hortum değişimi için aracı servise bıraktığımda etiste gösterge ve abs modülünde güncelleme olduğunu güncellemenin de yapılmasını istemiştim, aracı teslim alırken yazılımların güncellendiğini söylemişlerdi, şimdi etisten baktığımda aynı güncellemelerin durduğunu gördüm, 1 haftadan fazla zaman geçti sisteme yansımamış olabilir mi?

Yada servistekiler güncellendi diyip geçiştiriyorlar mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçen hafta kronik hortum değişimi için aracı servise bıraktığımda etiste gösterge ve abs modülünde güncelleme olduğunu güncellemenin de yapılmasını istemiştim, aracı teslim alırken yazılımların güncellendiğini söylemişlerdi, şimdi etisten baktığımda aynı güncellemelerin durduğunu gördüm, 1 haftadan fazla zaman geçti sisteme yansımamış olabilir mi?

Yada servistekiler güncellendi diyip geçiştiriyorlar mı?

Yansımamış olabilir. Ayrıca herşeyi yapmış olmayabilirler, acil güncellemeler yoksa bunları dert etmeyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus 3 ile ilk kışımı geçiriyorum.Ön tekerlekler çok kötü olmamasına ve yolun kuru olmasına rağmen frene birazcık sert bastığım anda Abs devreye giriyor.Acaba bu çabuk devreye girme işine ,güncelleme  çözüm bulur mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus 3 ile ilk kışımı geçiriyorum.Ön tekerlekler çok kötü olmamasına ve yolun kuru olmasına rağmen frene birazcık sert bastığım anda Abs devreye giriyor.Acaba bu çabuk devreye girme işine ,güncelleme  çözüm bulur mu?

Kışlık lastik yok değil mi? Güncelleme çözemez çünkü araç yere tutunamıyor haliyle abs giriyor devreye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.