Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bu Adamlar Ne Yapıyor ? Yakıt Tüketimi Yarışı

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Bence önemli ölçüde doğru.

Sonuçta amaç az yakmaksa kimse bu adamlara piste çıkıp hız yapmalarını söylememiş, isterse 50'yle gider.

Yok maksat belli bir sürede belli bir mesafeyi en az yakıtla katetmek ise o zaman iş daha çetin olur, rekabet de ilginçleşmeye başlardı.

Bu filmde metod iyi tanımlanmadığı için ben az yakmaya niyetlensem 5'in altına düşerdim derim.

Genel olarak da yarışmada dizeli dizelle benzinliyi de benziyle kıyaslamak daha adil olur.

Aslında niyetim dizel ile benzinli kıyası yapmak yada Polo ile Focus kıyaslamak değil elbette ama tüketici algılarını manipüle etmeye yönelik bu tür reklamdaki çelişkileri ortaya koymak maksatlı yazmıştım...

Pilotaj kıyafetleri giyiyorlar, güçlü ve süratli imajı veriliyor, bir yandan da tüketim reklamı yapıyorlar... hem performans ve ekonomi mesajını çelişkili bir anlatımla ortaya koymaya çalışmak tüketicinin algılarını manipüle etmekten başka birşey değil... Birde Cem abinin dediği gibi ortada tanımlanmış bir metod yok? Kim kazandı? Damalı bayrağı önce gören mi? Az tüketen mi? Hem yarış yap hem en az tüket... Yok öyle üç kuruşa beş köfte... Reklamda İki tip sürüş sergilense; birinde performans diğerinde ekonomi odaklı, ve sonunda deseler ki "nasıl olmasını arzu ediyorsanız öyle bir otomobil..." bence çok daha yerinde ve başarılı bir reklam olurdu ancak neticede adı üstünde reklam, benzer şeyleri birçok firma yapsa da doğru değerlendirip reklamın büyüsüne kapılmamakta yarar var, yoksa "1.0 motor aldım ama sandığımdan çok yakıyo yahu" diyen insanların çıkması gayet normaldir...

Ben yine söylüyorum madem reklam bir aracın ekonomik tüketmesi ile ilgili... sizinde derdiniz tüketimse ve mülayim bir sürüş sizin için işkence değilse gidin 1.2 TDI Polo Bluemotion alın mobilet kadar yakın, 1.5 yılı dolmadan 55 bin km yapmış biri olarak Polo benim için daha makul bir seçim, otobüs yada 1.0 motorlu Focus değil :) Ha bu arada bunları okurken benim sadece otomobil kullanıcısı bir kasap arkadaşınız olduğumu ve Vw'nin satışları ile ilgili bir kaygımın olmadığını unutmayın :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Niye polo 1.2 tdi alsın gider 1.6 tdci fiesta econetic alır alan :D ( son cümlelere ithafen )

Adamlar çekmiş yaymış yahu ben iyiyim demiyor ödüllerinide kapmış.. test ettiniz mi bilmiyorum ama adamlar yapmış.. tebrik etmek gerek.

mühendislerin eline sağlık.. kimse dizelden az yakacak vaati vermiyor kasmayın yani :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Niye polo 1.2 tdi alsın gider 1.6 tdci fiesta econetic alır alan :D ( son cümlelere ithafen )

Alıcak kişi performansı çok umursamadığından,

Belki tüketim değerleri daha ekonomik ve göreceli donanımlı bir aracı (esp, hız sabitleyici, lastik basınç sens, start&stop, alaşım jant, sis farı v.s) kısa sürede çok yol yapıp ikinci elde nispeten daha az değer kaybıyla daha kolay satmak istediğindendir kimbilir... :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.