Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 2 Tdci Mi Satıp Focus 3 Mü Mazda 3 Mü Almalıyım

Namık Azgıt

Önerilen Mesajlar

merhabalar, forumda yeniyim, daha kimse ile tanışmadan böyle direk soru ile başladığım için kusura bakmayın. 130 binde focus 2 tdci ghia aracım var, ford bayiinde 2011 mazda dizel var 43,500 tl diyor, birde focus 3 tdci titanium var 48 bin tl diyor, araçların ikiside yandan hasar görmüş, mazda nın 1 kapısı, focusun 2 kapısı değişmiş. Sizce Focus 2 den sonra hangi aracı almalıyım, Mazda yol sesi konusunda ve donanım konusunda Focusa oranla nasıldır, bu iki seçenek arasında + ve - leri ile yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mazda 3 dizel cok yakin bir arkadasimda var cok fazla kullandim ve icinde cok bulundum diyebilirim.Kullanimi focus 2 ile neredeyse ayni tek gozlemledigim fark mazda`nin vites araliklarinin daha kisa olmasi.Yola oturusu direksiyon tepkileriyle mukemmel bir araba ancak yalitim konusunda bizim focus 2`lerden daha vasat ozellikle lastik sesini inanilmaz iceriye aliyor.Konfor konusunda cok bir yorum yapamicam cunku araba alindiginda 3.5 cm`lik yay takildi.Yayli haliyle arkada oturanlar bobrek tasi dusurebilir ancak onde oturanlarda pek bir sikinti yok.Muzik sistemi eger uzerinde bose yoksa focus 2`den sonra kotu.Eger mazda 3 alirsaniz ben ne yaptim demezsiniz. Focus 2`ye gore ufak tepek seyler disinda ne artisi var ne eksisi var .

Focus 3`u yanlizca test surusu yaptigim icin burada ki focus 3 kullanicilari kadar fikir sahibi degilim onlar daha saglikli yorumlar yaparlar .Mazda`yi focus kadar rahat satamazsiniz ama yinede gonlunuzden ne gecerse onu alin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yorumlar için teşekkürler, mazdanın yol sesi konusunda sıkıntılı olduğunu duymuştum, aracı satmakta bizim şöyle bir sıkıntımız var, eşim öğretmen ve her gün 100 km yol yapıyor, yani arabayı satıp arabasız kalma durumumuz yok, o yüzden takas etmeyi düşünüyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bence kazalı almayın derim ilerde satması zor olur bir iki parca boya olsa önemli değilde 2 kapı değişmiş şimdi.. aceba darbeyi fazla mı almış orası önemli aracınızı verip bikaç bin lira verip sıfır titanyum yada style modeli alabilirsiniz mazdanın 2.eli pek yok, ilerde zor satarsınız servis ağıda ford kadar yaygın değil bakımlarıda forda göre biraz pahalı olur..birde focus 3 ün ses yalıtımı focus 2ye göre çok iyi ...mazda da focus 2den kötü ise focus 3 ile arasındaki farkı siz düşünün artık

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bence kazalı almayın derim ilerde satması zor olur bir iki parca boya olsa önemli değilde 2 kapı değişmiş şimdi.. aceba darbeyi fazla mı almış orası önemli aracınızı verip bikaç bin lira verip sıfır titanyum yada style modeli alabilirsiniz mazdanın 2.eli pek yok, ilerde zor satarsınız servis ağıda ford kadar yaygın değil bakımlarıda forda göre biraz pahalı olur..birde focus 3 ün ses yalıtımı focus 2ye göre çok iyi ...mazda da focus 2den kötü ise focus 3 ile arasındaki farkı siz düşünün artık

Aslinda bakarsaniz Istanbul`dan bahsediyorum yeteri kadar servisi var ve bakim ucretleri ford`dan daha ucuz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhabalar, forumda yeniyim, daha kimse ile tanışmadan böyle direk soru ile başladığım için kusura bakmayın. 130 binde focus 2 tdci ghia aracım var, ford bayiinde 2011 mazda dizel var 43,500 tl diyor, birde focus 3 tdci titanium var 48 bin tl diyor, araçların ikiside yandan hasar görmüş, mazda nın 1 kapısı, focusun 2 kapısı değişmiş. Sizce Focus 2 den sonra hangi aracı almalıyım, Mazda yol sesi konusunda ve donanım konusunda Focusa oranla nasıldır, bu iki seçenek arasında + ve - leri ile yorumlarınızı bekliyorum.

Öncelikle hoşgeldiniz focus tan sonra emin olun çoğu arabayı beğenmezsiniz tekrar focus almanızı tavsiye ederim yalnız bahsettiğiniz araçların hasar düzeyini iyi araştırın satışta zorluk çıkarabilir . Bir dönem bende mazda 3 almayı düşünmüştüm çok araştırdım donanım olarak focus tan fazlası vardır eksiği yoktur uzun ömürlü ve sorunsuz motorları olduğunu hakkında binlerce yorum okudum ancak ikinci el ve servis ağı zayıf ve performans olarak focusun gerisinde kalır benim yorumum ülkemiz şartlarında focus

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mazda sorunsuzdur güzeldir iyidir ama Focus tutkudur hiç bi Focus sahibi arabam kötü demez hepsi memnundur 2. eli daha iyidir hatta o sınıfta en çok satılan arabadır herşeyiyle verdiğiniz paranın karşılığı verir size fazlasıyla.

Style bakın dizel temiz beyaz renk :yeah:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.