Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

C Sınıfı Üstü Araç Seçimi Hakkında

Aydın Aygün

Önerilen Mesajlar

onlar için kişisel görüşümü yazabilirim :)

Bmw 3,16i

Hangi kasa? bir önceki kasanın makyajlısı oluyorsa güzel araba ancak makyajsızın arkası çok kötü bence. motor olarak 1.6 hem performans hemde yakıt olarak üzer bence sizin limitleriniz dahilindedir ancak almadan önce kapsamlı bir test sürüşü tavsiye ederim. Birde bence bmwnin genel olarak iç tasarımı fazla sade.

Audi A4 2,0TDİ

a6 ve a3 tecrübem var 2side çok güzel araçlardı bence listenin en alınası aracı. hem tasarım hemde motor olarak listede önde bana göre.

Opel İnsignia

araba güzel ancak opel servisleri genelde problemli ilginç sorunlar çıkartmasıda olası. hangi motor?

Yeni kasa Passat.

araba çok güzel ancak bu yaş için bence ağır bir araç. a4ten sonraki favorim.

2011 ve üstü Scirocco

hoş araba ancak kasa eskidi. diğerlerinin yanında çok cazip gelmedi bana.

SUV

bana göre SUV çok anlamsız ve gereksiz

3.16 i 2008 ya da 2009 modellerine bakıyorum. 45 ila 60 arası değişmekte fiyatları. Dış tasarım olarak 2012 kasalardan daha cok hosuma gıdıyor. İçi dediginiz gibi çok sade. Bu da içini çok boşmus gibi gösteriyor. 2012 kasada ki navigasyonlu ekran aracın içini tamamen değiştirmiş ve çok şık bir gorunume kavusmus. Acaba sonradan taktırma gibi bi imkanımız olabılır mı 2-3 bin gibi bi meblağ tutarında.

Yakıt konusunda gerçekten sıkıntı değil. 40 kurusu asmadıkça. Çunku okul ev arası 20 km gunde 40km yapıyorum. Ayda 600km okul için 400km de ekstra gezmeler oluyor. okul ev arasında otabanı kullandıgım için trafık vs olmuyor, benzinli focusla 30-35 kurus aralarında gezınıyorum. Bunda da 35-40 kurus arasında olur diye tahmin ediyorum.

Audi evet hem dizel olması hemde 2.0 motor olması yönuyle artıları toplasada yeni kasa eski kasayı sildi süpürdü benim gözümde. Ancak yinede alınası bir araç orası amenna.

yaş itibarı ile dediğiniz gibi bu araçlar ağır kaçsada hergun takım elbise giydiğim için içinde pek de sırıtmayacağımı dusunuyorum :) Ya D segmenti olsun tam olsun ya da scirocco gibi spor bişi olsun tamamen aykırı olsun diyorum :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vites olarak farkediyor mu?

BMW 316 için Ozan gerekenleri söylemiş. Yeni 1.6 turbo motorlular haricinde 3.16 yakıt olarak üzer

Qashqai'nin dizelleri suv olarak gayet mantıklı bence. Az yakar normal gider.

Scirocco ne kadar prestij arabası tartışılır. Bir kaç apaçinin internete koydukları videolar yüzünden geleceğin şahinini scirocco olarak görenler var malesef. Piyasada çok fazla rocco olduğundan ve özellikle 160'lıkları modifiyeye uygun olduğundan doğal olarak çok tercih edilen bir araç.

A4 1.8 TFSI'ların sakin kullanımdaki yakıt durumuna bakılabilir bence, tabiki 2.0 TDI tüketim/performans olarak çok daha iyidir diye düşünüyorum.

Otomatik veya manuel olması tercih sebebim değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

önce kriterlerinizi azaltın.

oda olur,buda olabilir diyerek yanlış tercih yapma ihtimaliniz artar.

önemli olam sıradan olmamak demişsiniz ama tercih edebileceğiniz sözü geçen araçların hepsi sıradan.

