Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Shell Fuelsave Diesel Nedir Nasıldır

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Pompacılar genelde koyma taraftarı değil bende bir kere aldım, baktım babam hep pahalısını alıyor(eurodizel diyince her yerde pahalısını koyuyorlar) bende öyle yapmaya başladım ama tekrar ekonomiye dönsemmi diye düşünüyorum.

Bazıları* kırsal motorin kalkınca, kırsal motorinin katkıyla vs eurodizel olarak satıldığını iddia ediyor bu konuda ne diyorsunuz?

Almalı mı almamalı mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Shellin olayı şu

Fuelsave diesel = ekonomi için

V-power diesel = performans için

Ben V-power alıyorum bide onun +GTL diye farklı bir yakıt var aralarında 9-10 kuruş oynar.

Zaten fuelsave en ucuz dizel yakıt shelldeki yani bi nevi kırsal motorin kamyoncu shelle girse V-power almicak

Bence sen shellden alıyorsan benim gibi( shell dışında başka biryerden almadım)

V-power al arasındaki fiyatı sor 3-4 kuruşsa +GTL alırsın az olsada fark oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eski eurodizel motorin oldu, adı değişti.... Yeni eurodizellerinde propanı, ulusal marker'ı, kükürt oranı yeniden ayarlandı eurodizel oldu yani eskiden kullandığınız eurodizel şuanda motorin, ben pek çok turbo dizel aracı olan arkadaşıma motorin satarım, zaten 2008 model - 2009 model aracında onu kullanıyordu.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben hep Opetten alıyorum, hep de EuroDiesel aldım. Bir keresinde yeni çıkan EcoDiesel koydu pompacı, hemen niye ondan koyuyorsun, falan gibilerinden adama çıkıştım, abi hepsi aynı, bak bizim patronun arabasına da (Audi A6 2011) hep bundan koyuyoruz artık bişey olmaz falan dedi.Sonra başka bir Opet'ten yakıt aldım, adam EuroDiesel koydu. Anlattım durumu, abi sakın ondan koydurma, motor o yakıtı yakamıyor, o biraz daha kalın falan dedi. Benim anladığım kimse neyin ne olduğunu tam bilemiyorum.

Bu konuda Rafet beyin çokca yorumu bulunuyordu forumda. Akaryakıt konularında Rafet beyin dediklerine güveniyorum ben. O çok fark yok diyorsa yoktur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben hep Opetten alıyorum, hep de EuroDiesel aldım. Bir keresinde yeni çıkan EcoDiesel koydu pompacı, hemen niye ondan koyuyorsun, falan gibilerinden adama çıkıştım, abi hepsi aynı, bak bizim patronun arabasına da (Audi A6 2011) hep bundan koyuyoruz artık bişey olmaz falan dedi.Sonra başka bir Opet'ten yakıt aldım, adam EuroDiesel koydu. Anlattım durumu, abi sakın ondan koydurma, motor o yakıtı yakamıyor, o biraz daha kalın falan dedi. Benim anladığım kimse neyin ne olduğunu tam bilemiyorum.

Bu konuda Rafet beyin çokca yorumu bulunuyordu forumda. Akaryakıt konularında Rafet beyin dediklerine güveniyorum ben. O çok fark yok diyorsa yoktur.

Teşekkür ederim, aradaki fark motorun yakıtı yakıp yakamamasıyla değil havaya salgıladığı karbonmonoksit oranıyla alakalıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakıt güvence sistemi tamamen Koç grubunun şark kurnazlığı :) Fiat araçlarda kocaman Shell kullanın yazarken Türkiye'de Shell den yakıt alınırsa garantiye girmiyor. Gerçekten çok garip...

Senin soruna gelince Ozan...Arada ne kadar var biliyorum ama litrede 5-6 kuruş varsa arabanı hiç riske atma derim...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Shellin olayı şu

Fuelsave diesel = ekonomi için

V-power diesel = performans için

Ben V-power alıyorum bide onun +GTL diye farklı bir yakıt var aralarında 9-10 kuruş oynar.

Zaten fuelsave en ucuz dizel yakıt shelldeki yani bi nevi kırsal motorin kamyoncu shelle girse V-power almicak

Bence sen shellden alıyorsan benim gibi( shell dışında başka biryerden almadım)

V-power al arasındaki fiyatı sor 3-4 kuruşsa +GTL alırsın az olsada fark oluyor.

GTL ne mazotta nede benzinde hiç kullanmadım, +4 kuruş var gerek görmüyorum. Asıl derdim bu dediğin kamyoncu olayı işte yani gerçekten fuelsave bizim motorlara uygunmu yoksa kamyon otobus vs için çıkarılmış bir ürünmü.

Eski eurodizel motorin oldu, adı değişti.... Yeni eurodizellerinde propanı, ulusal marker'ı, kükürt oranı yeniden ayarlandı eurodizel oldu yani eskiden kullandığınız eurodizel şuanda motorin, ben pek çok turbo dizel aracı olan arkadaşıma motorin satarım, zaten 2008 model - 2009 model aracında onu kullanıyordu.

Tam anlamadım, hepsinin adı motorin zaten, artık başka dizel yok ancak tüm markalarda en az 2 tip motorin var, fuelsave vpower 2side motorin.

Eco Force ve Ultra Force var opette dediğim gibi 2 side motorin 2side eurodiesel diye geçiyor. bu konuda en güvenilmez kaynak pompacılar bence.

Yakıt garantisinde vazgeçip opet ten başka markadan almamak lazım diye düşünüyorum.Malum dizellerde yakıttan dolayı bir masraf açarsa en az 1000 lira kaçıyor :)

ben opeti bırakalı yıllar oldu. bi sorun çıkarsa istasyon karşılıyor zaten. sadece çeşmedekinden alıyorum onada dedem güveniyor, babam kampanya nerde ben orda mantığında o bile bi sorun yaşamadı bugüne kadar.

Yakıt güvence sistemi tamamen Koç grubunun şark kurnazlığı :) Fiat araçlarda kocaman Shell kullanın yazarken Türkiye'de Shell den yakıt alınırsa garantiye girmiyor. Gerçekten çok garip...

Senin soruna gelince Ozan...Arada ne kadar var biliyorum ama litrede 5-6 kuruş varsa arabanı hiç riske atma derim...

+1

8 kuruş var ayda 50lt yaksam 4 tl eder o mantıkla vpower alıyorum zaten, ama gerçekten fark yoksada ve daha az yakıcaksa neden fuelsave almıyım ki diye düşünüyorum. Sen ne kullanıyorsun bu arada?

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hmm, o eskiye dayanan şeyi anlatmış. mazot bitti motorin var diye doğrudur ama senin soruna yanıt olmamış gibi :D sadece genel açıklama gelmiş.

Şimdi POnun isimlendirmesine bakınca anladım gibi :D

dediğim gibi POdada 2side motorin ancak sadece pahalısına eurodiesel demişler, yani @Rafet NAS,beyin dediğinden ucuzunu kullanabilirsiniz eski eurodieselden farkı yok sonucunu çıkarmış oldum kendiside teyit ederse çok sevinirim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.