Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ford Kolay Yakıt Sisteminin Yararını Bugün Gördüm

Muhammed Keser

Soru

Bugün aracıma yakıt almak için opette gittim.Görevli yakıt koyarken bende markete uğradım opet kartı işletmek için içerdeki eleman fişe motorin geçmiş.Bende 10 km sonra farkettim geri yakıt istasyonuna gittim yetkililerle konuştum.Onların sistemde benim plaka kurşunsuz gösteriyo ama bana verdikleri opet kart fişine motorin işlemişler.Opet müşteri hizmetlerini aradım durumu izah ettim.Bir sorun olmıyacagını akaryakıt sisteminde kurşunsuz gözüküyosa dediler.Benim de içime sinmedi fişdeki motorin yazan yerine kurşunsuz yazdırdım,bayi yetkilisinin kaşesi ismi ve imzasını attırdım.O an aklıma bu geldi:) (Bu arada feci tırstım araca motorin koydular diye,şükür motorin pompa uçları kalın kapağa uymuyo onuda denedim kendim gördüm girmedigini bazı yakıt istasyonlarında pompa uçlarının aynı oldugunu duymuştum bi ara.)

Anlıcagınız bugun baya bi tırstım :))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Daha önce yazmıştım, Antalya'nın göbeğindeki bir Opet'te benzinli arabamın depo kapağına hayvansal bir içgüdünün gücü ile dizel tabancayı monte ederek doldurmaya çalışan bir pompacı ile tanış olduk.

Doldurmaya çalıştı ama yeterince içeri itip kapağı açamadığından bütün mazot dışarıya akarken kafa sallayarak seyredip hala tabancayı oturtmaya çalışıyordu, yandaki pompacı yetişmese ben usturuplu oturtacaktım da neyse gerek kalmadı, biraz ses tellerim zedelendi, o kadar...

Tutanak tutturmuştum o gün her ihtimale karşı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Herzaman aldığım total benzin istasyonu dışındaki tüm aldığım noktalarda marka farketmeksizin taşma sorunu yaşadım; en az 0,5 L dışarı akıyor mazot.

Pompayı doğru düzgün yerleştiremiyor adamlar ve sonuç taşma. Opet, shell, hepsinde geldi başıma.

Total istasyonu tanıdık olduğu için birkaç taşmadan sonra olayı çözdüler ve artık çok dikkatli davranıyorlar taşırmamak için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun....Bende dizele dizel ve benzinliye benzinli opetin kendi çıkartmalarından yakıt kapağı iç kısmına yapıştırtım biraz olsun içim rahat.........

Tşkrler Bunu yapmak lagzım dün benimde aklıma geldi.Gerçi artık kendim koyarım yakıtımı :) veya görevlinin başında beklerim.Ne olur ne olmaz.

Daha önce yazmıştım, Antalya'nın göbeğindeki bir Opet'te benzinli arabamın depo kapağına hayvansal bir içgüdünün gücü ile dizel tabancayı monte ederek doldurmaya çalışan bir pompacı ile tanış olduk.

Doldurmaya çalıştı ama yeterince içeri itip kapağı açamadığından bütün mazot dışarıya akarken kafa sallayarak seyredip hala tabancayı oturtmaya çalışıyordu, yandaki pompacı yetişmese ben usturuplu oturtacaktım da neyse gerek kalmadı, biraz ses tellerim zedelendi, o kadar...

Bunu yapıyorlar bende şahit oldum pompa ucu benzinli oldugu ve rahatlıkla kapağa girdigi halde az daha girermi diye zorluyorlar.En iyisi kendi yakıtını kendin almak :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben araştırdım. benzine karışan mazot fazla bir zararı olmuyor. arada tolere ediliyormuş. hatta depoda belli bir süre kalıp cila vazifesi görüyormuş, ayrıca dezenfekte özelliği varmış. :yazyaz:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.