Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Dizel Focus 3 De Debriyaj Kavraması

Guest Özcan B.

Soru

dizel focus 3 te rampada debriyaj kavraması sizde nasıl arkadaslar..bende cok yukarıda kavrıyor,düz yolda kavrama normal..fakat rampada frenden ayagımı cekmeden debriyajı neredeyse sonuna kadar kaldıroyorum ve sonra frenden cekıp ayagımı.gaz verip zar zor kalkıyor,sizde durum nasıl..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

1000-1250 devir arası enteresan bir titreşim oluyor motorda, 1500 devri bulunca o titreşim hissedilmiyor. (silkeleme değil)

1000-1250 devir arası bendede problemli. hatta bu devirde sabit tutamıyorum. Ya üstü ya aşağısı oluyor.

Silkeleme olayına dikkat etmedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1000-1250 devir arası bendede problemli. hatta bu devirde sabit tutamıyorum. Ya üstü ya aşağısı oluyor.

Silkeleme olayına dikkat etmedim.

Bu devirlerde silkeleme değilde motorda farklı bir titreşim oluyor(boşta çalışırken). Bu durumun sonucu kavrama sırasında silkeleme olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1000-1250 devirler dizel motor için çok düşük; bu devirlere inmemek gerek.

Dur kalk trafikte ağır ağır ilerlemek isterken gerekebiliyor. Ayrıca araç boş viteste diyorum. Yani rolantide olmayan bir titreşimi rolanti üstü devirde yapıyor?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende eski Focus'ta bir ara rölanti valfi arızalanmıştı ve buna benzer bir sorun olmuştu.

Yani rölantideyken motor düzgün çalışıyor, ancak pedala basıp gaz kelebeği açılana kadar farklı bir yoldan zengin karışım ile geçişin sarsıntısız olması sağlanıyor, işte bu sistem arızalanmıştı, değiştirdiler geçti. Benzer sorun oluyordu, azıcık gaza bastın mı devir düzensizleşiyor, küçük yığılmalar ve silkelemeler yapıyor sonra biraz daha basınca 1500 dd falan olunca gene düzgün çalışmayı yakalıyor idi.

Sonuçta bence bu az yüklenme sürecinde karışım sunumunda bir sorun yaşanıyor ve bunu birden fazla kişi tanımladığına göre gene program hatası olduğunu düşünüyorum ve yazılım güncelleme öneriyorum.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dur kalk trafikte ağır ağır ilerlemek isterken gerekebiliyor. Ayrıca araç boş viteste diyorum. Yani rolantide olmayan bir titreşimi rolanti üstü devirde yapıyor?

Boşta dediğini fark etmemişim; özür dilerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.