Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Klima Açık Kalkış Ve Hızlanma Hakkında

Ayhan Karadağ

Soru

arkadaşlar malum yaz sıcakları başladı artık klima hayatımızın bir parçası oldu .

Benim sorunum klima açık iken arabanın kalkışlarda çok zorlanıyor olması hani klimanın verdiği bir güç kaybı mutlakaki vardır ama benim araba sanki normalin üzerinde zorlanıyor gibi araba belirli sürate gelene kadar bu zorlanmayı çok belli ediyor acaba klimada bir sorun olabilir mi ?

TEŞEKKÜRLER

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

arkadaşlar malum yaz sıcakları başladı artık klima hayatımızın bir parçası oldu .

Benim sorunum klima açık iken arabanın kalkışlarda çok zorlanıyor olması hani klimanın verdiği bir güç kaybı mutlakaki vardır ama benim araba sanki normalin üzerinde zorlanıyor gibi araba belirli sürate gelene kadar bu zorlanmayı çok belli ediyor acaba klimada bir sorun olabilir mi ?

TEŞEKKÜRLER

Ayhan Bey klimalı ilk yaz mı yoksa hissettiğiniz geçen senelere göre olumsuz bir fark mı?

Eğer ilk yzınız ise kompresör devredeyken biraz motor gücünden çalar, bu da özellikle ilk kalkışlarda, hele ki düşük devirdeyseniz kendini daha iyi belli eder, biraz daha devirli kullanmak bunu çözer.

Yok eskiye göre fark varsa kompresöre bir baktırmakta yarar var.

Bu arada soğutma performansı da kötü değil anladığım kadarı ile.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Klima gazı ile alakası yoktur.Klimanızın gazı azalmaz zaten.Kaçak varsa kaçar ve biter.Kullanıma bağlı olarak azalma yoktur..

Aynı sorunu bende yaşıyorum.Çok güçten düşürüyor klima kalkışlarda.Klima açıkken biraz daha fazla gaz verip debriyajdan ayağımı öyle çekiyorum.yoksa stop ettiriyorum acemi şoförler gibi:))

Hareketli aksamlarda sorun olacağını zannetmiyorum.Bilyası bozulsa ses yapar.İçindeki elektrikli devreye sokucu mekanizmada sorun olsa verimli çalışmaz ses yapar.Yinede çok anormal bir düşüş varsa çekişte,devirde dalgalanma yapıyorsa yetkili servise gösterin derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Klima gazı kullanımla azalmaz,eksik demek ya zamanında gerkenden az gaz basılmış veya kaçak nedeniyle eksilmiş demektir ki kaçak varsa kaçağın miktarına göre zamanla biter.Gaz azaldıkça kompresörün yükü azalacağından motora olan etkisi de azalır.

Gazı tamamen bitmiş olan bir klima yı açtığınızda araçta bir fark göremezsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Klima açıkken istedeğiniz hızı daha üst devirlerde yakalıyosunuz farkı sadece bu klima acık araba yüklü 5 bin 6 bin devirde 100km civarı dağ tırmanıyodum anca gidiyodu alet bazen sollama yaparken klima kapattığım oluydu :D

Aybars Altay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.