Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni C-Max(2011-2012) Hakkında Sorular

Önerilen Mesajlar

20 mayıs yani 2 ileti öncesini görmüşüm :) özür

bugun akşam aracın yanına gittim bagaj lambası yanmıyordu. sanırım uzun süre sonunda elektriği kesmiş araç. Bugun servisi aradım durumun normal olmadığını getirmem gerektiğini söylediler. bakalım cumartesi günü götürecem servise. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bugun akşam aracın yanına gittim bagaj lambası yanmıyordu. sanırım uzun süre sonunda elektriği kesmiş araç. Bugun servisi aradım durumun normal olmadığını getirmem gerektiğini söylediler. bakalım cumartesi günü götürecem servise. :rolleyes:

Mantıklı, baksınlar bakalım.Geri dönüş'ü bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence büyük bir eksiklik, bunu bir servise danışayım...

Teşekkürler...

Ekleme: Az önce Ankara Tur Oto ile görüştüm; bu özelliğin güvenlik amaçlı olarak Ford tarafından iptal edildiğini söylediler. Yarına randevu aldım. Aracıma bakacaklar ve eğer uygulanabilir ise kilitleme özelliğini devreye sokacaklar.

Servisten şimdi geldim. Maalesef otomatik kapı kilitleme özelliği için seçenek bırakılmamış.

Bu arada Tur Oto'nun servisinden hiç ama hiç memnun kalmadım, garanti kapsamındaki işlemler dışında burayı tercih edeceğimi hiç sanmıyorum. Kimseye de tavsiye etmiyorum.

Teşekkürler...

Ekleme: EEPROM versiyonu 20,202 çıktı. En son19,202 var deniliyordu. Bilginize...

Emre YAKUT tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Servisten şimdi geldim. Maalesef otomatik kapı kilitleme özelliği için seçenek bırakılmamış.

Bu arada Tur Oto'nun servisinden hiç ama hiç memnun kalmadım, garanti kapsamındaki işlemler dışında burayı tercih edeceğimi hiç sanmıyorum. Kimseye de tavsiye etmiyorum.

Teşekkürler...

Ekleme: EEPROM versiyonu 20,202 çıktı. En son19,202 var deniliyordu. Bilginize...

Son yazilimi yuklettiniz mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bugun tekrar servise gittim, geçtiğimiz pazartesi aramışlardı kilit geldi diye.

yeni kiliti taktılar bagaj lambası problemim çözüldü. :guitar:

serviste beklerken ve sonrasında çektiğim fotolar:

kilit değişim işlemi bittikten sonra aracım yıkama sırasında bekliyor ;)

90k4p.jpg

Ve yıkama sonrasında temiz ve problemi giderilmis hali :):nazar:

90kdv.jpg

Bu da aracımı beklerken gördüğüm servisin park alanında duran pert olmuş bir yeni focus :mellow: , içim acıdı valla görünce. kimsenin aracının başına böyle bişi gelmesin. Aşırı hızdan kaçınalım.

90kbk.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Günaydın... :)

Özellikle eğimli yollarda (Düz yolda dahi yapabiliyor) araba bazen birinci viteste olmasına rağmen turbo devreye girene kadar motor boğuluyormuş gibi zorlana zorlana gidiyor. İlk defa dizel araba kullanıyorum ve C-max'ların kavrama noktası yukarıda olduğu için henüz alışamadım. Acaba bu durum bir sorun mudur, yoksa benim bir kullanım hatam mı var ?

Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Günaydın... :)

Özellikle eğimli yollarda (Düz yolda dahi yapabiliyor) araba bazen birinci viteste olmasına rağmen turbo devreye girene kadar motor boğuluyormuş gibi zorlana zorlana gidiyor. İlk defa dizel araba kullanıyorum ve C-max'ların kavrama noktası yukarıda olduğu için henüz alışamadım. Acaba bu durum bir sorun mudur, yoksa benim bir kullanım hatam mı var ?

Teşekkürler...

Kullanimdan kaynaklidir diye dusunuyorum bende daha onceden atmosferik benzinli kullaniyordum hafif gaz dokunuslari yetiyordu ancak turbo dizele gecince ozellikle egimli yerlerde cekisten dusme gaz yememe problemleri yasadim suan ayagim alistigi icin bir sikinti cekmiyorum basta biraz daha fazla gaz verme araci canlandiriyor birde vites gecislerini daha seri yapiyorum eskiye gore.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Trend 1.6L 125 PS benzinli modelimize ek olarak Trend 1.6L 115PS dizel modelimiz de ürün gamına eklenmiştir.

Ayrıca Trend donanım seviyesinde araç almak isteyen müşterilerimiz için Otomatik Park Opsiyonu da açılmıştır.

Başlıca Özellikler

Ø16’’ alaşım jant

ØKarartılmış arka camlar

ØÖn sis farları

ØIsıtmalı yan aynalar

ØHız Kontrol sistemi & hız sınırlandırıcı

ØBluetooth ve Türkçe sesli kontrol sistemi

ØYan perde hava yastıkları

otomatik park opsiyonu

ØOtomatik Park Sistemi

ØÖn &arka park sensörleri

ØElektrikli katlanır yan aynalar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cmax tdci trend çok iyi olmuş ama bakalım nasıl fiyatlayacaklar ..

normalde fordda aynı donanımın dizeli ile benzinlisi arasında 9 bin fark oluyordu. Cmaxte ise üst donanım dizel ile alt donanım benzinli arasında 9bin fark vardı. Şu an tit cmax 57 liste fiyatlı olduğuna göre (arada az buz fark yok ) trend dizel en fazla 53-54 falan olmalı ..Acaba 50den düşük bir fiyata verilir mi ? O zaman bence fordun en iyi F/P arabası olur.

Camx trend -tit farkları: deri direksiyon, 4 yönlü ve bel destekli yolcu koltuğu, SONY CD çalar, manüel klima, kararan ayna, kol dayama, koltuk arkası masalar, far sensörü, yağmur sensörü, yokuş kalkış desteği...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.