Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Harici Navigasyon Önerileriniz

Mehmet Can Hatipoğlu

Önerilen Mesajlar

Selamlar,malumunuz yaz tatilleri mevsimindeyiz.nihayetinde uzun yollar yapılacak.

bilinmeyen yollar da saatler süren yolculuklar sürüşler yapılacak.Doğal olarak ta

bu bilinmeyen yollarda doğru koordinatlar ve yollar haritalar hakkında bilinmesi

gereken çok şey var.Ama teknoloji çağındayız bu ve bu gibi konular hakkında çok

gelişmiş sistemler mevcut.fakat o kadar çok hızlı ilerleyen bir sektör olan elektronik

ve iletişim yetişmek mümkün değil.

burada sadece forum gereği araç için gerekli olan harici navigasyonlarla ilgili olarak

kullanan forum üyelerimizin fikir görüş ve tecrübelerinden faydalanılsın dileğiyle konuyu

Sayın Cem Boneval bey'in de telkini ile başlatıyorum.Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Hatipoğlu, (Cem Boneval Beye missilemedir, bir de Mehmet mi Can mı bilemedim)

Kısaca görüşlerimi özetleyeyim:

1. Telefonla navigasyonu sevmiyorum, ekran yeterince büyük değil, GPS alıcıları her zaman yeterince güçlü değil, göz önünde tutmak çokkolay değil falan filan...

2. Kokpit üstü navigasyon cihazını yeğliyorum, şu andan 5" Navitech kullanıyorum, ancak 4.3" ekranlar görüntü keskinliği açısından daha başarılı, yani daha büyük almak şart değil.

3. Olmazsa olmazım Başarsoft haritalarını kullanıyor olması (Yakup da değindi zaten), ömür boyu ücretsiz güncelleme verirse daha da iyi.

4. iGo program olarak yeterli ve başarılı.

5. En iyi teknik desteği Next veriyor, bundan önceki cihazın Next idi ve inanılmaz destek aldım, şarj adaptörünü ve kalemini kaybettim, ücretsiz gönderdiler, her zaman teknik konularda yardım alabildim, ve çok memnundum, sonunda bir arkadaşım yürüttü, ben de ucuzundan Navitech aldım, aynı harita sistemi olduğundan hiç sorun yaşamadım. Ve daha çok yurt dışı ağırlıklı kullanıyorum.

6. Üzerinde FM Transmiiter, Bluetooth vb. incik boncuk gelmesi şart değil, ama sizin için önemli ise o tür modellere de bakabilirsiniz.

7. 200 TL üzerinde ödemeye gerek yok pek.

Özetle iki de model önerisi:

Next YE-G535 veya biraz ucuzu 515

Navitech, QX-B432 veya biraz pahalısı 433

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

galaxy s2 de igo my way kullanıyorum 8 aydır daha bir kere adres bulamadığı olmadı hatta geçen gün bir adres yazdım hedefime yaklaştığımda toprak yollara falan soktu beni heralde yanıldı dedim teee otoyol kenarında toprak yolda hedefinize vardınız dedi bi baktım doğru yerdeyim :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Cem Bey yanıtınız için çok teşekkür ederim.

1 malumunuz ülkemizde hitap şekli isim ile yapılmaktadır.

Fakat benimki gibi 2 isimli olanlar için iş biraz daha zor

hale geliyor.Sizinde sormuş olduğunuz gibi hangisi tercihi ile

karşı karşıya kalıyorum ve birini seçmem isteniyor o zaman

Can kullanıyorum.Yoksa hali hazırda 2 sini birden kullanıyorum

sebep olarak ta sülale geniş olunca aynı isimler fazlalığı ile akrabalar

hoş olmayan lakaplar takıyorlar bunun önüne geçmek için 2 isimli

nüfus kaydımız yapılmış.

2-sizin isminizi soyisminiz ile kullanmak zorunda kaldım kusura bakmayın.

forumda aynı isim var mı? yok mu?diye araştırmadan hata yapmamak adına

soyisim'inizi yazdım mesajım doğru adrese ulaşsın istedim.

Avrupadaki sistem aslında doğru olan hitap şekli soyisim ile yapılınca bu tür sorunlar

ortadan kalkıyor.Soyisim 1 olduğundan...saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim biraz karışık galiba, Vaysaloğlu. Nereden geliyorsa. :D :D :D :D

Konuya dönecek olursak Navitek alırdım. Başarsoft çok methediliyor.

Ümit Vaysaloğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

walla ben de telefondan hallediyorum. ne olursa olsun Başarsoft'un haritalarını sağladığı bir navigasyon cihazı almakta fayda var..

Piranha marka kullanan tanıdıklarım var çok memnunlar..

Denemedim, bilmiyorum, sorumluluk kabul etmem..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.