2008 3,16 bmw yi alıp 40 kuruştan aşağı yakamaz,sıradanlıktan kurtulamazsınız.

:)

forumdaş acı söylermiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3.16 i 2008 ya da 2009 modellerine bakıyorum. 45 ila 60 arası değişmekte fiyatları. Dış tasarım olarak 2012 kasalardan daha cok hosuma gıdıyor. İçi dediginiz gibi çok sade. Bu da içini çok boşmus gibi gösteriyor. 2012 kasada ki navigasyonlu ekran aracın içini tamamen değiştirmiş ve çok şık bir gorunume kavusmus. Acaba sonradan taktırma gibi bi imkanımız olabılır mı 2-3 bin gibi bi meblağ tutarında.

Yakıt konusunda gerçekten sıkıntı değil. 40 kurusu asmadıkça. Çunku okul ev arası 20 km gunde 40km yapıyorum. Ayda 600km okul için 400km de ekstra gezmeler oluyor. okul ev arasında otabanı kullandıgım için trafık vs olmuyor, benzinli focusla 30-35 kurus aralarında gezınıyorum. Bunda da 35-40 kurus arasında olur diye tahmin ediyorum.

Audi evet hem dizel olması hemde 2.0 motor olması yönuyle artıları toplasada yeni kasa eski kasayı sildi süpürdü benim gözümde. Ancak yinede alınası bir araç orası amenna.

yaş itibarı ile dediğiniz gibi bu araçlar ağır kaçsada hergun takım elbise giydiğim için içinde pek de sırıtmayacağımı dusunuyorum :) Ya D segmenti olsun tam olsun ya da scirocco gibi spor bişi olsun tamamen aykırı olsun diyorum :D

Makyaj 2009da yapılmış. Yani şu görüntü benim hiç hoşuma gitmiyor BMWye yakıştıramıyorum kesinlikle

4doorm3rearvj8.jpg

olacaksa bundan olmalı:

106400d1274117172-e90-facelift-09-20090812124819-bmw_3er_-e90-_facelift_20090720_rear.jpg.jpeg

yeni kasanınkini bilmiyorum ancak bunda kocaman navigasyonlu ekranlı olanı var o paraya varmıdır bilmiyorum. ben bu kasanın 2.0dsini kullandım genel olarak güzel bir araç yakıt olarak 3.16i ne yakar tam bilmiyorum ancak genelde tutulmuyor siz detaylı bilgi araştırın bence bu konuda ve kesinlikle ama kesinlikle en az 1 saatlik bir test yapın. bulunabilirse günlük kiralama veya eş dosttan vs çok iyi olur.

ağırlık olayını passat için söylüyorum sadece, benim gözümde baba arabası yakıştıramıyorum gençlere ama bmw 3 olsun a4 olsun öyle değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sıfır İX35 diyor ve gidiyorum :) en azından test sürüşü yapın. BMW , audi vs gösterişli ama parçaları çok pahalı. Bu sene a6 nın konsoldaki ekranı bozuldu 4720 lira+ işçilik gibi bir para tuttu. Haberiniz olsun.

hyundainin bu atağı ileride nasıl bir sonuç verecek çok merak ediyorum :) i30u incelediğimde pişman olmuştum keşke önceden inceleseydim diye ancak sonradan düşündüm ki aynı paraya ford dururken zaten hyundai almazdım. birde prestij arabası isteniyor hyundai nerden çıktı :P

parça fiyatı konusunda kesinlikle haklısın, dayımlarda domates dökmüş koltuğa çıkmamış servis döşeme değişçek demiş bilmem kaç bin tl :D annemin bana a3 almama sebebide bu oldu gibi :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

önce kriterlerinizi azaltın.

oda olur,buda olabilir diyerek yanlış tercih yapma ihtimaliniz artar.

önemli olam sıradan olmamak demişsiniz ama tercih edebileceğiniz sözü geçen araçların hepsi sıradan.

2008 3,16 bmw yi alıp 40 kuruştan aşağı yakamaz,sıradanlıktan kurtulamazsınız.

