Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Zamanın Efendileri....

Tevfik

Önerilen Mesajlar

54 dakika önce, Alperen G. yazdı:

Yavaş gel :)

easy... keep calm and wait for watches :yemek:

35 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Amerikaya mı birader :)

Çıktı mı green?

Danimarka ve İsveç Kronu olarakda tahsil edebiliriz, haftaya lazım olacak ^_^

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

bazi saatleri satsan mi diye dusunuyorum...

üniversite ve ilk iş günlerinde aldığım saatleri sahibinden üzerinden get ile satmıştım.

en ilginç satış bi servis şöförünün abi öğrencileri bırakayım gelip elden alayım demesiydi. adam geldiğinde nerden geldin diye tekirdağ demez mi :) saati istanbul maltepede teslim ettim adam 5lira kargo parası vermemek için tekirdağdan gelmişti ahanda şu saat

SDC12958.JPG

--4 dakika sonra eklendi--
9 saat önce, Cem Boneval yazdı:

O zaman yni başlık "Saatçi Dükkanı"

Öncelikle koleksiyon yapmış olsaydım satmazdım hocam. ama siz madem karar verdiniz bi yol çizmek için ikinci başlıklar.

• nerlerden satış yapılabilir 
  • ne kadar komisyon verilir
  • hangisi en optimum çözümü sunar
  • hangisi müşteri taraflıdır
  • fotoğraf çekiminde nelere dikkat etmeli (bu en önemlisi)

bu arada kaç saat satmak istiyorsunuz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Olcay Sert yazdı:

Öncelikle koleksiyon yapmış olsaydım satmazdım hocam. ama siz madem karar verdiniz bi yol çizmek için ikinci başlıklar.

• nerlerden satış yapılabilir 
  • ne kadar komisyon verilir
  • hangisi en optimum çözümü sunar
  • hangisi müşteri taraflıdır
  • fotoğraf çekiminde nelere dikkat etmeli (bu en önemlisi)

bu arada kaç saat satmak istiyorsunuz 

O kadar abartmaya gerek yok, forum içinde ilgilenen arkadaşlara bir hizmet olsun yeter.

En iyi fotoğraf homojen ve gölgesiz ışıkta çekilir, bunun için de küçük bir ışık çadırı çok iş görür. 

Bende bir köşede vardı, fırsat bulursam paylaşırım görselleri. 

Gün ışığı yeterli olabilir, ama sonradan fotoğrafla biraz oynamak gerekir.

Biz işi profesyonelce yapmak eğiliminde değiliz.

Maksat saatler bir köşede paslanmasın. 

231773060_tn30_0.jpg 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bendeki arkadaslar bunlar...

BREIL -satilik degil-

image.jpegimage.jpegimage.jpeg

FOSSIL -satilik degil-

image.jpegimage.jpeg

TISSOT (otomatik) -satilmasi ihtimal dahilinde olamaz :) -

image.jpegimage.jpeg

JACQUES LEMANS -satilik, 250 TL-

image.jpegimage.jpeg

CHRONOTECH -satilik, 200 TL-

image.jpegimage.jpeg

CALVIN KLEIN -satilik, 450 TL- 

image.jpeg

image.jpeg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...

seiko-kinetic-black-dial-black-rubber-me

Bir 60 yaş hediyesi daha... Ama bunu ben kendime aldım. :)

Malum denizi seviyorum, saati kolumdan çıkarmayı da sevmiyorum. Hal böyle olunca suya gerçekten dayanıklı saatler ilgi alanıma daha fazla giriyor.

Neden bu?

Seiko'yu neredeyse 30 yıldır kullanıyorum. Hiç hayal kırıklığı yaratmadı. Bir İsviçre mekaniği hassasiyetinde modern makineler üretiyorlar. 

Marka olarak mantığın tercihi.

200 m su geçirmezlik garantisi var.

Kinetic teknolojisinde hareketlerin tetiklediği bir osilatör minik bir şarjlı pili yüklüyor. Yani otomatik gibi ama aslında pilli ve pil değişimine gerek yok. Bu da neredeyse saniyesine şaşmayan bir mekanizma demek. Ayrıca otomatiklerde olduğu gibi saat koldan çıkınca 24 saat sonra durmuyor. Yeterli hareket etmişse bir aya kadar pilden çalışmaya devam ediyor. Rezervi 2 hizasındaki düğmeye basarak saniye kolunun hareketinden anlıyorsunuz.

Kayış çok kaliteli esnek bir silikondan ve bağlantıları çok güçlü, denizde yüzer/dalarken hep saat kayış kopmasından düşer mi diye endişe etmişimdir, bunda öyle bir his yaşanmıyor.

