Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Rezistanslı Ön Cam

Ali Patat

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Unutmazsam, buz çözümünü kayda alayım,

Aslında düşündümde gerçekten bozulmuş olabilir, çünkü hiç bir etkisi olmuyor desem yeridir. Ortadaki rezistans olmayan kısımla arada bir farkta olmuyor mesela. Yeni resmen silecek ve kaloriferle çözmüş oluyorum.

Youtubede video çok abi ama dış hava sıcaklığı, ve buzun kalınlığı herşeyi çok etkiler.

http://www.youtube.com/results?search_query=ford+heated+windscreen

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aslında düşündümde gerçekten bozulmuş olabilir, çünkü hiç bir etkisi olmuyor desem yeridir. Ortadaki rezistans olmayan kısımla arada bir farkta olmuyor mesela. Yeni resmen silecek ve kaloriferle çözmüş oluyorum.

Youtubede video çok abi ama dış hava sıcaklığı, ve buzun kalınlığı herşeyi çok etkiler.

http://www.youtube.com/results?search_query=ford+heated+windscreen

Çalıştığında sanki araç devri etkileniyor gibi, hissettiriyor çalıştığını...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yok yaw öyle deme şimdi:) aldığım kış da aynıydı geçen kış da, bende bu ne güç çekiyor böyle diyordum...

Geri aldım abi :) az önce resmen şok geçirdim, 40 +40 = 80 amper sigorta değeri var. Araçtaki en büyük sigorta değeri! Çalışıp çalışmadığını anlamak için güzel bir yolmuş :D

Bakalım benim ilk sinyalini vermiş akü ile nasıl bir tepki verecek.

Tabii birde bu kadar güçlü bir sistemin bu kadar etkisiz olması mümkün değil...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geri aldım abi :) az önce resmen şok geçirdim, 40 +40 = 80 amper sigorta değeri var. Araçtaki en büyük sigorta değeri! Çalışıp çalışmadığını anlamak için güzel bir yolmuş :D

Bakalım benim ilk sinyalini vermiş akü ile nasıl bir tepki verecek.

Tabii birde bu kadar güçlü bir sistemin bu kadar etkisiz olması mümkün değil...

Sabah sabah iyi korkuttun beni....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben geçen yıl denediğimde 30 saniyede eritmişti buzları. Su olup akmaya başlayınca, bir silecek hareketi ve pırıl pırıldı. Ama sıcaklık -2, -3 falandı. Bu sene henüz deneyemedim, araba an itibariyle karın içinde kaybolmuş durumda..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben geçen yıl denediğimde 30 saniyede eritmişti buzları. Su olup akmaya başlayınca, bir silecek hareketi ve pırıl pırıldı. Ama sıcaklık -2, -3 falandı. Bu sene henüz deneyemedim, araba an itibariyle karın içinde kaybolmuş durumda..

Nasıl tarif etsem bilemedim ama çok katı olmayan buzda daha önce çok kullandım o zaman çalışıyor iş görüyordu, hatta 3-5 gün önce önceki gece yağmış cama yapışmış kar vardı ondada 30 sn bile beklemeden bastım sileceğe ama ısıttığı içinmi hemen aldı yoksa zaten kar tam yapışmadığından mı bilmiyorum. Öğleden sonra şu devirde değişiklik işine bi bakayım. Sabah ki buz taş gibiydi. youtube linkinde bi cmaxli bir video var, o kadar kalın değil ancak ondan daha sert.

bende farkedemiyorum bir türlü herhalde benimkinde reziztans yok

arka cam ısıtıcısının yanında tuşu yoksa yoktur, tekno paket yoksa yoktur, cama dikkatli baktığınızda, yere dik ince rezistans tellerini göremiyorsanız yoktur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çalıştığında sanki araç devri etkileniyor gibi, hissettiriyor çalıştığını...

Bende on cam rezistansi yok ama araç rölantide iken arka cam rezistansini devreye alınca devir hafif değişiyor sanrim şarj dinamosu devreye giriyor
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçen gün arkadaşımın Courier'da dikkatli bakınca gözümü yordu. Kimi zaman bakış açınıza göre yol kenarındaki cisimleri hafiften eğri büğrü gösteriyor.

Nedendir bilmem görmemi olumsuz etkileyen aşırı ışık kaynakları ve eğri büğrü görüntüler hep midemi bulandırır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

-18 derecede 54 saniyede buz çözüldü ve silgeçler otomatik çalışıp sildi.bence mükemmel birşey arkadaşlarım ellerinde alkol ile camı kazımaya çalışırken :)

Bu arada bende ısıtma düğmesine basınca ciddi bir devir değişmesi gibi birşey oluyordu demek ki normalmiş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

-18 derecede 54 saniyede buz çözüldü ve silgeçler otomatik çalışıp sildi.bence mükemmel birşey arkadaşlarım ellerinde alkol ile camı kazımaya çalışırken :)

Bu arada bende ısıtma düğmesine basınca ciddi bir devir değişmesi gibi birşey oluyordu demek ki normalmiş

Şüphesiz çok kullanışlıdır, özellikle de Sivas gibi soğuk yerlerde. Ancak görüşün berraklığına az da olsa olumsuz etkisi var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Devir değişimi olan arkadaşlar akülerinle vedalaşmaya hazır olsunlar. Bende de ön cam ısıtmayı çalıştırınca devir değişiyordu, hatta uzun farlarda voltaj değişikliğinden çok hafif bir ışık düşmesi oluyordu. Bunların ardından kısa süre sonra akü tamamen bitti. Şimdi yeni aküyle bu sorunların hiçbiri yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Devir değişimi olan arkadaşlar akülerinle vedalaşmaya hazır olsunlar. Bende de ön cam ısıtmayı çalıştırınca devir değişiyordu, hatta uzun farlarda voltaj değişikliğinden çok hafif bir ışık düşmesi oluyordu. Bunların ardından kısa süre sonra akü tamamen bitti. Şimdi yeni aküyle bu sorunların hiçbiri yok.

Akü daha yeni 1 yıllık

Ön camla arka camdaki rezistanslarin wati aynimi acaba

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Devir değişmesi olayını denemedim, -o soğukta fazladan 1 sn bile durasım gelmiyor- ama nasıl deneyeceğimide çözemedim, hava soğukken zaten otomatik devrede e açınca birşey değişmeyecek, kapatmanın yolu var mı?

Akü daha yeni 1 yıllık
Ön camla arka camdaki rezistanslarin wati aynimi acaba

Değil, sigorta değerlerine konuşursak arka camda 30 amper sigorta var, ön camda sağ için 40 sol için 40 toplam 80 amper.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.