Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Brc My 11 Lpg Dönüşümü

Önerilen Mesajlar

Merhabalar, focus3 lerde 1.6 motor ve 1.6 Ti-Vct motor diye bir ayrım var mı acaba? LPG ti-vct motorlarda biraz daha sıkıntılı galiba değişken zamanlı enjektörlerden dolayı, makyajlı f3ler 1.6 ti-vct motor, 2013-2014 model focuslarda bu motor mu acaba.

Ülkemizde satılan 1.6 benzinli Focus 3'lerin tamamın Ti-Vct :yeah: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet hepsi ti vct değişken sübap zamanlamalı motor 1.6 125 ps

Teşekkürler...

Ülkemizde satılan 1.6 benzinli Focus 3'lerin tamamın Ti-Vct :yeah:

Teşekkürler...

ne focus muş be, dizel alsak pahalı, benzinle binsek çok yakıyor:),lpg taktırsak bir sürü problem... suyla gidenleri yok mu bunlarin:)))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler...

Teşekkürler...

ne focus muş be, dizel alsak pahalı, benzinle binsek çok yakıyor:),lpg taktırsak bir sürü problem... suyla gidenleri yok mu bunlarin:)))

Valla 1.6 atmosferik olup 5-6 litre yakan araç var mı bilmiyorum :D ama sakin kullanımda 7.5 - 8.0 litre civarları bu araç için kolayca ulaşılabilecek rakamlar (manuel için). Bunlarda beni bozar derseniz Doğan abininde dediği gibi 1.0 en temizi,en güzeli. Lpg'den bir kere ağzımız yandı bir daha ne kendim bulaşırım nede öneririm,he Civic gibi fabrika çıkışlı garantili lpg'si olan bir araç olursa amenna,onun dışında antiLPG'ciyik  :P

Semih G. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizim araçlar çok yakmıyor,akaryakıt fiyatları çok fazla bu hafta 585 km yol yaptım 140 TL benzin (4,36/lt ortalama hız 110) 

Çok yakması şöyle (bana göre), ayda yaklaşık 600 - 700 km şehir içi, toplam şehir dışı ile beraber yılda 12 bin km mesafeyi lpg  ve mazot ile yaklaşık aynı fiyata gitmek var, bir de benzinle %30-40 daha fazla parayla gitmek var… yoksa focus benzinlinin yakıt ortalaması sınıfındaki diğerlerine göre normal zaten…

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...

kubilay bey ilk  filtre değişimini nasıl yaptınız. taktırdığınız yerde mi yoksa kendiniz tedarik edip mi taktırdınız?

herhangi bir 2a bayisinden yapılması gerekiyormuş. garanti devam etmesi için sisteme giriyorlarmış. taktırdım ancak tekrar bilgisayara bağlanmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

yusuf bey her on binde bir bakım iki tane filtre ( biri büyük diğeri yakıt seçici anahtarın içinde küüçük) değişimi ve ayar yapılmalı

altı ayda bir de kaçak kontrolü ve motor suyu kaçağı kontrolü yaptırın 

bayii ayrımı yok 2 a yetkili servisi olsun yeterli

Kubilay Yıldırımbayazıt tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Dolum ağzının depo kapağına yerleştirilmesi rahatlık olmuş. Ben de Mocan'a gitmeyi düşünüyorum Mart ayı içerisinde. Bu şekilde yaptırmak istiyorum. Kubilay bey şehir içi 0,27 kuruş yakıyor demiş. 11.000 km sonra parasını çıkarmış oluyor. Güle güle kullanın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende  5 gün önce 2014 focus style 125 ps aldım.araç şu anda 12300 km de şu an değil ama ileriki zamanlarda düşünüyorum.daha önce 110 ps fulence vardı.52000 kmde pert oldu 2500 km de brc my 11 takılmıştı.çok memnundum.şimdi yorumları okuyorum.motor sıkıntılı gibi ama benzin fiyatlarıda  malum.zamana bırakacağım bir süre hayırlısı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.