Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Hız Sabitleyici Devreye Girmiyor

Ahmet Salih

Soru

kardeşim şu anda yolda ve trabzona doğru gidiyor ( bu arada yollar çok kalabalıkmış) az önce telefonda abi hız sabitleyici devreye girmiyor dedi. hız sınırlandırıcı devreye giriyormuş ama sabitleyici girmiyormuş... daha önce böyle bir şeyle karşılaşmadık, acaba sebebi ne olabilir ?

not: ısrarla sordum tuşa doğru basıyormusun diye evet dedi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

arıza giderilmiş... hız sabitleyici aparatında bir pim gibi birşey de gevşeme olmuş ayarlamışlar şimdi çalışıyormuş, daha önce servise başka araçlarda gelmiş bu şikayetten ilk etapta ayar yapıyormuşlar tekrarı halinde değişim yapılıyormuş bizim araçta ciddi bir sorun yokmuş... araç yola devam ediyor, kardeşim yakıt tüketiminden çok memnun özellikle geredeye kadar yoğun trafik varmış buna rağmen ortalama tüketim 4,3 diyor...

Not: bu arada benim fotoğrafım niye silindi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kenara çeksin kontağı kapasın 3 dakka sonra açsın ; artık girer.

Hız kontrolünü üstüste birkaç kez devreye alıp çıkarmalarda bazen bu enayiliği yapabilir. Eski cmaximde de vardı. Arabayı kapatıp açmadıkça düzelmezdi.Servis asla böyle birşeyi kabul etmezdi. Serviste olmazd tabii çünkü uzun yolda sık sık devreye alıp çıkarma lazım. 4 yıl öyle kullandım arabayı.

H. Cenk Köse tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Araçta sorun olduğunu sanmıyorum.

Sadece on/off tuşuna basarak sistem devreye girmez on/off tuşu ile sistemi açtıktan sonra istediğiniz hıza gelip set etmelisiniz.

Ayrıca yollar kalabalıksa kullanmasa daha iyi olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sınırlan

yazılımsal olabilir, gördüğü ilk ford servisine bakıtsın

sınırlandırıcının devreye girip sabitleyicinin girmemesi, dediğiniz gibi yazılımsal olabilir, aracı stop edip dinlendikten sonra devam etmiş gene devreye girmemiş. geredeyi geçmiş gidiyormuş yol üzerindeki en yakın servis samsun da orada baktır dedim,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ikisini bir anda devreye alınca kullanımıda bir tuhaf oluyor. kalabalık yolda sadece sınırlandırıcıyı devreye alıp mümkün olduğu kadar cihazlarla oynamadan gitmek en mantıklısı.

cem aksoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hız sabitleyci konusunda tecrübem olmasına rağmen,focus 3 de epeyi zorlanmıştım devreye sokarken.İlk açınca sanırım standby gibi konuma geliyor ve peşine (+) konumuna basınca devreye giriyor olması lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arıza giderilmiş... hız sabitleyici aparatında bir pim gibi birşey de gevşeme olmuş ayarlamışlar şimdi çalışıyormuş, daha önce servise başka araçlarda gelmiş bu şikayetten ilk etapta ayar yapıyormuşlar tekrarı halinde değişim yapılıyormuş bizim araçta ciddi bir sorun yokmuş... araç yola devam ediyor, kardeşim yakıt tüketiminden çok memnun özellikle geredeye kadar yoğun trafik varmış buna rağmen ortalama tüketim 4,3 diyor...

Not: bu arada benim fotoğrafım niye silindi?

Duyuru

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bendede şöyle bir sıkıntı doğmuştu.yokuş aşağı inerken hız sabitleyici açıktı ve araç aynı hızda kalamıyordu sürekli hızlanıyordu bunun nedeni nedir acaba bilen varmı arkadaşlar

C.C. Fren yapmaz eğer gazı kestiği halde eğim fazla ise hızlanabilir eğim normale geldiğinde hızını eski konumuna getirip devam eder.Normal

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.