Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

En Az Benzin Yakan Araç Hakkında..

Mustafa Anil

Önerilen Mesajlar

Bu degerlerin hepsi limitlerde ve dikkatli kullanım icin geçerli 70-80 ps araçlar 100'u astığın an tüketim katlanıyor e zaten normal araçlarda onlardan fazla tüketmiyor - asırı olarak! -

Alınacaksa hybrid alınır bunun en tecrübelisi suan Yaris'dir gerisi icin farklar çok önemli degil . Benim yorumum bu. Az yakacak diye bazı seylerden taviz vermeye gerek yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında fabrika verilerinden ziyade kullanım şekli direk yakıt sarfiyatını etkiliyor...Ben duyumlarımı yazmıştım ama tabii dediğin de doğrudur...

doğrudur abi aslında doğru ifade edememişim, az yakıyor ama çok az yakmıyor :)

örnek vereyim uzun yolda 90-100 arası giderek (ankara-izmir) 5.5 filan yakıyor 1.4 fire

yoğun trafikte hafiften coşuyor :)

ukalalık gibi olmasın ama puntoyla biraz fazla iç içeyim :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şehirlerlarasında multijet ve bluemotion birbirine yakın diye biliyorum.Cem abinin verdiği linkte dizellerin karma tüketim değerleri verilmiş sanırsam. Polo bluemotion şehiriçi 4-4,5 şehirlerarası 3-3,5 ile en az yakan araç bu testlere göre. 7/24 yakıt tüketimi odaklı kullanabilecek insanların önünde hantal arabayı eziyet olarak gören biri olarak eğiliyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Polo 1.2 TDI Bluemotion verileri şöyle;

Şehirdışı 3,0 L/100 Km

Ortalama 3,4 L/100 Km

Şehiriçi 4,1 L/100 Km

2011 Haziran sonunda trafiğe çıktık, şimdilik 3 periyodik bakım geçirdik ve 50 Bin Km civarlarındayız. Bluemotion Polo ile, genel olarak fabrika verilerini görmek gerçekten çok güç. Şunu biliyorum bir çok araçta fabrika verisi tutturmak pek kolay değildir ama bu araçta yakalamak diğerlerinden daha zor... Dikkatli ve agresif kullanmaz iseniz çok rahat yazılan verilerin %15 üzerini görürsünüz, tabiki lastik havalarını 38 civarında orjinal değerlerinde kullanıyorsanız. Orjinal değerlerine dikkat etmeden alışıldık 30-32 hava değerlerine çekerseniz biraz daha yumuşak bir sürüşle beraber +%5-10 civarında ekstra bi tüketimde yanında hediye gelir :)

Özetle bu aracı yoğun kullanan biri olarak, fabrika verilerini biraz abartılı bulsakta, muadillerine kıyasla tüketim konusunda gerçekten ekonomik bir araç ve genel olarak araçtan gayet memnunuz... Böyle ekonomik olmasının yanında 2000d/d altında biraz nazlı davransa da 170Km/h hızlara çok rahat nazlanmadan çıkabiliyor, birazcık sabrederseniz 180-185 leri de görebiliyorsunuz...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hybrid Yaris

hemen incelemeye alıyorum:)

resmi sitesinde, hyprid yaris göremedim:(( dolayısıyla hem fiyat hem de teknik özelliklere ulaşamadım.. bir daha bakayım bakalım

Gelecek onlar yakında satılır. Net bilgim yok ama en az yakan benzinli araç o olacak.

Evet artık satışta 48.750

istanbul'da çok rahat 5.0 lt ile gezebilirsiniz :yeah: Teknik verisi çok daha düşük ama istanbul'da onlar zor.

vatana millete hayırlı olsun gözümde en iyi hybrid bu şuan.. alınabilir sonuçta :)

http://www.enerjinbosagitmesin.com/

http://www.toyota.com.tr/cars/coming_soon/yaris_hybrid/index.tmex

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.