Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Zamanın Efendileri....

Tevfik

Önerilen Mesajlar

Metal kordonlu, aşırı olmamak kaydıyla hafif geniş metal saatler, hem alınabilirlik açısından hem de kullanım açısından hoşuma gidiyor. Şimdilik bütçemi biraz aşsa da Seiko ve Tag Heuer marka saatler favorim.

Bunun dışında klasik modeller de çok hoşuma gidiyor. ama 5000 TL üzeri fiyatlarıyla almam mümkün değil.. Frederique Constant, Longines ve Vacheron Constantin (aralarında da özellikle Vacheron) hoşuma giden markalar arasında.

Şuan kullandığım saatler ise:

http://www.casio-intl.com/asia-mea/en/wat/watch_detail/EF-545D-1AV/

bir tane de deri kordonlu swatch... modelini hatırlamadığımdan resmini filan koyamadım..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim klasiğim... en az 15 yıldır kullanıyorum ve her eskidiğinde tekrardan komple tüm parçaları değiştirtip yeniletiyorum... Bu saate karşı bir bağımlılığım var fakat artık stoktaki parçaları tükeniyormuş. Umarım biraz daha temiz kullanıp ömrünü uzatabilirim.

1002574b.jpg

1002575e.jpg

1002579d.jpg

1002577v.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim klasiğim... en az 15 yıldır kullanıyorum ve her eskidiğinde tekrardan komple tüm parçaları değiştirtip yeniletiyorum... Bu saate karşı bir bağımlılığım var fakat artık stoktaki parçaları tükeniyormuş. Umarım biraz daha temiz kullanıp ömrünü uzatabilirim.

1002574b.jpg

1002575e.jpg

1002579d.jpg

1002577v.jpg

ooooooo muhteşem bir saat... tam sevdiğim klasiklerden.. güle güle kullanmaya devam edin inşallah.. evladiyelik denilenlerden..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tevfik Beycim....sırf katkı koymak adına alal acele kolumdaki saat i amatörce resimleyip gönderiyorum .....Diyerlerini de en kısa sürede resimlerim...Ben şimdi gördüm konuyu...Asıl rahmetli büyük babam dan kalan köstek varki....benim için manevi değerine paha biçilemez...

dscn2400j.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim için saatte bir kaç kriter var, bunların ilki ve benim için en önemlisi saatin Roma rakamlı olmasıdır, bana göre erkek saati roma rakamlı olmalıdır, ikincisi ise mutlaka deri kayışlı isterim, gerçek deriden elle işlenmiş bir kayış.

örnek aerowatch'ın 1942 serisi,

IMG_OROLOGIO_DIZ1705283.jpg

Tabi saat dünyasından bahsediyorsak Vacheron Constantin den bahsetmeden olmaz, saatlerin rolls royce udur.

20120507092814.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

konuyla ilgili olarak saatdünyası adlı derginin tüm sayılarını burdan bulabilir yukarıdaki sayfa no kısmından tüm sayfaları gözden gecirebilir bu sihirli dünyada saatin sadece akrep yelkovandan oluşmadığını ardında yatan oluşum süresinceki yaşananları öğrenebilirsiniz..

altkısmında tümsayılar yazan yere tıklayıp bütün cıkmış sayıları gözden gecirebilirsiniz.

Ayrıca,bugüne kadar sizleri ad-soyad kimlik bilgileri,arabalarınızla tanıdık ya kolunuzdaki saatler....onları bilmiyoruz hiç..marka önemli değil elbette kişisel koleksiyonlarımızda önemli olan ne taşıdığımızı resimlerle koyabilirsek birbirimize fikir alışverişinde bulunabilir zamanzaman oluşan saat kampanyalarından birbirimizi haberdar edebiliriz...saygılar....

http://www.dijimecmu...sw&v=168&s=6228

abi derginin kapak sayfasını çevirince arkadaki Zenith muhteşemmiş yaaa.. dakikalarca gözlerimi alamadım saatten... estetiğin saat üzerinde vücut bulmuş hali..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet ödül aldı o saat..ay takvimini de gösterir ...

Aydıncım elbette arabalar gibi...ferrarisi..lamborginisi rolce rolls royceu hepsi var..onda da seğmentler var yani....ama genelde türk insanı seiko,citizen,orient,casio gibi markaları bilir..onları kullanır...hem ekonomik olması hemde servis ağı yüzünden yoksa...süper saatler var...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

doktorum sagolasın katkıların için önemi yokki herkesin kolunda bir rolex olması gerekmez...önemli olan taşıdığınız ve size uyan zevki görmek yoksa maddi değeri cok önemli değil..önemli olan Sayın H.Cenk Kösenin saatini görmek.....

Kolunuzdaki saatin resmini çekin koyun dediniz biz de öyle yaptık. Yoksa saate bir ilgim ve merakım yok.Hatta bundan sonra saat falan almam ben ceptel yetiyor. Buyrun bu da ceptelin kilit ekranı :):+1:

2011-09-02_14-27-14.jpg

YkP CgTy tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilgilendirme olarak; meraklılarına Steinhart marka saatlere bakmalarını öneririm. Fiyat fayda olarak çok iyi saatlerdir.

Biri Vacheron demiş :) Evi satsak alabilirmiyiz acaba?

hahahah, ben dedim vacheron'u... evi bilmem de, bi focus 3 fiyatı eder :+1:

bu arada steinhart gerçekten güzel markadır, katılıyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Burda bir yanlış anlama var; ben saat zevkleriniz nasıl gibi anladım bu yüzden şu tarz saatleri seviyorum dedim.E başlık "efendileri" oluncada vacheron dedim, yoksa alabileceğimden değil.

Kolumdaki saatte gayet ucuz ama manevi değeri paha biçilemez olan bir saattir.

9106928.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.