Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Brc My 11 Lpg Dönüşümü

Önerilen Mesajlar

60bin km yapmış birisi olarak gönül rahatlığıyla iyi ki taktırmışım lpg yi diyebiliyor musunuz?

yaklaşık 60 bin km oldu :nazar:  sorun derken ufak tefek sıkıntılar oldu olmadı değil ayar sorunu bir kere de arıza lambası 

ama sıkıntıların sebebi  lpg ustaları. düzgün montaj düzenli bakım ara ara da arabayı benzinde kullanırsanız kitin parasını da motorun parasını da çıkarırsınız 

birde ben dönüşüm yaptırırken firmalar böyle geniş garanti poliçesi hazırlayıp motor garantisi vermiyordu şimdi çok daha iyi şartlarda mortor garantisi veriyorlar hatta garanti verdikleri parçaları bile yazıyorlar poliçede ben olsam iyi bir usta bulup düzgün bir brc yada landirenzo montajı yaptırırdım. yalnız işini düzgün yapmayan birine denk gelirseniz sorumluluk kabul etmem sadece tavsiye niteliğinde yazdıklarım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cvp için çok teşekkür ederim adana da hangi ustaya takmıştınız bana hep polat otogaz ve akan otogaz tavsiye ediliyor hangisini tercih etmeli

mersin gül cem otogazı öneririm

60bin km yapmış birisi olarak gönül rahatlığıyla iyi ki taktırmışım lpg yi diyebiliyor musunuz?

bu benzin fiyatlarına göre daha beni pişman edecek bir şey yaşamadım çok şükür :nazar:

düzgün montaj yapan birini bulursanız sizde rahat olabiliirsiniz örneğin mavi denizler brc bölge bayii 

Kubilay Yıldırımbayazıt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cevabınız için teşekkür ederim, taktıracağım zaman tercihim büyük ihtimal mavi denizler ya da mocan olur gibi görünüyor. Bir de merak ettiğim bir şey var, lpg takılıyken de anlık tüketim ortalama tüketim gibi yol bilgisayarı verileri çalışıyor mu?

bu benzin fiyatlarına göre daha beni pişman edecek bir şey yaşamadım çok şükür :nazar:

düzgün montaj yapan birini bulursanız sizde rahat olabiliirsiniz örneğin mavi denizler brc bölge bayii 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dun aksam 162 km yolu 62 tl ye yaptim benzinli PowerShift ile gorunuse gore lpg ile hemen hemen 2,5 kat daha fazla yol yapmak mumkun. Konuyu okuduktan sonra LPG taktirasi geliyor insanin sorun cikaracagi korkusunu bi yenebilsem hic durmayacagim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dun aksam 162 km yolu 62 tl ye yaptim benzinli PowerShift ile gorunuse gore lpg ile hemen hemen 2,5 kat daha fazla yol yapmak mumkun. Konuyu okuduktan sonra LPG taktirasi geliyor insanin sorun cikaracagi korkusunu bi yenebilsem hic durmayacagim.

Düzgün bir usta ile kesinlikle sorun yaşamazsınız,ben işi riske atamak için ankara dan Çoruma giderek özenlerde brc taktırdım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mustafa bey, Hersey dahil fiyat verdiler.

ekstra olarak sigorta yapiyorlar o fiyata dahil degil bana mantikli gelmedi sormadim.

Nasıl yani her şey dahil, brc bayi ruhsatı yenileyip tuvtürke gidip muayeneye sokup aracı size öyle mi veriyorlar. Yoksa yanlış mı anladım?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaslar bende basimiza gelen bir olayi kisaca anlatayim arkadasim sifir aldığı focus2 otomatik araca yakit fazla geldiği için lpg taktirdi.Araç 6 ay gibi bir kullanimdan sonra uzun yolda iken buji erimesinden dolayı piston eritti ve nihayetinde motor yaptirmak zorunda kaldı.Yaklasik o zaman 10bin tl masraf çıkardı ve ford zaten garanti dışı bırakmıştı lpg firmasıda hata kabul etmedi mahkemeye verdi onlarda bilirkisiden kullanıcı hatasi diyerek araç sahibine yıktılar.Bilginiz olsun.

Özgür ŞAHİN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Arkadaslar perşembe günü lpg taktirdim LPG ruhsata işletmek için 35tl sızdırmazlık testi 10 TL ek1 belgesi 181,72tl muayene 110 TL ruhsat değişikliği olmak üzere toplam 336,72tl tutuyor bu arada LPG tankını 40lt taktirdim ama 27 lt aldı fulleyince neden acaba bilen var mi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiyat paylaşımı için teşekkürler. LPG taktırma masrafına +336,72 tl yi de eklemek gerekli ;) Şamandıradan dolayı az alır. Ama 30litreyi geçmesi lazım yinede. Tam emin değilim ama belki pompanın basıncı azdır etkilemiş olabilir.

Arkadaslar perşembe günü lpg taktirdim LPG ruhsata işletmek için 35tl sızdırmazlık testi 10 TL ek1 belgesi 181,72tl muayene 110 TL ruhsat değişikliği olmak üzere toplam 336,72tl tutuyor bu arada LPG tankını 40lt taktirdim ama 27 lt aldı fulleyince neden acaba bilen var mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiyat paylaşımı için teşekkürler. LPG taktırma masrafına +336,72 tl yi de eklemek gerekli ;) Şamandıradan dolayı az alır. Ama 30litreyi geçmesi lazım yinede. Tam emin değilim ama belki pompanın basıncı azdır etkilemiş olabilir.

LPG ustasida oyle dedi pompanın basıncından olabilir başka bi yerden al yine ayni olursa şamandırayi değiştiririz dedi ama başka bi usta da 5/lt tankın içinde kalır 27 lt alması normal dedi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.