Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Iç Aksam Ses Problemi

murat arslan

Soru

daha 3500 km de focus 3 styleplus aracım var. İç aksamdan ses geliyor (yagmur far sensöründen gelen sesi yaptırdımu farklı) El freninden ve galiba orta konsoldan gıcırdama sesi geliyor. normal mı ne yapmak lazım. Araç içi gelen seslerden nefret ediyorum yardımcı olabilecek veya aynı sorunlardan muzdarip olan arkadaşlar var mı??? teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Test sürüsü yaptığımız Focuslarda da ses gelmiyor :D belki duygusaldır.

Buarada malzeme farklı degil işçilik farkı olur olsa olsa. Amerika bizden iyi degil ayrıca.

Kaliteden kastım sadece malzeme kalitesi değil genel araç kalitesi. Yani buna duygusal ve işçilik kalitesi de dahil. Ayrıca Amerika bizden neden iyi olmasın ki? Adamlar kendilerine değer veriyor. Kendi standartlarını geçemeyen hiçbir şeyi kullanmıyorlar. Honda , Toyota, Ford, Mercedes, gibi hemen hemen bi sürü markanın Amerikaya özel üretimleri var. Eee bizim de kalite ve standart anlayışımız belli zaten "İdare eder" , "dört tekerleği olsun yeter", "nefes alsın yeter" :).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Amerika'da az çok yaşayıp nelere önem verdiğini gördükten sonra malzeme ve işçilikte ford'un umursamaz olduğunu anlamak zor değil.

Fakat Focus 3'de global bir yatırım olduğundan %80 benzerler..Yani amerika bizden iyi felan hiç olmadı (Avrupa araçların'dan) Şimdi bunu fark edip ortak üretimlerle avrupa araçlarını abd de de satmaya başladılar.

Fiesta - Yoktu -

Focus -Saçma sapan araba vardı-

C-Max -yoktu-

Mondeo -kalitesi düşük araç vardı-

Kuga - yine keza öyle satışı yüksek fakat kalteli değildi -

Bunlarla birlikte hem malzeme hem işçilik daha iyileşti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

daha 3500 km de focus 3 styleplus aracım var. İç aksamdan ses geliyor (yagmur far sensöründen gelen sesi yaptırdımu farklı) El freninden ve galiba orta konsoldan gıcırdama sesi geliyor. normal mı ne yapmak lazım. Araç içi gelen seslerden nefret ediyorum yardımcı olabilecek veya aynı sorunlardan muzdarip olan arkadaşlar var mı??? teşekkürler

aynı sesler bende de var. uzun yolda el freniyle, hız gösterge siperliğinden geliyor. bi de son zamanlarda sürücü emniyet kemeri makarasının oralardan gelmeye başladı. galiba aynı yerlerde zaafiyetler var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bekir abi aga arabalari falan degil tum arabalar ses yapiyor bizim yollarimizda.sirkete yeni a6 aldik 2 adet onceki accordlardan bile daha cok gicirtisi oldugu konusuluyor.burada da isin icine servisler giriyor.audi servisi bu sesleri kesebilirse ne ala, bakip gorecegiz.

Latife yapıyorum Aydın..... :) Forumda yapılan bu atışmayı çok keyifli bulduğum için :)

Dediğin çok doğru bazı yollar hakkaten test niteliğinde...Birde mevcut iyi yollarda yapılan tadilatlarda yeterli işaretleme olmaması işin tuzu biberi oluyor.........Tabii hal böyle olunca ses gelmeyen araba olur mu bilmem...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

5.Motor bölümünde ekstra bir dıtlama sesi(bakınız aydının araba)Öndeki markanın olduğu yerdeki plastik kapak yüzünden çözümü =sorunuz aydına

Bunu ses sorunu olarak yazmak ne kadar doğru?

Geçen gün buluşmada benim aracın kaputunu açtık bir metal titreşim sesi duyduk ön kısımdaki parçalardan birine elinizi değdirince ses gidiyordu; kaput kapalıyken bir sorun yok ve ben o sesi daha önce hiç duymadım.

İşin enteresan tarafı söylemekte istemedim şu ana kadar ama ben aracımın içinde de henüz hiç bir tıkırtı gıcırtı falan duymadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benimde sunrooftan tıkırtı şeklinde ses geliyor, geçen sensörlerin olduğu kutudan geldi. Elimle güçlü bir şekilde bastırdım, bir daha ses gelmedi. Bazen emniyet kemerinin olduğu yerden ses geliyor,

Başka hamdolsun sestir, gıcırtıdır, tıkırtıdır bişey yok. :D :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hafta içi B6 kasa 2011 model 40 binde Passat Comfortline a biniyorum.Göstergeden çıtır çıtır sesler geliyor.Focus arabamda ise bir tek şehir içi aktif

hikayesinin sensorü olan siyah plastik ;harici yok.Onu da servise gitsem halledecekler eminim.Bu anlamda arabam passat kadar sessiz.

T.Mete tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İşin ilginç tarafı Avrupa üretimi en az 3 focus inceledim. Test şürüşü dahi yaptım. Hatta bunlardan birisi de trend idi . Gel gör ki ne ses ne tıkırtı ne de üretim hatasına rastladım. Alamanların pazar anlayışı işte. Birinci kalite kendilerine ve Amerikanyalılara :) İkinci kalite diğer avrupa ülkelerine üçüncü kalite bizim gibi üçüncü dünya(!) ve orta doğu ülkelerine. Yanlış anlaşılmasın bu sadece Ford markasının değil bütün Alaman otomotiv firmalarının uyguladığı milli bir politikadır.

Buradan şunu mu anlamalıyız:

Alman otomobil fabrikaları üç kalite standartında araba üretirler, 1.dünya, 2.dünya ve 3.dünya ülkelerine...

Ya da üretimde ciddi falsolar vardır, üretim sonu testlerinde falso oranına göre üç kaliteye sınıflarlar, gerisi bkz. yukarıya.

Eğer böyle bir üretim politikaları olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz bence.

Bu Türkün Türkten başka dostu yoktur uydurmacasının bir başka versiyonu gibi geldi birden bana...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.