Piano siyahı malum pek moda, bu da siyah ve deniz mavisi karışımı ile gerçekten hoş görünüyor. Tabii zevk meselesi dalışa uygun satler biraz kaba gelebilir. Bol fosforla gece görüşü de mükemmel.

Alma kararını en çok etkileyen ise fiyatı oldu.

İthalatçı fiyatı 1700 TL'ye yakın, piyasada 1150 TL civarında, ben ismi bilidk bir alışveriş sitesinde 589 TL'ye görünce fazla düşünmedim. 

Ben satın aldıktan sonra da fiyatı anında iki katına çıktı neredeyse.

Neyse, alan mutlu, satanı bilmem...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

28 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

seiko-kinetic-black-dial-black-rubber-me

Bir 60 yaş hediyesi daha... Ama bunu ben kendime aldım. :)

Malum denizi seviyorum, saati kolumdan çıkarmayı da sevmiyorum. Hal böyle olunca suya gerçekten dayanıklı saatler ilgi alanıma daha fazla giriyor.

Neden bu?

Seiko'yu neredeyse 30 yıldır kullanıyorum. Hiç hayal kırıklığı yaratmadı. Bir İsviçre mekaniği hassasiyetinde modern makineler üretiyorlar. 

Marka olarak mantığın tercihi.

200 m su geçirmezlik garantisi var.

Kinetic teknolojisinde hareketlerin tetiklediği bir osilatör minik bir şarjlı pili yüklüyor. Yani otomatik gibi ama aslında pilli ve pil değişimine gerek yok. Bu da neredeyse saniyesine şaşmayan bir mekanizma demek. Ayrıca otomatiklerde olduğu gibi saat koldan çıkınca 24 saat sonra durmuyor. Yeterli hareket etmişse bir aya kadar pilden çalışmaya devam ediyor. Rezervi 2 hizasındaki düğmeye basarak saniye kolunun hareketinden anlıyorsunuz.

Kayış çok kaliteli esnek bir silikondan ve bağlantıları çok güçlü, denizde yüzer/dalarken hep saat kayış kopmasından düşer mi diye endişe etmişimdir, bunda öyle bir his yaşanmıyor.

Piano siyahı malum pek moda, bu da siyah ve deniz mavisi karışımı ile gerçekten hoş görünüyor. Tabii zevk meselesi dalışa uygun satler biraz kaba gelebilir. Bol fosforla gece görüşü de mükemmel.

Alma kararını en çok etkileyen ise fiyatı oldu.

İthalatçı fiyatı 1700 TL'ye yakın, piyasada 1150 TL civarında, ben ismi bilidk bir alışveriş sitesinde 589 TL'ye görünce fazla düşünmedim. 

Ben satın aldıktan sonra da fiyatı anında iki katına çıktı neredeyse.

Neyse, alan mutlu, satanı bilmem...

Hepsiburada mı ? Acilen saate ihtiyacım var fazla para vermeyi de gereksiz görüyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, H. Cenk yazdı:

Hepsiburada mı ?

Nereden bildin? :)

Ucuza bulabileceğin bir sürü yer var.

Önerme yapılacak binlerce model var, zevkini ve bütçeni bilmek lazım. 

Mesela Fossil Fs4813 nasıl? https://www.google.com.tr/search?q=Fossil+Fs4813&oq=Fossil+Fs4813&aqs=chrome..69i57j69i60&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Nereden bildin? :)

Ucuza bulabileceğin bir sürü yer var.

Önerme yapılacak binlerce model var, zevkini ve bütçeni bilmek lazım. 

Mesela Fossil Fs4813 nasıl? https://www.google.com.tr/search?q=Fossil+Fs4813&oq=Fossil+Fs4813&aqs=chrome..69i57j69i60&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Abi deri kayış istemiyorum. Kolumdaki timex deri kayışlı.... Benim terim mi asitli nedir kayış hemen yırtıldı dünya para verip yenisini aldım (ithalatçısından) o da yırtıldı. Orijinale çok benzeyen bir tane başka marka kayış buldum,  gerçek deri, orijinalin  yarı fiyatına... o kayış da orijinalin yarısı kadar gitmedi. Metal kayışlar da hemen çiziliyor. O yüzden silikon kayışlı istiyorum . Gözüm şunda ama bakalım belki alırım belki almam.. 255 TaLe

Saat_14490228.jpg

http://www.hepsiburada.com/pulsar-pm3051x-erkek-kol-saati-p-SATRKPM3051X?magaza=Turkuaz İnternet

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.