Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ayna Altı Karşılama Işığı Led Montajı

Guest Egemen Toksoy

Önerilen Mesajlar

thumb-317315.jpg

yanan sarı renkteki ışıkları oldum olası sevmem, diğer aracımda da yaptığım led ampül projemi focus içinde başlattım.

thumb-317319.jpg

öncelikle aynamızı kullanma klavuzunda da anlattığı şekilde en içe yaslıyoruz. Muhtemelen aradaki boşluktan serçe parmağınız içeri girebilir.

thumb-317323.jpg

thumb-317316.jpg

daha sonra resimlerde işaretlediğim tırnakları muhafazadan çıkarmamız gerekmekte. Aynayı tutan bu tırnakarın yerlerini işaretledim. Bunu ince bir tükenmez kalem ile yapabiliriz. Aradan kalemi geçirip sadece tırnağın bir tanesini kaldıracağız.Tekini çıkarınca diğerleri rahatça çıkıyor.Bir elimizde kalem diğer elimizlede aynayı tutmamızda yarar var.

thumb-317322.jpg

çıkardığımız ayna ve tırnakların yerleri...

thumb-317318.jpg

eski ampülümüz...duydan tutup çıkartıyoruz.

thumb-317321.jpg

çıkmış hali

thumb-317325.jpg

thumb-317320.jpg

takacağımız yeni ledlerimiz. w5w olan 5wattlık dipsiz park ampülünün led hali

thumb-317324.jpg

takılmış ışıl ışıl yanan beyaz ledimizi :)

thumb-317317.jpg

ve sonuç :)

Not: Aracınıza verebileceğiniz zararlardan sorumlu değilim. Ankaradaki arkadaşlara yardımcı olabilirim. Kolay gelsin!

resimler açılmadı ama..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

herkese merhaba peki torpido aydınlatmasını nasıl yapacağız bildiğim kadarıyla lambaya torpido dan ulaşılamıyor lambayı nasıl değiştireceğiz.  Birde bu ampulleri takınca arıza ışığı filan yanmaz dimi aksesuarcılardaki led lambalar olur mu. 

Tuncay Tunca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

herkese merhaba peki torpido aydınlatmasını nasıl yapacağız bildiğim kadarıyla lambaya torpido dan ulaşılamıyor lambayı nasıl değiştireceğiz.  Birde bu ampulleri takınca arıza ışığı filan yanmaz dimi aksesuarcılardaki led lambalar olur mu. 

aracın içindeki lambalar arıza ışığı yakmaz, istediğiniz lambayı alıp takın.

ayna, ön park filan da yakmıyor. Kısa farda ve stoplarda var hatırladığım kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler ozan bey beki torpido gözündeki lambaya elle ulaşılmıyor onu nasıl değiştire bilirim bir bilginiz varmı acaba "birde sis lambaları "arza ışığı yakıyormu.

Tuncay Tunca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fotoğraflar yok malum,bir de bizim trend x'lerde karşılama ışığı mevcut değil ayna altında. Yapmak istesek nasıl yapabiliriz? Düz mantık kurarsam direk titanium ayna almak gerekir gibi oda değer mi tartışılır. Belki otomatik katlanır v.s gibi bir sistem olursa değebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar ben de tüm ışıkları led yapmak istiyorum.hayrına birisi uygun led ampülleri yazabilir mi?yanlış almayalım sonra.

mesela karşılama ışığı için T10 dipsiz led alacağız.watt önemli mi?

bknz kullanım klavuzu.

Led ampulde watt önemli değildir, hepsi çok düşüktür zaten, ancak watt yazanlar(uydurma tabii) ve yüksek yazanlar daha güçlü olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler ozan bey beki torpido gözündeki lambaya elle ulaşılmıyor onu nasıl değiştire bilirim bir bilginiz varmı acaba "birde sis lambaları "arza ışığı yakıyormu.

Dista gordugun tum vidalari sokeceksiniz. Torpidonun ici komple cikiyor zaten sorada ampulu goruyorsunuz orda

arkadaşlar ben de tüm ışıkları led yapmak istiyorum.hayrına birisi uygun led ampülleri yazabilir mi?yanlış almayalım sonra.

mesela karşılama ışığı için T10 dipsiz led alacağız.watt önemli mi?

Watt cok onemli degil. Tavandaki kapi acilinca yanan ortadaki isigin disinda park,plaka,ayak aydinlatma hepsi t 10 dur
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 yıl sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.