Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Cmax Bozuk Yolda Alttan Ses Geliyor Mu?

Soner Karaduman

Soru

Arkadaşlar arabam cuma günü gelecek ama ben yinede internette araştırma yapmaya devam ediyorum. Bu araştırma esnasında daha yeni tarihli olarak başka bir forum sitesinde insanlar cmax'in bozuk yolda boş viteste alt taraftan lakır lakır ses geldiğini idda ediyorlar ve hatta kimileri servise gidip direksiyon kutularını değiştirttiklerini fakat sesin halen devam ettiğini, ford direk hattına şikayette bulunduklarını ve fabrikadan bu sesi kabul ettiklerini fakat fabrika verilerine göre bu sesin kabul edilemeyecek düzeyde olmadığını yani kabul edilebilecek bir desibelde olduğunu dolayısı ile herhangi bir üretim hatası olmadığını belirtir yazılar almışlar. Çok şaşırdım. Gerçekten CMAX bozuk yolda boş viteste lakır lakır ses mi yapıyor? Bilgisi olan varmı? Fabrika bile bu sesi kabul etmiş? İnanamıyorum. Bütün hayallerim yıkıldı. Ben doğru seçim yaptığımı sanmıştım. Ne diyorsunuz CMAX kullanıcıları gerçekten böyle bir durum mevcutmu? Lütfen beni aydınlatırmısınız????? :dead::ranting2::kızgın:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Size katılıyorum ses gelsin diye dinlersen ses olmasa bile ses yaratırsın. Ama bir kişi değil bunu diyen acaba gerçekten böyle bir durum var mı diye insan kendine sormadan duramıyor. En güvendiğim yer burası. Çünkü burada gerçek kullanıcılar var. Onların yorumları benim için önemli. Onun için burada bu konuyu açtım... Bu arada balıkesirde bozuk yol hem var hem yok. Yapım aşaması çok:......

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Daha baştan moralinizi bozarsanız olmadık sıkıntılar görmeye başlarsınız...Almaya çalıştığınız ford markası nerdeyse cumhuriyet altını gibi...yani alım ve satımda diyer markalar gibi zararınız büyük olmuyor...Şöyle söyleyeyim 2010 yılı son çeyreğinde aldığım 2011 model f2,5 aracı 2012 mayıs ayında nerdeyse aldığım fiyata verip f3 aldım...Yani rahat olun ve arcınızın tadını çıkarın.....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Ortak Alan - Sosyal Otomobil Sohbetleri" kategorisinden "Focus GarajıFocus C-Max & Grand C-max" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,

Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

eğer gerçekten direksiyon kutuları veya byle bir ses her nereden geliyorsa hiç hoş olmaz. Cidden caymayı bile düşünmeye başladım... Sıfır araba da olacak işmi arkadaş. Ford'a hiç yakıştıramadım... Bakalım ne yapacağım. Gidip bir daha grüşüp kendi ağızlarından duymak istiyorum... Eğer onlarda aynı şeyi beyan ederse sıfır araç almaktan vazgeçerim..... Umarım olmaz ......

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

eğer gerçekten direksiyon kutuları veya byle bir ses her nereden geliyorsa hiç hoş olmaz. Cidden caymayı bile düşünmeye başladım... Sıfır araba da olacak işmi arkadaş. Ford'a hiç yakıştıramadım... Bakalım ne yapacağım. Gidip bir daha grüşüp kendi ağızlarından duymak istiyorum... Eğer onlarda aynı şeyi beyan ederse sıfır araç almaktan vazgeçerim..... Umarım olmaz ......

Yeni çıkan her modelde mutlaka ufak tefek hatalar olabiliyor mesela focus 3 lerin neredeyse hepsinde bluetooth ve auxta yüksek seste motorun sesini yani parazit sesi alıyor.Ben şikayette bulundum ve gerekli şikayet sayısına ulaşmadıkça bu konuyla ilgili birşey yapamıycaklarını söylediler.

Sonuç olarak kendim yeni ses sistemi taktırdım gerekli ayarları yaptım(kaynak sesini yükselterek parazit sesini minimuma indirdim)o şekilde kullanıyorum elbette yapıcaklar ama ne zaman?

