Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Fiat Viaggio

Ümit Vaysaloğlu

Önerilen Mesajlar

http://www.otomobildunyam.com/fiat-chrysler-isbirliginden-yeni-bir-sedan-viaggio/

Arkadaşlar, Fiat'ın Linea'nın yerine çıkacağını umduğum yeni modeli Viaggio, Dodge Dart 'ın fiatlaştırılmış hali.

Dodge kalitesinde fiat mı dersiniz bilmiyorum ama, ön far tasarımını bir modele benzettim ama aklıma gelmedi. Bu arada benzettim derken olumsuz eleştiri yok benzetmemde.

Olumsuz eleştirebileceğim yer ise arka tasarımı olmuş. Ama eminim Linea'nın başarısını kesinlikle devam ettirir.

Ama şimdi aklıma geldi. Linea yeni makyajlanmadı mı yaa.

Yoksa bu Albea'nın yerine mı çıkacak. ????

Her neyse, linki yukarıda paylaştım. Yorumlarınızı merak ediyorum :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

linea dan güzel olduğu kesin ama bagaj konusunda aynı şeyi söyleyemeceğim linea ya göre sanki biraz daha hatchback gibi bagaj hacmi daha düşük gibi duruyor..özellikle arka kısım stop lambaları oldukça başarılı türkiye de beğenileceğini düşünüyorum..

oğuz mete tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok, linea b sınıfı değil Engin bey. Biraz C den, biraz da B den. Ortaya karıştırınca Linea gibi birşey çıkıyor. Ama bizim insanımız Lineayı C segmentine soktu. Sizin B segmenti yorumunuza ise şaşırdım doğrusu. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sınıf işleri aks mesafesine göre oluyor sanırım. Fakat Bravo ile Linea arasında ciddi kalite, yalıtım, aksessuar farkı var diye biliyorum. Fiat'ın sedan C sınıf Focus,Megane,Jetta gibi araçlarla kapışan bir aracı yok. Bu araçta Alfa platformu üzerine geliştirilmiş, beklentim yükseldi herhalde.

Bir de Çin tek başına büyük bir pazar sadece Çin için bile üretilmiş olabilir. Çok tutuluyor diye VW Santana orada hala üretilip satılıyor, taksiciler çok kullanıyor.

Engin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bravo çok ciddiye alınacak araç hocam, 3 alman'a da yer yer kafa tutar sorunu yok..

Dodge kalitesinin fiat'laşmış hali demişsiniz ama dodge'a kaliteli kim demiş ki ?

Bineniz var mı ?

Dodge 5 para etmez markalardan..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her neyse, linki yukarıda paylaştım. Yorumlarınızı merak ediyorum :sofeer:

Doğrusu Fiat dünya ölçeğinde başarılı olmak için çok uğraşıyor.

Yaratcı modelleri de yok değil ama imaj derseniz hala istenen düzeye gelmedi.

Eskiye göre malzeme ve işçilik kalitesinde önemli düzelme var.

Ancak nedense hep bir şey eksikmiş hissinden kurtulamıyorum...

Viaggio'ya gelirsek Çin'de lansmanının yapılmış olması bence tesadüf değil. Ben burada hemen Samsung SM3/Renault Fluence'e yönelmiş bir rekabet görüyorum, Genel çizgileri de benziyor zaten, ha bir de far tasarımı Mitsubishi Lancer'ı andırmakta.

Bu tür detaylara takılmamak lazım, benzetmek isteyince illaki bir şeyler bulunur, artık özgün bir üretim oek mümkün değil sanki.

Genel kanı derseniz: Karizmadan ve albeniden yoksun benim için, dönüp bakmam bile. Ama eğer uygun fiyatla satılırsa göreceli kalabalık aileler, kiralık filolar ve üst sınıfa çıkamayan işletmeler için iş aracı olarak bir alternatiftir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiat'ların tipinden ziyade,Sunduğu donanımlar bi hayli az 2011 Linea ya bindim arka camları el ile açiyorsun,Aynalar desen eski sistem ile yönetiyorsun elektrikli değil,direksiyon desen taş gibi hidrolik değil mi dersin.

Yani kısaca benim 2004 aracımdaki donanım,2011 araçta yok her ne kadar benim aracım full olsada,2011 model araçta bendeki donanımların standart olması gerekirdi,bilmem anlata bildim mi..

O yazdıkların 2012 focustada var..
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gerçi ben karşılaştırma yapmamıştım ama neyse..

Neyi karşılaştırmalıyım? Bora'nın titanium X şekerkırmızısınımı? Valla Bora bizi tefe koyar.. Sittin sene kurtulamayız çenesinden. :)

Donanım tamamen duygu$al nedenlere dayanan bir konu. Alemanya da 2012 model Mercedes C serisini arka camları manuel alabiliyorsun mesela. money talks. Ya da rusçası ile ne kadaa pağa o kadaa fiki fiki.. Hazır İzmirdeymişsin Tevfik 'amca'na söyle anlatsın sana bunları.. :D

(ulen bi Bora'ya bi Tevfik'e sardım. Üstelik aynı mesaj içerisinde.. Sonum hayır değil ama neyse.. :D )

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araç C sınıfı olup Fiat ın zihinlerde "B mi C mi, ne ki bu?" dedirttiği Linea sı ve markanın bu sınıfta köklü geçmişi olmaması aracın önündeki -şimdilik- en büyük engel, gene de tasarım olarak bön bakan bir Fluence dan daha estetik bana göre.

Fiat ekonomi odaklı üretim politikasıyla araçlarında pahalı rakiplerine oranla basit malzeme kullanır ama aslında tecrübesi, otomobil dünyasına kazandırdığı teknolojiler ve kullanım kolaylığı ile kötülendiği kadar geri bir marka değildir, izlediği yanlış/eksik stratejiler yüzünden pek bilinmese de bünyesinde dünyanın en prestijli markalarını barındıran eski markalardandır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.