Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

Samsung'un 3 Mayıs'ta yapacağı Mobile Unpacked etkinliğinde tanıtmaya hazırlandığı "Yeni Galaxy" telefonu nam-ı diğer Galaxy S III için merak konusu olan çok önemli bir detay nihayet resmiyete kavuştu. Güney Koreli üretici yaptığı açıklama ile Galaxy S III modelinde 1.4GHz'de çalışan dört çekirdekli (ARM Cortex-A9) Exynos 4 Quad işlemcisine yer verdiğini duyurdu. Bizzat Samsung tarafından 32nm High-K Metal Kapı teknolojisi kullanılarak üretilen işlemci ileri seviye güç yönetim özelliği ve her çekirdek için dinamik voltaj/frekans ayarlama gibi gelişmiş özellikleri bünyesinde barındırıyor.

Samsung tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

"Hali hazırda üretim olan Exynos 4 Quad işlemcisi ilk olarak Mayıs ayında duyurulacak Yeni Galaxy akıllı telefonda yer alacak. Exyns 4 Quad aynı zamanda diğer büyük telefon üreticilerine de numunelendirilecek."

Dört çekirdekli Exynos 4 Quad işlemcisi çift çekirdekli Exynos 4 Dual ile pin uyumuna da sahip. Bu sayede üretim sürecinin kısatılması ve kolaylaştırılması sağlanıyor. 30 kare/saniye hızında 1080p video kayıt ve oynatma yeteneğine sahip olan işlemci aynı zamanda HDMI 1.4 için arayüz ve gömülü görüntü sinyal işlemci arabirimini de içeriyor. Samsung açıklamAsında yeni işlemcinin, 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan önceki modele kıyasla performansı ikiyet katlarken, güç tüketimini de %20 azaltıyor.

Samsung-Galaxy-S-III.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İphone alıcısını önemli miktarda kesmez. Onu alan İphone diye alıyor. Akıllı telefon pazarında (Android kullananlar ve telefon meraklıları) rekabete girer. Şu anki rakibi HTC One X. Muhtemelen benchmark sonuçlarında Samsung daha iyi çıkacaktır. Bu farklar kullanıcı için çok önemli olmasa da meraklısına bak benimki seninkini döver demek imkanı sağlar. Kullanım keyfi, arayüz ve malzeme konusunda olmasa da donanım konusunda Samsung bu modelde hep en performanslı telefonu çıkartıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Samsung, Galaxy SIII'ün neye benzeyeceğini sır gibi sakladı bir çok render vs. çıktı cihazla ilgili ama kesin tasarımını 3 Mayıs'ta görebileceğiz ancak. Çeşitli sitelere sızan görsellerde ise ön-üretim modeller hep bir kılıfın içerisinde yer aldı. Kesinleşen son donanım ve cihazın bir sketch görüntüsü ise şöyle:

gsmarena_001.jpg

Yakup'a bazı noktalarda katılsam da iPhone'un özellikle ekran konusunda SII'ye göre bile çok çok geride kaldığını da belirtmeden edemeyeceğim. Artık bir high-end akıllı telefonda 4" ekran psikolojik sınır oldu. SIII'ün 4.8" AMOLED ekranı karşısında Apple, iPhone5'te 4.5" ekran genişliğini zorlamalı diye düşünüyorum.

Tabi iPhone alıcısı için çok da önemli değil. Satış rakamları bunu gayet açık bir şekilde ifade ediyor.

onderpeker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Samsung, Galaxy SIII'ün neye benzeyeceğini sır gibi sakladı bir çok render vs. çıktı cihazla ilgili ama kesin tasarımını 3 Mayıs'ta görebileceğiz ancak. Çeşitli sitelere sızan görsellerde ise ön-üretim modeller hep bir kılıfın içerisinde yer aldı. Kesinleşen son donanım ve cihazın bir sketch görüntüsü ise şöyle:

gsmarena_001.jpg

Yakup'a bazı noktalarda katılsam da iPhone'un özellikle ekran konusunda SII'ye göre bile çok çok geride kaldığını da belirtmeden edemeyeceğim. Artık bir high-end akıllı telefonda 4" ekran psikolojik sınır oldu. SIII'ün 4.8" AMOLED ekranı karşısında Apple, iPhone5'te 4.5" ekran genişliğini zorlamalı diye düşünüyorum.

