Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni C-Max(2011-2012) Hakkında Sorular

Önerilen Mesajlar

hill holder var araç ne geri ne ileri gidiyor :) . benzinlide alışmıştım, kavrama noktasında gaza hafif dokunma ile kalkıyordum ama ne yapıyorsam bu araç gaz yemiyor gibi hissedince tabi panikte oluyor insan, öne doğru hır hır hafif gidip yığılıyor. kavrama noktasında devri yükseltip öyle mi debriyajdan ayağı mı çekmem gerekiyor ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Klasik sorun...

1. Bol gazla, yüksek devirle kalkın, kavrama noktasında iyice gaza yüklenerek, sonra da fırlayıp öndekine çarpmamaya dikkat ederek; biraz balata ömründen yer ama başka çare yok. Engin yazmış zaten, varsın bağırsın.

2. Eğer zemin kaygansa, ki araç yüklü olunca yokuş yukarı ister istemez arkaya yığılıyor ağırlık ve ön tekerlekler boşta kalıyor, TCS nedeniyle patinaj önleme adına sistem neredeyse motoru stop ettirecek kadar frenleme uygulayabiliyor. Aynı yokuşu ıslak çıkmaya çalıştığınızda sorun daha da büyüyecek, TCS devre dışı bırakmak gerekebiliyor zaman zaman, bu da aklınızda bulunsun.

Alışırsınız zamanla, dert değil!

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

teşekkürler, en iyisi ben bizim burada tenha bir dik yokuş var orada boş bir vaktimde biraz alıştırma yapayım. çok gaza yüklenmememin sebebi önümdeki araca çarpmamaktı ancak aracı, çok gaz hareketlendirebilecek sanırım.

Yigit Celik tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben düzde de sevmiyorum, dur kalk yapmayı açıkçası. Bir şekilde rahat değil. Motor ve kavrama ile ilgili sanırım. Devirli kalkınca ayağı gazdan ani çekiyorsun bu seferde araç öne yığılıyor. Acemi sürücü gibi oluyorsun. Düzde bile hafif gaz veremeyip gazı hafif kaçırdığım oluyor. Gazı hafifçe arttırarak vermek kolay değil, sıkıntılı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben düzde de sevmiyorum, dur kalk yapmayı açıkçası. Bir şekilde rahat değil. Motor ve kavrama ile ilgili sanırım. Devirli kalkınca ayağı gazdan ani çekiyorsun bu seferde araç öne yığılıyor. Acemi sürücü gibi oluyorsun. Düzde bile hafif gaz veremeyip gazı hafif kaçırdığım oluyor. Gazı hafifçe arttırarak vermek kolay değil, sıkıntılı.

Engin, ben de gerçekten memnun değilim bu 1 ve 2. vites performanslarından. İnan bana haftasonları sırf rahatlıgından dolayı Polo yu sürüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Engin, ben de gerçekten memnun değilim bu 1 ve 2. vites performanslarından. İnan bana haftasonları sırf rahatlıgından dolayı Polo yu sürüyorum.

Konuyu kirletiyoruz ama bende Corsa'dan bu anlamda daha memnunum. Özellikle birinci viteste Corsa sanki dördüncü vitesde gidiyor kadar rahat ve akıcı. Ayağını gazdan çekince yığılıp sallamıyor.

Engin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Merhaba,

bugun fark ettim. bagaj içi aydınlatma lambalarım aracı kilitlememe rağmen sönmüyor. sanırım aldığımdan beri böyle. aracı 1 hafta kullanmadığımda oldu. bugun10-15 dk bekledim başında ancak sönmediler bir türlü. devamlı yansa akü açısından bir problem çıkarırdı diye düşünüyorum ancak anlayamadım bir türlü. acaba uzun bir süre açık kalıp sonramı elektrik kesiyor.86ysp.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Düz mantık bas gaza git, hiçbişey olmaz..yüksek devir cart curt sürmeyin mürmeyin gibi sözler (sürekli kullanım içindir) bu tür şeylerde motora acımayın basın gaza..

konular mı karıştı acaba Yakup :) benim sorum bagaj lambası () idi. bas gaza diyorsan ok yinede :guitar::sofeer:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayır bulunmuyor Emre bey fakat servisiniz bunu araca tanımlayabilir.

Bence büyük bir eksiklik, bunu bir servise danışayım...

Teşekkürler...

Ekleme: Az önce Ankara Tur Oto ile görüştüm; bu özelliğin güvenlik amaçlı olarak Ford tarafından iptal edildiğini söylediler. Yarına randevu aldım. Aracıma bakacaklar ve eğer uygulanabilir ise kilitleme özelliğini devreye sokacaklar.

Emre YAKUT tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.