Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Bagaj Açma

Ayhan Karadağ

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Hımmm arkadaşımın ki 2011 titanium ondan 2 kumanda anahtar var. 2011 titaniumdan alt versiyondaki arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim. Kafam karıştı şimdi manuel olanında mı chip var???

Manuel veya otomatik ayrımı hiç olmadı bu konu da..

Beyfendi eğer anahtar kaybolsaydı, size kafalarına göre anahtar uzatamazlar aracınıza müdehale etmeleri gerekirdi..Yani; içiniz rahat olsun neyse o verilmiştir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Manuel veya otomatik ayrımı hiç olmadı bu konu da..

Beyfendi eğer anahtar kaybolsaydı, size kafalarına göre anahtar uzatamazlar aracınıza müdehale etmeleri gerekirdi..Yani; içiniz rahat olsun neyse o verilmiştir.

Yakubum abinin manuelden kastı vites değil. sustalı anahtar ile normal anahtar.

Normal anahtarındamı içinde chip var diyor. Ben varmı yokmu bilmiyorum şahsen ama. Bir üst msjında sen sustasız anahtardada chip olduğunu söylemişsin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Biraz öğretmen arkadaşımla konuştum.Oğlunun paliosu var. Anahtarcıda manuel anahtarı kumandalıya dönüştürmüş ve 50 tl'ye yaptırmış. İyi çalışıyor dedi. Nasıl acaba yaptırsam mı?Tavsiye edermisiniz?

Neden normal anahtarı kullanmıyorsun da yedek anahtara kumanda yaptırıyorsun?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Neden normal anahtarı kullanmıyorsun da yedek anahtara kumanda yaptırıyorsun?

Hımm güzel soru Baran kardeş hemen cevaplayım..Hanımla ortak kullanıyoruz arabayı ... Bir anahtarda onda olsun istiyorum. Her defasında ver anahtarı al anahtarı olmasın diye diğer anahtarı kumandalı yaptırayım dedim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar konu ile ilgili başlık bulamadım.fazlada vaktim yoktu. Buraya yazayım dedim.Aracımı Birmot İzmir'den aldım.2 aydır yedek anahtarı İstanbul'dan gelecek diye bekliyordum.Gele gele manuel anahtar geldi.Chipsiz sıradan bir anahtar.Şok oldum normal midir? Normalde otomatik olması gerekmiyor mu? Arkadaşım sıfır almıştı arabayı ona otomatik verdiler. Nasıl bir iş bu ???

arkadaşlar başına gelmiş birisi var rahat olu cvp geliyor

1.sana verilen anahtarların bir kumandalı bir kumandasız dogru artık bir çok marka bunu yapıyor

2. kumandasız anahtarı kumandalı hale getiremezsin getir sende sıfır almakla aynı paraya mal olur

3. anahtar yapımı serviste 650 lira arasında ama sanayide bana 180 tl dediler manisa da nasıl bilmiyorum

not : bunu tasvip etmemekle birlikte servisin bana verdigi fikride paylaşmak isterim "kaskoların kaskoyu bozmadan 1 anahtar yaptırma gibi bir özelliği var bunun için karakola gidip anahtarımı kaybettim deyip bir tutanak tutturman yeterli imiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hımm güzel soru Baran kardeş hemen cevaplayım..Hanımla ortak kullanıyoruz arabayı ... Bir anahtarda onda olsun istiyorum. Her defasında ver anahtarı al anahtarı olmasın diye diğer anahtarı kumandalı yaptırayım dedim...

O zaman işin var ne yazık ki, yada çok kullanan kumandalıyı, daha az kullanan kumandasızı alacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hortalayım Konuyu :)

2.5 Tit X focus  HB var bende.Önceden cıft kılıtleme yapıp(tek kılıtleme ıle denemedım ) sadece bagaj acma tusuna basınca (uzun sure basıp bagajı mandalından attırarak ) bagaj acılıyor yarım ac kapa yapınca olmuyordu ama tam ac kapa yapınca otomatıkman bagajı yenıden kılıtlıyordu (4lulerı yakarak) kı arac 4 kapı cıft kılıtlemeden dolayı daıma kılıtlı ıdı ama son gunlerde yenıden bu özellık aklıma geldı deneyım dedım son 3 gundur denıyorum hatta kılıtlemeyı kapı uzerınden dahı yapmama ragmen bagaj kılıtlenmıyor SEBEBİ NEDEN OLABİLİR ?