Tabi iPhone alıcısı için çok da önemli değil. Satış rakamları bunu gayet açık bir şekilde ifade ediyor.

Bunun bir şaka olduğu düşünülüyor. Bu güya bilmemnerede sızdırılan kılavuzu imiş ama bariz hatalar var deniyor.

- İşlemci 1.5 GHz yazıyor oysa samsung 1.4 diye açıkladı

- Ekran 4ç8 diyor. Oysa ekran 4.6 ...Yani benchmark testlerinde de 4.6

- Görselde fiziksel bir tuş var. İyi de ICS çalışan telefonda fiziksel tuş olamaz ki

diyorlar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunun bir şaka olduğu düşünülüyor. Bu güya bilmemnerede sızdırılan kılavuzu imiş ama bariz hatalar var deniyor.

- İşlemci 1.5 GHz yazıyor oysa samsung 1.4 diye açıkladı

- Ekran 4ç8 diyor. Oysa ekran 4.6 ...Yani benchmark testlerinde de 4.6

- Görselde fiziksel bir tuş var. İyi de ICS çalışan telefonda fiziksel tuş olamaz ki

diyorlar..

-İşlemci hızı konusunda çok problem yaşamazlar 1.4-1.5 çekirdek frekansı çok kolay bir over-clocking ile ayarlanabilir.

-Ekran konusu sırrını koruyor. Samsung'dan henüz resmi bir açıklama gelmedi. yani 4.6" ekran da hiçbir zaman onaylanmadı. 4.8 olmaması için bir sebep de yok dolayısıyla.

-Fiziksel tuş olayına da katılmıyorum. Zira ICS'e update olan en basiti SII'de de fiziksel tuş mevcut.

Sonuçta biz spekülasyonları konuşup duralım. 3 Mayıs'tan önce kimse birşey öğrenemeyecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

-İşlemci hızı konusunda çok problem yaşamazlar 1.4-1.5 çekirdek frekansı çok kolay bir over-clocking ile ayarlanabilir.

-Ekran konusu sırrını koruyor. Samsung'dan henüz resmi bir açıklama gelmedi. yani 4.6" ekran da hiçbir zaman onaylanmadı. 4.8 olmaması için bir sebep de yok dolayısıyla.

-Fiziksel tuş olayına da katılmıyorum. Zira ICS'e update olan en basiti SII'de de fiziksel tuş mevcut.

Sonuçta biz spekülasyonları konuşup duralım. 3 Mayıs'tan önce kimse birşey öğrenemeyecek.

Ekran için dediğim gibi : Biliyorsunuz firmalar telefonları önceden benchmark testlerine yolluyor ve buradan sonuçlar çıkıyor. Kimse telefonu görmüyor ama sonuçta rapor şeklinde bir sonuç veriliyor. Bunda 4.6 yazıyormuş..

Bence bunların hepsi teaser ...HTC One X almayı düşünenlere S3ü beklemeleri için yapılan viral bir çalışma olabilir.

S3 ün çok iyi (muhtemelen en iyi) olacağından kimsenin kuşkusu yok..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Samsung ne kadar iyi olursa olsun ben HTC'nin bu işin en iyisi olduğunu düşünüyorum. Yani aynı fiyatta 2 telefona kalsam her zaman htc'yi tercih ederim.

iphone için birşey söylemiyorum, çevremde de kullananlar var fakat android işletim sistemi bana daha hoş geliyor, zevk meselesi tabii birde iphone ekranı küçük bana göre.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Performans konusunda %5-10 geride kalsa çoğu kişi HTC yi seviyor zaten. Aslında ufak performans farklarının günlük kullanımda bir önemi de yok. Browser 1sn geç açılsa ne olur, her dakika yan yana koyup test mi yapacağız.? Kullanım keyfi ve görsellik çok daha önemli. Ayrıca telefonu elinizde tututuğunuzda verdiği kalite hissi harika. Ekran konusunda 4,3-4,6 gayet güzel ve keyifli bana göre. Fakat 4,6 sınır sanırım, üstü artık tablete yaklaşıyor. Galaxy Note'u kafana götürüp telefonla konuşmak bayağı garip gözüküyor. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.