Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Macbook Kulanıcıları Buraya :)

Önerilen Mesajlar

Macbook Pro'ma external monitör, mouse ve klavye bağladım. Ama aynı zamanda yanımda okula da götürmem gereken durumlar olduğu için, her eve geldiğimdeki tak çıkarları basitleştirmenin yollarını arıyorum.

Bir de USB hub arıyorum tabiki :)

Anladım. Macmini al :)

Ben alüminyum bir stand büktürdüm. Monitör üzerinde duruyor. Altına Laptop sığıyor. Tam istediğin değil ama dağınık gözükmüyor.

nuzebe8y.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anladım. Macmini al :)

Ben alüminyum bir stand büktürdüm. Monitör üzerinde duruyor. Altına Laptop sığıyor. Tam istediğin değil ama dağınık gözükmüyor.

Mac mini almayı da planladım da şu alet: http://www.sanalmarketim.com/dell-ultrasharp-u2713hm-27-8ms-vga-dvi-dp-hdmi-usb-pivot-ips-led-monitor/p_44495/

Mac miniden çok daha cazip, mantıklı ve kullanılabilir geldi. 2 kablo takmaya üşendiğimden mac mini almak pek mantıklı değildi :)

Monitör pozisyonu için de Flexyarm denen icadı kullanırım muhtemelen. Stand isteme sebebim macbook monitörünü de monitör ile beraber kullanmak istemem.

Trackpad şart :P

Trackpad'i bilmem de şu an Logitech klavye var, güyya driver'ı yüklü noktalama işaretlerinin yarısını kullanamıyorum. Bir de Home ve End tuşlarını çok sık kullanan birisiyim ben, bunda satır sonu,başı yerine sayfa sonuibaşına gidiyor sinir oluyorum. Yakın zamanda bir mac klavyesi alacağım bu problemleri halledemezsem :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cheatsheet uygulaması. Cmd tuşuna basılı tutunca klavye kısayollarını gösteriyor. Oldukça güzel.

https://itunes.apple.com/tr/app/cheatsheet/id529456740?l=tr&mt=12

Konunun üzerinde çok uzun zaman geçmiş ama...

Kesin bir dönüş ile Windows 8 den Mac'e geçiş yaptım. Hatta daha da windows ile uğraşmayacağım diyerek bootcamp den filen kaldırdım. İşin kötü yanı ise Mac de hiçbir bilgimin olmaması. Sanırım yavaş yavaş öğreneceğim.

Öncelikle sistem Macbook Pro 2.4 Ghz i7 8 GB Ram - Sürüm 10.9.1 - İnternet'ten bolca bilgi sahibi olmaya çalışdığım gibi sizlerinde yardımlarınıza gerçekten ihtiyacım olacak.

En basiti yukarıda adı geçen programın bile bana yardımcı olacağını düşünüyorum fakat onun yüklenmesinde bile sıkıntı yaşıyorum. İstediğiniz öğe Türkiye Mağazasında yok diyor. Tamam olmasın hangi mağazadaysa oradan indirme gibi bir şansım olmuyor mu ?

Kendimi büyük bir iphone kullanıyormuş gibi hissediyorum. :)

Sorularım basit olabilir ancak inanın bilmediğimden soruyorum ve Mac'i sindire sindire keşfetmek istiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sorularım basit olabilir ancak inanın bilmediğimden soruyorum ve Mac'i sindire sindire keşfetmek istiyorum. 

Güle güle kullanın. Birkaç gün ayırıp ilgili siteleri okuyabilirsiniz. Esasen kullanımı windowsa göre çok daha basit. İlgili program kaldırılmış olabilir. Aşağıdaki sitede forumu biraz kurcalayın. Değişik konular ve isterseniz crack programlar mevcut.  

http://www.iphoneyardim.net/forum/53-mac-os-x/

Ayrıca yeni başlayanlar için 

http://www.sihirlielma.com/yeni-baslayanlar-icin-mac/

http://www.sihirlielma.com/category/mac101/ 

sitesini tavsiye ederim. Çok basit şeylerde olsa yeni başlayınca mantığı anlamak gerekiyor. Daha başka sitelerde var. Spesifik bir şey isterseniz bize de sorabilirsiniz. Mac üstünde .exe setup dosyası yoktur. Onun yerine .dmg dosyaları vardır. Bu dosyayı sürükleyip uygulamalar bölümüne atınca kurulum başlar. 

