Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Denizden babam çıksa yerim diyenler, aman dikkat!

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Dikkat, bu balığı sakın yemeyin!

"Siyanürden 50 kat daha zehirli. Yenirse öldürücü olur"

739296_detay.jpg?1336043827

• zarf.gif

Bodrum'un Yalıkavak Beldesi'nde son günlerde yaşanan balon balığı akını balıkçıları ve kaptanları tedirgin etti.

Yalıkavak Koyu'nda ağ atan balıkçıların ağlarına sürüler halinde takılan balon balıkları görenleri şaşkına çevirdi. Muğla Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi, Su Ürünleri Temel Birimleri Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ahmet Nuri Tarkan uyarılarda bulunarak "Bu balık siyanürden 50 kat daha zehirli. Yenirse öldürücü olur" dedi.

Bodrumlu kaptan ve balıkçı 56 yaşındaki Halil Aktaş ağları çekerken ardı ardına gelen 20'ye yakın balon balığını görünce gözlerine inanamadı. Ağırlıkları yaklaşık beş kilo, boyları da 90 santimetreye yakın balon balıklarınının sürüler halinde dolaştığını belirterek "Geçmiş yıllarda da ağlarımıza tek tük balon balığı takılırdı. Ama sayıları giderek arttı. Balon balıklarının Hint Okyanusu'ndan geldiğini ve zehirli olduğunu biliyorum. Yörede bilinmeyen balık olduğu için yenmemesi içim gerekli uyarılar sık sık yapılmalı" dedi.

doktoruma katkım olsun....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Denize dökülen atıklar doğal hayata gerçekten çook zarar veriyor..Denizden uzak olmak balık yememize çok şükür engel olmuyor..ilaç gibi faydalı ve çok lezzetli bizim buranın kırmızı benekli Alabalığı harika oluyor..hafta sonları 3 -5 tane yakalasam bana 1 hafta yetiyor..buz gibi soğuk akarsulardan gelen tertemiz bir balık ..imkanı herkese tavsiye ederim..

grnt0065.jpg

oğuz mete tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tatlı su balıklarını şahsen ben sevmiyorum.

hamsi ve palamut forever :zha:

Yanındada 2 duble rakı :zha: Değmeyin keyfime :P

bende Ogün eskiden senin gibi düşünüyordum ama resim deki balık tatlı su balıklarının kralı diyebilirim..tabi ki hamsinin yeri bambaşka..

balıklar 2 ye ayrılır hamsi ve diğerleri :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Denize dökülen atıklar doğal hayata gerçekten çook zarar veriyor..Denizden uzak olmak balık yememize çok şükür engel olmuyor..ilaç gibi faydalı ve çok lezzetli bizim buranın kırmızı benekli Alabalığı harika oluyor..hafta sonları 3 -5 tane yakalasam bana 1 hafta yetiyor..buz gibi soğuk akarsulardan gelen tertemiz bir balık ..imkanı herkese tavsiye ederim..

grnt0065.jpg

Bu kırmızı benekli alabalık Uzungöl'de de var ve avlanması yasak.. daha doğrusu gölde avlanmak yasak.. henüz şuanki kadar sıkı kontrol yokken kaçak olarak bir restaurant'ta yemiştik. (kaçak alabalık :zha: ) çiftlik alabalık ile arasında uçurum var...

Tatlı su balıklarını şahsen ben sevmiyorum.

hamsi ve palamut forever :P

Yanındada 2 duble rakı :nazar: Değmeyin keyfime :nazar:

bak hamsi dedin durumu biraz kurtardın.. :zha:

ama alabalığı es geçme ogünüm, enfes bir balıktır..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu kırmızı benekli alabalık Uzungöl'de de var ve avlanması yasak.. daha doğrusu gölde avlanmak yasak.. henüz şuanki kadar sıkı kontrol yokken kaçak olarak bir restaurant'ta yemiştik. (kaçak alabalık :smiley2k: ) çiftlik alabalık ile arasında uçurum var...

bak hamsi dedin durumu biraz kurtardın.. :D

ama alabalığı es geçme ogünüm, enfes bir balıktır..

Sapanca tarafında yemişliğim var bi kaç sefer. Hamsi ile palamuttan başka balığa ısınamadım ben. :D Sebebide kılçık :smiley2k: Hamside ve palamutta kılçık diye bir dert yok :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kimse neden çipura yada mezgitten bahsetmiyo yahu??? bu arada amatör bir olta balıkçısı olarak nacizane bilgilerime dayanarak söyleyebilirim ki oğuz arkadaşımızın resimlerini paylaştığı kırmızı benekli alabalık familyasının kralıdır ve bunları yakalamak herkese nasip olmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.