Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2. Ve 3. Viteste Titreme

uğur aşanel

Soru

arkadaşlar benim aracımda kıl bir sorun var. aracım 2011 model focus sedan 1.6 titanium. nedense yokuş çıkarken 2. ve 3. viteste 2000 devir civarında aracım titreme yapıyor. bu titreme sadece 2000 devir civarında oluyor. mesela o devri hızlı geçersem titreme hissedilmiyor. çekişten yana sıkıntım yok. 3 farklı servise götürdüm. ön takımda balans vs gibi sıkıntı görünmüyor. en son toplamda 2 hafta serviste kaldı aracım.hiçbiri çözemedi. yaklaşık olarak 8000 km bu şekilde kullandım artma ya da azalma olmadı. ustanın söylediği motorla ilgili bir sıkıntı olduğu. aracımda brc marka tüp takılı. brcye de gittim verilerde herhangi bir sıkıntı olmadığını söyledi. lpg takılı olduğu için motor kısmı garantiye girmediğini söylüyor usta. tamam bana sorunun ne olduğunu söyleyin ona göre yaptırayım diyorum bu sefer kesin emin değilim deyince bende güvenemiyorum. masrafından ziyade silindir kapağını falan sökmesi de sorunun çözümü olmayabilir. servisten ziyade sanayi de çözüm aramaya başlayacağım sanırım. ankara da tavsiye edebileceğin işinin ehli usta var mıdır? bu sorunu daha önce yaşayan ya da duyan arkadaşlar varsa da beni bu konuda aydınlatmalarını sabırsızlıkla bekliyorum.  :fikir:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Benzinlilerde titreme,yokuş yukarı zorlanma gibi problemler yaşanmıştı.Yazılımla düzelttiler diye biliyorum.Servise gidip aracınıza güncel yazılımları yükletin.Nasılsa bedava :) Denemekten zarar gelmez. Yine geçmezse benzinle kullanıyorken aynı sorun oluyor mu buna bakın.Eğer sorun yoksa lpg sistemindendir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

FII araç.

Benzinlilerde titreme,yokuş yukarı zorlanma gibi problemler yaşanmıştı.Yazılımla düzelttiler diye biliyorum.Servise gidip aracınıza güncel yazılımları yükletin.Nasılsa bedava :) Denemekten zarar gelmez. Yine geçmezse benzinle kullanıyorken aynı sorun oluyor mu buna bakın.Eğer sorun yoksa lpg sistemindendir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

lpg sistemini komple iptal edip 1000km kadar kullandım değişme yok. yazılımsal değil o da güncellendi. başka bir aracın beyni benim araca benimkisi de o araca takıldı yine aynı. ustanın en son söylediği aracınla o kadar çok uğraştırdı ki mesleği bırakıcam nerdeyse :)) durum vahim yani. bende motordan anlarım branşım bu ama bu arızayla ilgili aklıma gelen en ufak birşey yok. yokuşta en ufak bir zorlanma yok. çekişte de dediğim gibi sıkıntım yok. sadece 2000 devir aralığında yokuşta özellikle titreme var. bunu da 2. ve 3. viteste yapıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

buji kablolarını değiştirin deneyin. birde ince uçlu platinium buji kullanın ateşleme sisteminiz dedir sorun büyük ihtimalle. söylediklerinizden anladığım buji kablosudur. ha bir yılda bozulur mu belki bozulmaz ama deneyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar böyle basit şeyler değil sorun tam anlatamadım sanırım 3 ayrı servis ortalama 3 haftaya yakın serviste kaldı araç sizce sorun buji kablosunda mı? ayrıca buji kablosu sorun çıkartsa belirli bir devirde değil bunu sürekli yapar. bendeki sorun sürekli değil. sadece daha önce söylediğim periyotta yapıyor. çok ince bir arıza. bunu ancak daha önce başına gelen bilebilir ya da bu işi ankara da yapabilecek bir usta önerebilirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar böyle basit şeyler değil sorun tam anlatamadım sanırım 3 ayrı servis ortalama 3 haftaya yakın serviste kaldı araç sizce sorun buji kablosunda mı? ayrıca buji kablosu sorun çıkartsa belirli bir devirde değil bunu sürekli yapar. bendeki sorun sürekli değil. sadece daha önce söylediğim periyotta yapıyor. çok ince bir arıza. bunu ancak daha önce başına gelen bilebilir ya da bu işi ankara da yapabilecek bir usta önerebilirseniz sevinirim.

Aracınızdaki titreme 2.viteste hafif rampa yukarı çikarken ve 5.viteste aynı şartlarda rahatsız edici seviyede yapıyorsa benim ve forumdan 2 kişinin daha başina gelen arızanın aynısıdır diye düşünüyorum arızalı parça sag-sol aks başları 2 araç 2 side 2011 model benzinli çözümü bu şekilde bulduk serviste aks başları garanti kapsamında değişti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ön takımda sorun olmadığını söylediler. ben bir de sanayi de bir yere gideyim bari :) brc servisine gittiğimde balanscıya gitmiştik orada da sağ ön rot dediler ama serviste baktıklarında ön takımda sorun olmadığını söyledikleri için ihtimal vermemiştim üstüne 3 servis dolaşınca malum 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

fikrimizi sordunuz söyledik yani yargılama yapmayın deneyin kaybınız ne olacak yardımcı olmaya çalışırken fırça mı yiyelim bide komutanım askerlik biteli baya oldu.