:)

forumdaş acı söylermiş.

Bu saydıklarım arasında suan secım yapmak zorunda kalsam 2 tanesi arasında kalırdım. Yanı az cok benim gönlümde yatanlar belli. Ancak sizin değerli ve önemli fikirlerinizi çok merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hyundainin bu atağı ileride nasıl bir sonuç verecek çok merak ediyorum :) i30u incelediğimde pişman olmuştum keşke önceden inceleseydim diye ancak sonradan düşündüm ki aynı paraya ford dururken zaten hyundai almazdım. birde prestij arabası isteniyor hyundai nerden çıktı :P

parça fiyatı konusunda kesinlikle haklısın, dayımlarda domates dökmüş koltuğa çıkmamış servis döşeme değişçek demiş bilmem kaç bin tl :D annemin bana a3 almama sebebide bu oldu gibi :D

Arabaların fiyatını az çok bildiğim için de olabilir 2008 3.16 i ile hyundai ix35 arasında prestij farkı yok benim için... Haa dersin ki 3.20d veya 320i ona birşey diyemem. Hyundai kesinlikle kendini çok geliştirdi. Bir de Hyundai deme sebebim sıfır arabanın çok daha keyifli olması.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arabaların fiyatını az çok bildiğim için de olabilir 2008 3.16 i ile hyundai ix35 arasında prestij farkı yok benim için... Haa dersin ki 3.20d veya 320i ona birşey diyemem. Hyundai kesinlikle kendini çok geliştirdi. Bir de Hyundai deme sebebim sıfır arabanın çok daha keyifli olması.

valla dostum uzun vadede bakmak lazım bence, hyundainin bu atağının sonuçları henüz görülmedi piyasada yani şu i30 filan 5 sene sonra ne kadar dağılcak o önemli. dayımda 2006 sonata var her yeri ayrı sallanıyor arabanın :) bide turbosu bozuldu 1 ay yattı serviste.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sıfır İX35 diyor ve gidiyorum :) en azından test sürüşü yapın. BMW , audi vs gösterişli ama parçaları çok pahalı. Bu sene a6 nın konsoldaki ekranı bozuldu 4720 lira+ işçilik gibi bir para tuttu. Haberiniz olsun.

Zevkler ve renkler tartısılmaz ama ben hyundain hiç bir aracını fordun amblemine değişmem. Fikirler kıymetlidir. Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

nasreddin hocanın ye kürküm ye olayıda kesinlikle gerçek bence, yine dayımdan bir örnek, a6 varken bi dükkanın önüne yanaşmış girmiş bişey sormuş adam kafasını bile kaldırmadan yok demiş dayımda dönüp çıkmış tam arabaya binerken aklına bişey daha gelmiş dönmüş adam bu sırada arabayı görmüş ondan sonra ilgi alaka 10 numara o yok efendim şöyle yardımcı olayım vs. sen yaşamadınmı hiç bu tip birşey?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

valla dostum uzun vadede bakmak lazım bence, hyundainin bu atağının sonuçları henüz görülmedi piyasada yani şu i30 filan 5 sene sonra ne kadar dağılcak o önemli. dayımda 2006 sonata var her yeri ayrı sallanıyor arabanın :) bide turbosu bozuldu 1 ay yattı serviste.

Haklısın...Ama ne olursa olsun hyundai ın 10 sene sonra çok çok iyi olacağını düşünüyorum ben. Arkadaşım var hyundai bayii sahibi. Hyundai 10 sene içerisinde sadece müşteri memnuniyetine odaklandı diyor. Gerçekten de öyle istediğiniz her parçayı garantiden sorunsuzca değişiyorlar.

Bilirsin bende sıkı BMW fanatiğiyim ama o 1.6 motor asla BMW ye yakışmıyor. 1.6 THP falan olsa her türlü tercih edilir ama olmadığı için e90 kasa 3.20i veya 3.20d den başlar benim için :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.