Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aux çıkışında rahatsız edici parazit sesleri

ferhat tezcan

Soru

Bu gün itibariyle ford aracımı işlemleri olmadan önce görmeye gittim.Herşeyiyle çok hoş bir araç fakat teyp ini incelerken aux tuşuna bastığımda çok garip olan parazit sesleriyle karşılaştım.Telefonumu bağladım ses yine var aracı stop ettirdim yine var yine var.Satıca arkadaşa durumu ilettim beraber tüm focus 3 araçlara baktık hepsinde bu parazit mevcut.Hatta test aracıyla bulunduğumuz yerden uzaklaştık belki yakınlarda bir elektrik akımı vardır diye ama malesef her yerde ve her şekilde bu ses duyuluyor.

En son servisteki elektrikçi arkadaşa sorduk oda tüm focus 3 lerin bu sorunu olduğundan bahsetti.Merkeze ilettiklerini ama kimsenin bu konuda onlara dönüş yapmadıklarını söyledi.

Sonuç olarak ben ödemeyi yapmadım ve bu sorun halledilmedende bir ödeme yapıp aracı satın almayı düşünmüyorum.

Ben açıkçası bu sorunu ford a yakıştıramadım.Şirketimize ait ufacık renault kango nun auxunda da dahil böyle bir ses duymadım.

Tüm focus 3 aracı olan arkadaşlar araçlarınızı kontrol edin büyük bir ihtimal bu sorun sizdede mevcut.

Arabama binmeyi sabırsızlıkla beklememe hatta focus 3 ü herşeyiyle çok beğenmeme rağmen bu sorun yüzünden başka araç almak istemiyorum.

Yetkililerden bir an önce bunun çaresine bakmalarını rica ediyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Sabah sırf bu durumu tespit için mp3 çaları ve çift taraflı erkek uçlu jak kablosunu buldum ve taktım...Dediğiniz gibi parazit mp 3 bağlıyken ancak şarkı çalmıyorken var,ama çok az duyuluyor,açıkçası hiç dikkat etmiyordum çünkü çok az ses..Heleki şarkı başlayınca hiçbir parazit sesi duymuyorum,çok geride kalıyor demekki,sesi sonuna kadar açmama rağmen duymadım..Yalnızca şarkı bitip bir sonraki şarkıya geşçerken arada sessiz bölümde var o parazit sesi ama gerçekten çok az,çok arka planda kalıyor...Öte yandan üst düzey ses sistemlerinizi arabanın müzik sistemine bağlatacaksanız -ki ne kadar gerekli olduğu tartışılır,bence aux girişi yerine doğrudan içeriden müzik sisteminin ekstra çıkış jackları var onlara takın,ön kapağı çıkartırsanız ses sistemi kutusuna ulaşırsınız,onun arkasında da ekstra ses çıkış jackları var bildiğim kadarıyla...Mertol Kip isimli arkadaşımız bu konuda en doğru şeyleri söyleyecektir size....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Nasipse yarın ödemeyi yapıp işlemleri başlatıyorum.

Bu gün bu konuyla ilgili ford merkezden aradılar bu sorunla ilgili olarak

Bu sorunu şu an farkettiklerini ve hemen araştırıp sebebini ve düzeltmesini yapacaklarını ifade ettiler.Bana isterseniz aracı teslim alın isterseniz bekleyin sebebini bulup düzelttikten sonra verelim size aracı dediler.Bende sonuç olarak aracımı teslim alıp beklemeye karar verdim sonuçta ford söz verdi.

Umarım bu markaya olan güvenim sarsılmadan bu meseleyi halletmiş oluruz.

Gelişmeleri buradan tüm arkadaşlara ileticem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2010 focus tit. Geçen hafta aldım ve hemen aux denedim sanırım sorun kronik. Ama yinede hafta sonu iyi bir ses ustası ile görüşeceğim eğer bir sonuç alırsam sizleride bilgilendiririm

Söz konusu ilk araç ile sizin aracınız farklı ve problem de aynı değil maalesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

herkese iyi günler dilerim aynı cızıltı sesi benide çok rahatsız ediyor. focus 2 ve 2.5 daki sony den sonra focus 3 tit x,y,z her paket olan aracımda ve trend (kuzenimin aracında) bu cızıltıyı duymak beni üzdü. bu sorunun nedenini  bulan oldumu? Ferhat bey size ford dan dönüş yaptılarmı? Saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Nasipse yarın ödemeyi yapıp işlemleri başlatıyorum.

Bu gün bu konuyla ilgili ford merkezden aradılar bu sorunla ilgili olarak

Bu sorunu şu an farkettiklerini ve hemen araştırıp sebebini ve düzeltmesini yapacaklarını ifade ettiler.Bana isterseniz aracı teslim alın isterseniz bekleyin sebebini bulup düzelttikten sonra verelim size aracı dediler.Bende sonuç olarak aracımı teslim alıp beklemeye karar verdim sonuçta ford söz verdi.

Umarım bu markaya olan güvenim sarsılmadan bu meseleyi halletmiş oluruz.

Gelişmeleri buradan tüm arkadaşlara ileticem.

Var mı bir gelişme acaba? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.