Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Continental (215 55 R16) Lastiklerde Sorun Ve Red Cevabı

Murat Arık

Soru

12 Eylül 2012 tarihinde aldığım Focus III aracımdaki Continental (215 55 16) lastiklerimin 3 tanesinde kitle izlenimi veren gözle zor farkedilip elle muayenede anlaşılabilen bilye tanesi büyüklüğünde çıkıntı mevcuttur. Araç ve lastikler yaklaşık 9500 km oldu. Bu durumu farkeder etmez servise gittim ve onlarda "evet sıkıntılı" cevabını vererek serviste birşey yapılamadığını lastik bayiine gitmem gerektiğini belirttiler. Kendi aralarında telefonlaştıktan sonra Lastik bayisine gittim. Lastikleri inceledi ve bunun bir hata olmadığını söyledi. Çıkıntılı bölgenin 3 lastikte olup bir tanesinde neden olmadığını sorduğumda verdiği cevapta ısrar etti ve sorun yok güvenle kullanabilirsiniz dedi. Hatta kendi müdürlüklerine onay alınması için bile ısrar ettiğimde onaylanmaz cevabını verdiler. Yapacak birşey kalmayınca eve döndüm ve bu kezde müşteri hizmetlerine mail yazdım. Sonraki cevap geldi. onlarda farklı bir şey yazmadılar. Bu çıkıntılar lastik içinde tel birleşim yeri olduğunu ve lastikten lastiğe farklılık gösterebileceğini vede ses/gürültü yapmayacağı gibi bir sıkıntı da yaratmayacağı yazmışlar. 10mb kapasiteyi aşmayan yakım plan resimleri gönderebileceğimi yazmışlar birde... resimde bahsettiğim detay çıkmaz. Böyle bir problem yaşayan varmı arkadaşlar. Bu durum sizce de normal olabilirmi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
Eğer problem olmaz dedilerse çok kafanıza takmayın keyfiniz kaçmasın. Başka bir lastik bayisine (continental bayisi olmak zorunda değil) gösterin bakalım ne diyecekler. Belki gerçekten hata değildir veya zararı yoktur.
ama güvenilen bayi olması gerekir yoksa sorun çıkartmasada müşterinin korkusundan yararlanıp "bu sana kaza bile yaptırır abi" deyip değiştirirler :) Kutluhan A. tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Beni de huylandırdınız.Yarın arabanın yanına inip lastiklerini iyice kontrol edecem.Focustan önce Vectram vardı.Onda Michelin kullanıyordum sonrasında Continental aldım ve bana daha rahat ve yumuşak bi sürüş sağladı.Memnundum kısacası.Umarım bunda da sıkıntı olmaz.Bi kontrol edelim ettirelim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Eğer problem olmaz dedilerse çok kafanıza takmayın keyfiniz kaçmasın. Başka bir lastik bayisine (continental bayisi olmak zorunda değil) gösterin bakalım ne diyecekler. Belki gerçekten hata değildir veya zararı yoktur.

evet aklımda olanda şuan için bu. Zaten başka da seçenek görünmüyor sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Beni de huylandırdınız.Yarın arabanın yanına inip lastiklerini iyice kontrol edecem.Focustan önce Vectram vardı.Onda Michelin kullanıyordum sonrasında Continental aldım ve bana daha rahat ve yumuşak bi sürüş sağladı.Memnundum kısacası.Umarım bunda da sıkıntı olmaz.Bi kontrol edelim ettirelim.
murat beyin dediği gibi bişey olsada bişey olduğunu sanmıyorum kocaman firma sonuçta bu kadar kalite kontrol yapılıyor lastiklere. saygınlıklarını yitirecek büyük hatalar yapmazlar.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

conti kullanan arkadaşların lastiklerine de baktım. Hatta abarttım honda showroomu gezerken hondalarda da aynı marka vardı. onlara da baktım. hiçbirinde benzer durum göremedim. Lastikleri 1 sene daha kullanıp değiştiricem olmazsa. 4 ayda 10bin yaptım. Km sayacı koşarak artıyor :) uzun yol fazla olduğundan çok da içime sinmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yaz lastiği için pirelli P7 cinturato, kış için goodyear ug8 alın derim..

pirelli sert şu bu denir. diğerleri gibi bu adamlarda 10 larca yıldır lastik üretiyor f1 dahil..

p7 de ya çok tavsiye edilir yada test birincisi bir lastiktir.. ab yönetmeliklerine göre artık lastiklerinde

buzdolapları gibi :) etiketi var.. ses düzeyi vb değerleri karşılaştırabilirsiniz.. michelin ise ederinden fazla paraya satılıyor bence.

arabamın üstündekiler eskisin michelin hayatta almam..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
benim aracımdada conti geldi.daha önce ki aracımda pirelli vardı hiçbir sorun yaşamadım.ama şimdi,acaba   :huh:

umarım yaşamazsınız da...  bende şans işte. ince tip stepne olduğundan lastik değişimi yapamıyorum. 4 lastikten 3 ü sıkıntılı. şans işte.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.