benim f1 aracım vardı her çeşit parça değişti bulamadılar serviste şans eseri denerken bulundu sorun kablolarda imiş hemde aynı tarif ettiğiniz gibi yapıyordu benim arabada 2 ve 3 te gaza biraz yüklenince 2000 devir civarında tekleme silkeleme yapıyordu. 3 hafta serviste kaldıysa aracınız bunu ustalarınıza sorun

lütfen benimle de dalga geçer gibi cümleler kurmayın.  geçmiş olsun umarım sorununuz çözülür.

bu arada buji kablosu arıza yapsa gaz yerken alt devirde yapıyor titremeyi yani her devirde yapacak diye birşey yok

Kubilay Yıldırımbayazıt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
fikrimizi sordunuz söyledik yani yargılama yapmayın deneyin kaybınız ne olacak yardımcı olmaya çalışırken fırça mı yiyelim bide komutanım askerlik biteli baya oldu.

benim f1 aracım vardı her çeşit parça değişti bulamadılar serviste şans eseri denerken bulundu sorun kablolarda imiş hemde aynı tarif ettiğiniz gibi yapıyordu benim arabada 2 ve 3 te gaza biraz yüklenince 2000 devir civarında tekleme silkeleme yapıyordu. 3 hafta serviste kaldıysa aracınız bunu ustalarınıza sorun

lütfen benimle de dalga geçer gibi cümleler kurmayın.  geçmiş olsun umarım sorununuz çözülür.

bu arada buji kablosu arıza yapsa gaz yerken alt devirde yapıyor titremeyi yani her devirde yapacak diye birşey yok

kusura bakma amacım burada kimseyi rencide edecek tarzda konuşmak değil. daha önce bu sorun başınıza geldiyse mutlaka göz önünde bulunduracağım. belki serviste ki ustaların aklına gelmemiştir. sadece bu konu arabadan çok soğuttu beni. hatta arabayı satıyordum neredeyse ilanı verdim müşteri de çıktı son anda vazgeçtim. rot ve buji kablolarını özellikle tekrardan baktıracağım. daha önceden başınıza aynı sorunun geldiğini bilseydim yaklaşımım farklı olurdu.bu arada bunun fırçayla ya da askerlikle alakası yok farklı yerlere çekmezseniz de konuyu sevinirim. hepimizin burada fikirlerini açıkça söyleyebileceği bir ortam olarak görüyorum yanlış kelimeler kullanırsak da bunları daha da yanlış cümlelerle pekiştirmek sadece sorunu büyüteceğini düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ugur bey oncelıkle ınsallah verılen bilgiler faydalı olur aynı problem f2 dızel aracımdada mevcut aks basları ve motor altındakı sanjuman takozuna baktırmanızı tavsıye ederım bende aracı cok test ettirdim bunları değiştirince sorun kalmıyor yanı en azından bende sorun cozuldu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bujilerde ve buji kablolarında sorun olursa araba her devirde titreme yapmaz.Sadece düşük devirlerde ateşlemeye ihtiyaç oldugunda tireme yapar.Gaza yüklenildiğinde gitmek istemez.Ama yüksek devirlerde bunu hissetmezsiniz.Ben sizin yerinizde olsam buji takımını değiştirip denerim.Bazen böyle büyük sandıgımız sorunlar ufak şeylerden olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İyi formlar herkese.

Benim aracımda da bahsettiğiniz gibi bir sorun var. 2007 F2, 2nci viteste 2000 devire kadar sadece kullanıcının hissedebileceği kadar bir titreme meydana geliyor. 3 ncü viteste ise cok azalıyor nerdeyse hissedilmiyor. Benzinde ise bu titreme baya azalıyor. Yetkili serviste sag aksın değişmesi gerektiğini söylediler ama şimdilik gerek yok dediler. Başka bir serviste ise LPG den olabilir dediler ama herhangi bir müdehalede bulunulmadı.

Sorunla ilgili çözüm bulan arkadaslardan yardımlarını bekliyorum.

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
On 04.01.2013 at 14:26, uğur aşanel said:

arkadaşlar benim aracımda kıl bir sorun var. aracım 2011 model focus sedan 1.6 titanium. nedense yokuş çıkarken 2. ve 3. viteste 2000 devir civarında aracım titreme yapıyor. bu titreme sadece 2000 devir civarında oluyor. mesela o devri hızlı geçersem titreme hissedilmiyor. çekişten yana sıkıntım yok. 3 farklı servise götürdüm. ön takımda balans vs gibi sıkıntı görünmüyor. en son toplamda 2 hafta serviste kaldı aracım.hiçbiri çözemedi. yaklaşık olarak 8000 km bu şekilde kullandım artma ya da azalma olmadı. ustanın söylediği motorla ilgili bir sıkıntı olduğu. aracımda brc marka tüp takılı. brcye de gittim verilerde herhangi bir sıkıntı olmadığını söyledi. lpg takılı olduğu için motor kısmı garantiye girmediğini söylüyor usta. tamam bana sorunun ne olduğunu söyleyin ona göre yaptırayım diyorum bu sefer kesin emin değilim deyince bende güvenemiyorum. masrafından ziyade silindir kapağını falan sökmesi de sorunun çözümü olmayabilir. servisten ziyade sanayi de çözüm aramaya başlayacağım sanırım. ankara da tavsiye edebileceğin işinin ehli usta var mıdır? bu sorunu daha önce yaşayan ya da duyan arkadaşlar varsa da beni bu konuda aydınlatmalarını sabırsızlıkla bekliyorum.  :fikir:

iyi günler Uğur bey aynı sorun benim aracımda da var acaba siz arızayı giderebildiniz mi neden kaynaklanıyormuş? Cevap verirseniz memnun olurum teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.