İlk acma tusuna basısta sürücü kapısı acılacak sekilde ayarlı kumanda sanırım ghia larda bagaj bu fonksiyonda acılmıyormus ama bende acılıyordu fakat sımdıkı sorunum otomatık kılıtlenmemesi..Sürüs esnasında bagaj el yordamıyla sıkısık trafıkte acılır dıye sureklı kapıları içerden kilitleyerek seyir ederim

"En alttaki bagaj açma düğmesi; bu düğmeye 3 saniye içinde 2 kez basarsanız bagaj kapağı bir miktar yukarı kalkar; bagajı başka bir yere basmaksızın herhangi bir yerinden tutup kaldırabilirsiniz".(ALINTI)

Ek olarak sunroof sahıbı arkadaslar kesınlıkle gıderlerı(tahlıye kanalı) temızlesınler ben hıc dıkkat etmezdım sunroff kanallarını sılerdım gıder oldugunun farkında degıldım bu yuzden oldugunu dusunuyorum yolcu ön arka kısmı son yagan yagmurda su bastı :( arka gıderı kontrol ettım dösemeyı hafıf asagıya ındırıp sıkıntı yok ama ön sıkıntılı idi temızledım cogu seyı forum sayesınde ögrendım fakat gözumemı carpmadı veyahut bu durumlar hakkında konu mu yok bılemedım keske aracta duzenlı yapılması gerekenler dıye bır bölum acılsa idi..boza kıra ogrenıyoruz bakalım :(  Ve yıne ek olarak arac ıcınde ve dısındakı hıcbır ampulu farı elektrıkcıye degıstırmeyın kendınız nazıkce sökerek ögrenın kırmadıkları tırnak kalmadı bununda ceremesını cok cektım

Ali Kabasakal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Ali Kabasakal said:

Hortalayım Konuyu :)

2.5 Tit X focus  HB var bende.Önceden cıft kılıtleme yapıp(tek kılıtleme ıle denemedım ) sadece bagaj acma tusuna basınca (uzun sure basıp bagajı mandalından attırarak ) bagaj acılıyor yarım ac kapa yapınca olmuyordu ama tam ac kapa yapınca otomatıkman bagajı yenıden kılıtlıyordu (4lulerı yakarak) kı arac 4 kapı cıft kılıtlemeden dolayı daıma kılıtlı ıdı ama son gunlerde yenıden bu özellık aklıma geldı deneyım dedım son 3 gundur denıyorum hatta kılıtlemeyı kapı uzerınden dahı yapmama ragmen bagaj kılıtlenmıyor SEBEBİ NEDEN OLABİLİR ?

İlk acma tusuna basısta sürücü kapısı acılacak sekilde ayarlı kumanda sanırım ghia larda bagaj bu fonksiyonda acılmıyormus ama bende acılıyordu fakat sımdıkı sorunum otomatık kılıtlenmemesi..Sürüs esnasında bagaj el yordamıyla sıkısık trafıkte acılır dıye sureklı kapıları içerden kilitleyerek seyir ederim

Ne yaptığınız pek anlamadım. Ancak, araç harekete geçtikten sonra siz kapıları kilitlemesiniz de bagaj kapağı kilitlenir. Siz aracı stop ettirmeden, ya da kapılardan bir tanesini açmadan da açılmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

abi o dediğini hic denemedim benim sorunum cift kılıtleme sonrası sadece bagajı actıgımızda ve sonra kapattıgımızda bagaj kılıtlenıyordu ama ne oldu bılmıyorum artık kılıtlenmıyor
"En alttaki bagaj açma düğmesi; bu düğmeye 3 saniye içinde 2 kez basarsanız bagaj kapağı bir miktar yukarı kalkar; bagajı başka bir yere basmaksızın herhangi bir yerinden tutup kaldırabilirsiniz".(ALINTI)   bu ıslem sonrası kapattıgımızda kılıtlenıyordu artık kılıtlenmıyor sorum buna yönelikti

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 dakika önce, Ali Kabasakal said:

abi o dediğini hic denemedim benim sorunum cift kılıtleme sonrası sadece bagajı actıgımızda ve sonra kapattıgımızda bagaj kılıtlenıyordu ama ne oldu bılmıyorum artık kılıtlenmıyor

Doğru, bu işlem vardı. Servis'e gösterirsiniz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.