Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Bagaja Yarım Damacana Su Döküldü...

Alper Albayrak

Soru

Bagajda damacana ile su vardı,damacananın devrilmesi sonucunda yarısıdan fazlası bagaja döküldü,suyun büyük çoğunluk stepne havuza dolmuş,geri kalanı ne oldu bilmiyorum ,tahliyede yok sanırım.Kısa süreli park sensör arızası verdi araç.Ne yapmam gerekiyor,çok problem çıkartırmı acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Benim eski aracın bagajına peynir suyu dökülmüştü ne kadar yıksak da aylarca o iğrenç koku arabadan çıkmadı şişe şişe parfümler, deodorantlar .. neler neler yaptık geçmedi en sonunda vanilya tozu döktük öylelikle geçmişti, kış günü ne kadar kurulasan da su bir yerlerde birikip rutubet kokusu yapabilir. Suyu iyice alıp bagajda 1-2 saat ısıtıcı fan (halk dilinde fırfır) çalıştır derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Benim eski aracın bagajına peynir suyu dökülmüştü ne kadar yıksak da aylarca o iğrenç koku arabadan çıkmadı şişe şişe parfümler, deodorantlar .. neler neler yaptık geçmedi en sonunda vanilya tozu döktük öylelikle geçmişti, kış günü ne kadar kurulasan da su bir yerlerde birikip rutubet kokusu yapabilir. Suyu iyice alıp bagajda 1-2 saat ısıtıcı fan (halk dilinde fırfır) çalıştır derim.

Teşekkürler,inşallah başka sıkıntı çıkarmaz ben bu kadarına razıyım.

Alperim geçmiş olsun ...Gerekli su temizliği yapıldıktan sonra mümkünse güneşli bir ortamda (bu vakitte güneş bulmak zor ama) bagajı açık bırakıp havalandırarak nemden kurtulmaya çalışmak en iyisi...

Teşekkürler Bekir abi. Daha suyu bile çekemedim tam olarak,pazar mesayisi  oldu bana...

Alper Albayrak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun, şuan o sular temizlenecek sonra allaha havale :) kuruduktan sonra ıslanan devre çalışırsa sorun olmaz..Yoksa da elden geçecek o bölüm fazla birşey olmaz ayrıca tahliye olması gerekiyor bazı yerlerde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle geçmiş olsun.

En güzeli kapalı garaj vs var ise önce suyu güzelce temizle SOnra Ufo vs tarzı bişi varsa güzelce bagaj havuzuna tut YOksa rutubet kokusu ve bunun yanında elektronik arızalar kaçınılmaz olur.

Teşekkürler,inşallah elektronik arıza vermez,verirse başıma bela olur kesin.

Geçmiş olsun, şuan o sular temizlenecek sonra allaha havale :) kuruduktan sonra ıslanan devre çalışırsa sorun olmaz..Yoksa da elden geçecek o bölüm fazla birşey olmaz ayrıca tahliye olması gerekiyor bazı yerlerde.

Teşekkürler ,ben tahliyeyi görmedim Yakup ama 10 lt den fazla su akmıştı ama görünürde okadar yoktu.Kuruması devrenin çalışması için yeterli olur inşallah...

Alper Albayrak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eski aracımda (Opel Vectra) vitesin oraya meyve suyu dökmüştüm.Vectralarda cam açma kapama düğmeleri felan orda bulunuyor.Araç kendi kendi kendine camları açıp kapatıyordu.Ben kapatıyordum o açıyordu.Gecenin 2sinde İstanbul-Yenibosna'da oto elektrikçi buldum.Usta; oraları söktü sigortaları devreleri iyice kuruladı.Biraz pas sökücü benzeri bişiler sürdü düzeldi.Sizde de  kısa devre felan olabilir.İnşallah büyük bir sorun olmadan hallolur.

ufuk özdemir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Geçmiş Olsun...Ben De Tahliye Olması Gerektiğini Düşünüyorum.

Teşekkürler,tahliye olmamış galiba yada tahliye olduysada büyük çoğunluğu araçtaydı,arka koltukların önüne kadar gelmişti.Süngerle büyük kısmını çektim kalanınıda halıyıkama makinesiyle çektim.

Eski aracımda (Opel Vectra) vitesin oraya meyve suyu dökmüştüm.Vectralarda cam açma kapama düğmeleri felan orda bulunuyor.Araç kendi kendi kendine camları açıp kapatıyordu.Ben kapatıyordum o açıyordu.Gecenin 2sinde İstanbul-Yenibosna'da oto elektrikçi buldum.Usta; oraları söktü sigortaları devreleri iyice kuruladı.Biraz pas sökücü benzeri bişiler sürdü düzeldi.Sizde de  kısa devre felan olabilir.İnşallah büyük bir sorun olmadan hallolur.

Teşekkürler...suyun ilk döküldüğünde park sensör arızası gibi birşey gözüktü fakat şuan için problem gözükmüyor,normal çalışıyor ve uyarıyıda tekrarlamadı.Uyarıyıda bagajda elektirik soketi vardı su dolu ondan verdi sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bagaj havuzu şart... ama dolar üzerinden satıldığı için fiyatları takip etmek gerek. (yada euro en azından biz nazer otomotivden öyle aldık kazıklanmışta olabiliriz :) . telefonda farklı fiyat söyleyip 15 gün sonra farklı bi fiyat söylemelerini buna bağlamışlardı çünkü.)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
bagaj havuzu şart... ama dolar üzerinden satıldığı için fiyatları takip etmek gerek. (yada euro en azından biz nazer otomotivden öyle aldık kazıklanmışta olabiliriz :) . telefonda farklı fiyat söyleyip 15 gün sonra farklı bi fiyat söylemelerini buna bağlamışlardı çünkü.)

İşin özünde problem aslında bagaj da değil benim ihmalimde ^_^ Ama bagaj havuzda iyi fikir en azında ihtiyaç oldukça kullanmak mantıklı,teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
stepnenin altinda yuvarlak plastik bir tahliye olmasi lazim. Onu sokunce su akip gitmeli. Mondeoda vardi en azindan. 

Mertol abi ben görmedim tahliyeyi gerçi gerekte kalmadı el yordamıyla tahliye ettim,geriye döşemenin kuruması kaldı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

geçmiş olsun basınçlı hava ile elektronik bölgeleri kurutabilirsiniz yıkamacılarda bulabilirsiniz. bende bagaj havuzu var. sizde dökülen suyun miktarı çok fazla tabi ama alırsanız sizin için faydalı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.