Eğer hiç sorunu olmayan bir araç istiyorsanız benim size tavsiyem ya en az 2 sene bekleyip öyle alın yada temiz 2. el bir önceki kasa c-max alın.

Daha bu gün bir belgeselde airbus ın son uçağı olan yeni ve dünyanın en büyük uçağının fabrikasyon hataları olduğundan bunların zamanla düzeltileceğinden bahsediyorlardı siz düşünün artık :)

Ben focus 3 ilk çıktığından beri istiyordum almak ama 2012 de nasip oldu diyorum ki iyikide öyle olmuş.

Siz bunları kafanıza takmayın ben kendi aracımı alırken c-max ıda denemiştim maddi durumum biraz daha uygun olsa direk alırdım c-max ı.Kullandığımda ben bir sorun farketmedim ki gerçekten beni bu forumda bilirler ses deyince bu forumdaki en gıcık adamımdır. :)

Öyle abartılı ve rahatsız edici bir ses olsaydı mutlaka farkederdim.Bu belkide bazı araçlarda olan bir sorundur ki o zaman öyle yada böyle en kısa sürede hallederler.Focus 3 lerdeki parazit sorunu gibi genel bir sorun olsa ozaman biraz uzun sürer halletmeleri diye düşünüyorum.

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ferhat kardeş teşekkür ediyorum açıklamaların için. İçime biraz su serptin. Yarın tekrar test edeceğim aracı ve son kararımı vereceğim. İnan ben de ses konusunda çok gıcık bir adamımdır. Bu nedenle temkinli yaklaşıyorum. Yarın kararımı vereceğim kesin olarak.....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ferhat kardeş teşekkür ediyorum açıklamaların için. İçime biraz su serptin. Yarın tekrar test edeceğim aracı ve son kararımı vereceğim. İnan ben de ses konusunda çok gıcık bir adamımdır. Bu nedenle temkinli yaklaşıyorum. Yarın kararımı vereceğim kesin olarak.....

Rica ederim tekrar hoşgeldin

İyi bari forum da ses konusunda tek gıcık ben olmıycan artık :)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar arabam cuma günü gelecek ama ben yinede internette araştırma yapmaya devam ediyorum. Bu araştırma esnasında daha yeni tarihli olarak başka bir forum sitesinde insanlar cmax'in bozuk yolda boş viteste alt taraftan lakır lakır ses geldiğini idda ediyorlar ve hatta kimileri servise gidip direksiyon kutularını değiştirttiklerini fakat sesin halen devam ettiğini, ford direk hattına şikayette bulunduklarını ve fabrikadan bu sesi kabul ettiklerini fakat fabrika verilerine göre bu sesin kabul edilemeyecek düzeyde olmadığını yani kabul edilebilecek bir desibelde olduğunu dolayısı ile herhangi bir üretim hatası olmadığını belirtir yazılar almışlar. Çok şaşırdım. Gerçekten CMAX bozuk yolda boş viteste lakır lakır ses mi yapıyor? Bilgisi olan varmı? Fabrika bile bu sesi kabul etmiş? İnanamıyorum. Bütün hayallerim yıkıldı. Ben doğru seçim yaptığımı sanmıştım. Ne diyorsunuz CMAX kullanıcıları gerçekten böyle bir durum mevcutmu? Lütfen beni aydınlatırmısınız????? :dead::ranting2::kızgın:

hareket halinde boş vites kullanmıyorum, ancak vitesteyken bozuk yollarda ön taraftan herhangi bir ses yok bende.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Henüz 2000 km yol yaptım ve benim aracımda da benzer bir ses yok. Ancak aracın içinde yan direklerde (Emniyet kemeri bağlantısının bulunduğu yer) trim sesleri gelmeye başladı... :(

Cami hafif actiginizda da geliyor mu ayni ses? Bende emniyet kemeri ayar yerinden ses duyuyordum yukseligi degistirdim ses kesildi gibi oldu ancak bir sure sonra tikirti sesi dahada artmaya basladi, ancak cami hafif indirdigim zaman hic ses gelmiyor cami geri kapatiyorum tikirtilar yine gelmeye basliyor. Bi ara servise gidicem cozulebilir bir konu saniyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.