Kolay gelsin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güle güle kullanın. Birkaç gün ayırıp ilgili siteleri okuyabilirsiniz. Esasen kullanımı windowsa göre çok daha basit. İlgili program kaldırılmış olabilir. Aşağıdaki sitede forumu biraz kurcalayın. Değişik konular ve isterseniz crack programlar mevcut.  

http://www.iphoneyardim.net/forum/53-mac-os-x/

Ayrıca yeni başlayanlar için 

http://www.sihirlielma.com/yeni-baslayanlar-icin-mac/

http://www.sihirlielma.com/category/mac101/ 

sitesini tavsiye ederim. Çok basit şeylerde olsa yeni başlayınca mantığı anlamak gerekiyor. Daha başka sitelerde var. Spesifik bir şey isterseniz bize de sorabilirsiniz. Mac üstünde .exe setup dosyası yoktur. Onun yerine .dmg dosyaları vardır. Bu dosyayı sürükleyip uygulamalar bölümüne atınca kurulum başlar. 

Kolay gelsin. 

Engin Bey, iphoneyardım.net gerçekten iyiymiş. Sihirlielma ise zaten hızlıbaşlatta :). Zamanla alışacaz sanırım. Çok teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 kablo kopmuş içinde :D ama ne varki hem wifi hem sharing hemde cam çalışıyor. Bu kablo bunlar için o yüzden dedim. Wifi eskiden yakına gelmemi söylüyordu bu sebeple hem kart hem flex kablo aldım hiçbiri düzeltmedi, meğer fotodakiler kopmuş ve büyük ihtimalle benim içine tam sokmamamdan kaynaklandı. Şimdide onun siparişini verdim.

Neyse bunları niye yazıyorum, hala tüm özelliği çalışıyor :D sadece yakından çekiyor wifi  :P

post-1-1392842610,5455_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 kablo kopmuş içinde :D ama ne varki hem wifi hem sharing hemde cam çalışıyor. Bu kablo bunlar için o yüzden dedim. Wifi eskiden yakına gelmemi söylüyordu bu sebeple hem kart hem flex kablo aldım hiçbiri düzeltmedi, meğer fotodakiler kopmuş ve büyük ihtimalle benim içine tam sokmamamdan kaynaklandı. Şimdide onun siparişini verdim.

Neyse bunları niye yazıyorum, hala tüm özelliği çalışıyor :D sadece yakından çekiyor wifi  :P

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1392842611.260798.jpg

Günlerden hangi gün, tarih nedir hatırlamıyorum. Masada oturup yemeklerimizi beklerken, kolay kolay bozulmaz wifi kart başka birşeydir. Dediğimi hatırlar gibiyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Günlerden hangi gün, tarih nedir hatırlamıyorum. Masada oturup yemeklerimizi beklerken, kolay kolay bozulmaz wifi kart başka birşeydir. Dediğimi hatırlar gibiyim.

Aynen :D Aptallık yaptım kabul ediyorum şuan 180 lira boşa para harcadım :( Ürünleri satılığa koydum belki alan olur işleri görülsün beklemesin :P 

Bu sefer kablo aldım. Sence bunlar çözer mi abi anten  kablosu sonuçta..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynen :D Aptallık yaptım kabul ediyorum şuan 180 lira boşa para harcadım :( Ürünleri satılığa koydum belki alan olur işleri görülsün beklemesin :P

Bu sefer kablo aldım. Sence bunlar çözer mi abi anten  kablosu sonuçta..

Kabloyu niye aldın almadım. Takılamaz vs bir halde miydi? Hatırladığım kadarıyla iki ucu da takılabilir olan cinsten kabloydu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kabloyu niye aldın almadım. Takılamaz vs bir halde miydi? Hatırladığım kadarıyla iki ucu da takılabilir olan cinsten kabloydu.

Abi kablo şöyle bir anten var ucunda 5 adet kablo bunların ikisi son kısımdan kopmuş. Yukardaki gibi takılabilir ise siparişi iptal edebilirim :P bakayım mı tekrar

$_58.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi kablo şöyle bir anten var ucunda 5 adet kablo bunların ikisi son kısımdan kopmuş. Yukardaki gibi takılabilir ise siparişi iptal edebilirim :P bakayım mı tekrar

Resimden pek belli olmuyor fakat, kopuk birşeyler varsa tamiri sıkıntı olur. Neticede sinyal işi. Delme dikme çözümler sorun olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Resimden pek belli olmuyor fakat, kopuk birşeyler varsa tamiri sıkıntı olur. Neticede sinyal işi. Delme dikme çözümler sorun olabilir.

2.el orjinal aldım %95 new demişti güvendim :P gelsin bakalım kargo ile 45 lira çok bişey değil...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.