Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Te Sedan Mı Hatchback Mı?

Hüseyin Erol

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Focus GarajıFocus IIIGenel Bilgiler" kategorisinden "Focus GarajıFocus IIISorular ve Sorunlar" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,

Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Görüntüye yönelik kişisel zevke dayalı tercihin yanında

HB

- Az biraz daha gürültülü

- Biraz daha kısa

- Daha küçük bagaj

- Ve fakat arka koltukların yatırılması ile geniş tek hacim bagaj

- Arka silecekle daha net arka görüş

- Özellikle ST spoyler ile daha sportif görünüm

Sedan

- Halkımın tercihi

- Daha uzun

- Daha geniş bagaj fakat kısıtlı genişletme imkanı

- Daha pahalı

- Az biraz daha sessiz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

HB daha sportif; ancak bu kasa sedanda sport sedan gibi camın bitme noktası ile aracın bitme noktası arasında çok kısa bir mesafe var. Bagajı daha büyük.

Bana göre sedan daha konforlu (Focus için söylemiyorum bunu tüm araçların HB ve Sedanı için aynı şeyi düşünüyorum).

Küçük bir not; bebeğiniz varsa yada olacak gibiyse bagaja daha çok ihtiyacınız olacağını düşünün.

Şuanda bagajımda sabit olarak gezen bir bebek arabası ve 1 paket bebek bezi var mesela :D

Hayırlısı olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

görüntü olarak bence hb daha güzel ama bagaj hacmi olarak sedan daha büyük ama bazen sedanın kapağından geçmeyen büyük bir eşya hb bagajı arka camla birlikte açıldığı için hb ye girebilir bazen avantaj sağlayabilir hb ama bu nadir durumlarda olan bir olaydır, türk halkında da genel olarak sedan hastalığı olduğunu düşünürsek ilerde satacağınız zaman 2.el de sedana talep daha fazla olur diye düşünüyorum ama ben olsam hb alırdım tabiki :) hangisi hoşunuza gidiyorsa onu alın derim ben :)

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

görüntü olarak bence hb daha güzel ama bagaj hacmi olarak sedan daha büyük ama bazen sedanın kapağından geçmeyen büyük bir eşya hb bagajı arka camla birlikte açıldığı için hb ye girebilir bazen avantaj sağlayabilir hb ama bu nadir durumlarda olan bir olaydır, türk halkında da genel olarak sedan hastalığı olduğunu düşünürsek ilerde satacağınız zaman 2.el de sedana talep daha fazla olur diye düşünüyorum ama ben olsam hb alırdım tabiki :) hangisi hoşunuza gidiyorsa onu alın derim ben :)

Sedan bagajına büyük tüplü tv girer mi? Kapağı açıp bagaj girişinin büyüklüğüne bir bakın. Şaşıracaksınız. :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sedan bagajına büyük tüplü tv girer mi? Kapağı açıp bagaj girişinin büyüklüğüne bir bakın. Şaşıracaksınız. :)

Haklısın. Ama FII de daha dardı bagajın ağzı; içerisi derya gibiyken elindeki eşyayı girişten geçiremediğin için öyle kalakalıyordun çok komikti; FIII bu konuda biraz daha iyi; bagaj daha ufak ve ağız daha geniş garip durumlar pek oluşmuyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Haklısın. Ama FII de daha dardı bagajın ağzı; içerisi derya gibiyken elindeki eşyayı girişten geçiremediğin için öyle kalakalıyordun çok komikti; FIII bu konuda biraz daha iyi; bagaj daha ufak ve ağız daha geniş garip durumlar pek oluşmuyor :)

Ben son güne kadar sedan alacağım diye dolaşıyordum. Ama beğenmemiştim açıkçası, mantıklı geliyordu sadece. Sonra kurcalarken bagajı açıp dikkatli bakınca direk hb dönmüştüm. Yılda 1-2 kere gerçekten lazım oluyor. Ayrıca sedan daha çok tutuluyor ama umursamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben ikisinide kullandım geçen sene hb style kullanıyordum şuanda sedan titanum kullanıyorum bence çok büyük farklılık yok ikisininde tipide hoşuma gidiyor.Eski kasa olsa belki hoşuma gitmezdi sedan ama focus 3 te sedanıda sportif duruyor bence.Bagaj konusunda hatchback başarısız büyük bir bavul ve 18 inclik bir laptop çantası anca sığıyor bagaja tek kişi olmama rağmen hatchback e bazen sığmıyordum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

çok teşekkürler.sedan çok kaba geliyo bana.hb güzel.ama ilerisi için çocuk bagaj kfam çok karıştı...

Hüseyin; bizim oğlan 6 aylık; aracın her yanını bizden daha çok kullanıyor şu an; geçen hafta istanbula gittik arabada bir santim boşluk kalmadı ve eşimle benim sadece 1 bavulumuz vardı; işin içine bebek girecekse zaten sedan alacaksın. Ayrıca FIII ün sedanı için kaba lafı ağır yahu; sedanda gayet spor duruyor bence :(

Ford-Focus_2011_800x600_wallpaper_42.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

baktınız hb nin bagajı almıyor esyayı,hb de bulunan üst taraftaki bölmeyide çıkarırsınız birazda oraya eşya koyarsınız :) yada hb alıp focuslarda bulunan ince stepneden daha ince stepne var piyasada ondan alırsınız hb nin bagajı biraz daha genişler ,ben öyle yaptım focus 2 hb ye yakın bagaj hacmi var suan aracımda

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bide bağaj kapağını tutan demirler var sağda-solda...oralara eşyayı tepeye kadar koyamıyorsun mesela... hay senin diye başlayan cümlelerim çok oldu benim :)

tam olarak neresi olduğunu anlatabildim mi acaba? :) yada hatchback de de vardır öyle bir şey bilmiyorum... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.