Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Kapılar Otomatik Kilitleniyor Mu?

Can Uzun

Soru

Merhaba arkadaşlar,

Anahtarsız çalışan aracımızda arabadan indiğimizde arabayı kilitliyor gibi (kilit sesi geliyor) yapıyor fakat kapıyı açtığınızda kapı açılıyor. Acaba programlamaya filan mı ihitiyaç var yoksa otomatik kilitleme gibi bi durum yok mu? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Onun yerine şöyle bir kilitleme var:Diyelim ki uzaktan kumanda ile kapıyı açtınız ve arabanin kapısını acmadiniz yani binmediniz 15-20saniye içinde kapıyı acmazsaniz aracın kapısını o zaman otomatik kitliyor .Buda yanlışlıkla kapı açıldığında kapının açık unutulmasini önlüyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Peki bu titanium a has bir özellik mi yoksa hepsinde mi var ?  

Onun yerine şöyle bir kilitleme var:Diyelim ki uzaktan kumanda ile kapıyı açtınız ve arabanin kapısını acmadiniz yani binmediniz 15-20saniye içinde kapıyı acmazsaniz aracın kapısını o zaman otomatik kitliyor .Buda yanlışlıkla kapı açıldığında kapının açık unutulmasini önlüyor
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

anahtarsız giriş olan modellerde focus da dahil,kapıların otomatik kilitleme fonksiyonu vardır sistemin çalışması için [kilitleme için] kumanda aracın menzilinden çıkmalıdır aksi halde kapılar açılabilir.not:araç içerisinde de yedek anahtar bulunmamalıdır aksi halde sistem devreye girmez ancak kapılar 5 gün açılmadığı sürece araç içindeki anahtar pasif konuma geçer ve çalışmaz yeniden programlanması gerekir..kapıların açılması ise yanınızda mevcut pasif anahtar bulundurarak sadece kapı kolu üzerindeki düğmeye basmanız yeterli...daha fazla ayrıntı için kullanım kılavuzuna bakabilirsiniz.

benim aracım titanyum olduğu için benimkinde var daha önce focus 2,5 vardı onda da aynı özellik vardı fakat diğer donanımlı araçlarda var mı bilmiyorum ama yüzde 99 vardır diye düşünüyorum.

2004 comfort aracımda mevcut.sanırım tüm modellerde var 4 cam elektirikli olanların.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

anahtarsız giriş olan modellerde focus da dahil,kapıların otomatik kilitleme fonksiyonu vardır sistemin çalışması için [kilitleme için] kumanda aracın menzilinden çıkmalıdır aksi halde kapılar açılabilir.not:araç içerisinde de yedek anahtar bulunmamalıdır aksi halde sistem devreye girmez ancak kapılar 5 gün açılmadığı sürece araç içindeki anahtar pasif konuma geçer ve çalışmaz yeniden programlanması gerekir..kapıların açılması ise yanınızda mevcut pasif anahtar bulundurarak sadece kapı kolu üzerindeki düğmeye basmanız yeterli...daha fazla ayrıntı için kullanım kılavuzuna bakabilirsiniz.

2004 comfort aracımda mevcut.sanırım tüm modellerde var 4 cam elektirikli olanların.

bu söylediğinizi test etmiştim fakat kilitleme yapmıyor, sadece kilitleme sesine benzer bir ses duyuluyor fakat anahtar uzakta olmasına rağmen kapı açılıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

hn0ht.jpg

hn0jn.jpg

hn0ku.jpg

hn0ln.jpg

hn0n7.jpg

Kitapta dikkat edilirse kapı üzerinde sensörler var bizde yok dolasıyla bu özellik kısmi olarak var gibi gözüksede aslında yok. Bulunan sadece araç içinde anahtar olup olmadığını algılayan bir sistem.  Aynı mesele bluetooth içinde söz konusu, görüntüde donanım var gibi fakat içi boş. Adamlar önce kısıp sonra parayla satıyorlar mesele bu  :kıhkıh:  yoksa 2011 full araçta olması gereken şeyler bence...

Amerikada bu arabayı böyle satabilirler mi acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kitapta dikkat edilirse kapı üzerinde sensörler var bizde yok dolasıyla bu özellik kısmi olarak var gibi gözüksede aslında yok. Bulunan sadece araç içinde anahtar olup olmadığını algılayan bir sistem.  Aynı mesele bluetooth içinde söz konusu, görüntüde donanım var gibi fakat içi boş. Adamlar önce kısıp sonra parayla satıyorlar mesele bu  :kıhkıh:  yoksa 2011 full araçta olması gereken şeyler bence...

Amerikada bu arabayı böyle satabilirler mi acaba?

Evet satıyorlar zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bence amerikalı bu donanım seviyesiyle bu arabaya binmez, yani ben amerikada olsam binmem  :)

Hocam orada kısa süre kaldım ve az çok biliyorum yani atmıyorum ayrıca listelere internet sitesinden görebilirsiniz

Ayrıca ben abd'de olsam ford'a biner miyim diye sormak lazım önce :) Sonra donanımı tartışırız. :yeah: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.