Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Iç Aksam Ses Problemi

murat arslan

Soru

daha 3500 km de focus 3 styleplus aracım var. İç aksamdan ses geliyor (yagmur far sensöründen gelen sesi yaptırdımu farklı) El freninden ve galiba orta konsoldan gıcırdama sesi geliyor. normal mı ne yapmak lazım. Araç içi gelen seslerden nefret ediyorum yardımcı olabilecek veya aynı sorunlardan muzdarip olan arkadaşlar var mı??? teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

bende de arka tampondan 100 ü geçtikten sonra ses geliyor 2 defa servise gittim şimdi nasıl bilmiyorum bugünlerde tekrar bakacam ayrıca fatura vermek istemiyorlar tamponlar garanti kapsamında değilmiş fatura verirlerse ücret almak zorundalarmış falan filan işte umarım sorun kalmamıştır 3. defa olursa ford servisle olan dostane ilişkilerimiz son bulacak gibi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İşin ilginç tarafı Avrupa üretimi en az 3 focus inceledim. Test şürüşü dahi yaptım. Hatta bunlardan birisi de trend idi . Gel gör ki ne ses ne tıkırtı ne de üretim hatasına rastladım. Alamanların pazar anlayışı işte. Birinci kalite kendilerine ve Amerikanyalılara :) İkinci kalite diğer avrupa ülkelerine üçüncü kalite bizim gibi üçüncü dünya(!) ve orta doğu ülkelerine. Yanlış anlaşılmasın bu sadece Ford markasının değil bütün Alaman otomotiv firmalarının uyguladığı milli bir politikadır. İçiniz rahat olsun bu gıcırtılar Audi'de de var Merso'da da. Düzeltilebildiği sürece benim gözümde hiçbir şey kötü de değildir imkansızda değildir. Benim malım diye söylemiyorum ama diğer premium markaların c sınıfı araçlarına fark atar.

FOCUS FOREVER

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bekir abi aga arabalari falan degil tum arabalar ses yapiyor bizim yollarimizda.sirkete yeni a6 aldik 2 adet onceki accordlardan bile daha cok gicirtisi oldugu konusuluyor.burada da isin icine servisler giriyor.audi servisi bu sesleri kesebilirse ne ala, bakip gorecegiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ses gelen yerler ve çareleri

1.sol kemer kutusu içinden. = aşağıya yukarıya oynatınca bir müddet ses kesiliyor.

2.Ön yağmur sensörü kutusu= Araya bir deri parçası ve ses tamamen kesilir.

3.yakıt depo dolu olduğunda çalkalanma sesleri=Sadece düşük hızlarda ve geri manevralarda duyulduğu için sorun teşkil etmiyor.

4.Kapı içlerinden=Sesin geldiği noltayı tespit edip araya deri parçası sıkıştırma fakat ses içeridense söküp(ki sanıldığı kadar zor değil) sesin olduğu noktaya ekstra yalıtım malzemesi(sünger) uygulama.

5.Motor bölümünde ekstra bir dıtlama sesi(bakınız aydının araba)Öndeki markanın olduğu yerdeki plastik kapak yüzünden çözümü =sorunuz aydına :)

6.unutmadan aux bluetooth ve falshdiskte parazit ve motor sesi alma=Kaynaktan sesi yüksek verin 15 16 ses seviyelerinde maksimum sese ulaşın bu parazit sesini azaltmış olursunuz.

Şİmdilik aklıma gelenler bunlar.

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İşin ilginç tarafı Avrupa üretimi en az 3 focus inceledim. Test şürüşü dahi yaptım. Hatta bunlardan birisi de trend idi . Gel gör ki ne ses ne tıkırtı ne de üretim hatasına rastladım. Alamanların pazar anlayışı işte. Birinci kalite kendilerine ve Amerikanyalılara :) İkinci kalite diğer avrupa ülkelerine üçüncü kalite bizim gibi üçüncü dünya(!) ve orta doğu ülkelerine. Yanlış anlaşılmasın bu sadece Ford markasının değil bütün Alaman otomotiv firmalarının uyguladığı milli bir politikadır. İçiniz rahat olsun bu gıcırtılar Audi'de de var Merso'da da. Düzeltilebildiği sürece benim gözümde hiçbir şey kötü de değildir imkansızda değildir. Benim malım diye söylemiyorum ama diğer premium markaların c sınıfı araçlarına fark atar.

FOCUS FOREVER

Test sürüsü yaptığımız Focuslarda da ses gelmiyor :D belki duygusaldır.

Buarada malzeme farklı degil işçilik farkı olur olsa olsa. Amerika bizden iyi degil ayrıca.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.