Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus2 Yaz tipi Lastik Seçimi

Emre V.

Önerilen Mesajlar

O olmazsa michelin primacy 2 tercih edebilirsiniz.

tavsiye ettiğiniz lastiği 225 tl den aldım.Anlık yakıt tüketimi 100 km de 9-15-17 lere çıkıp iniyor.sabit durmuyor.Yol durumu artvinde çok fazla rampa çıkmak zorunda kalıyoruz.Ama daha önce böyle bir şeyi fark etmedim.1800 - 2500 devirler arası bu oynamalar devam ediyor.Lastik değişiminin buna etkisi var mı ki?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her türlü ayarlar yapıldı; balans felan ?

Tüketimin düzensiz gözükmesi lastikten olmaz bildiğim kadarıyla ilk kez duyuyorum..

Aldığınız lastik en iyi lastiklerden hayırlı olsun

Yakup yaktın adamın başını. :)

Ahmet bey, hiç bir sorun yok. Lastik seçimi yakıt tüketimini bu denli oynatmaz hiçbir zaman, tabi farklı ve uygun olmayan ebatlar arasında değişiklik olabilir.

Aldığınız lastikler gayet güzel lastikler, biz uzun yıllar michelin kullandık, yok yanaktan balon yapar, yok çabuk yıpranır vs. bir çok eleştiri duyduk ama hiç bir şekilde bu tür bir problemle karşılaşmadık, Focus'umuzda da Michelin Primach HP geldi. İlk önce diş derinliklerinin azlığından dolayı şüphelendim, acaba sorun mu var falan diye, ancak michelin bayisinden alınmış lastikler ile diş derinliklerini karşılaştırdım sorun yoktu. Yol tutuş olarak değerlendirmem imkansız, Çünkü Focus 3 ü başka bir lastikle test etme imkanım hiç olmadı. Ancak bazen kaymaması gereken yerlerde kaydığı da oldu, (bu durum çok nadir oldu ancak sebebini de anlayamadığım için olumsuz yorum yapmam doğru olmaz) Her neyse fazla uzattık galiba. Lastikleriniz hayırlı olsun. Gülze güle kullanın. Yanaklarının yapısından dolayı kaldırıma falan sürtme durumunda problem yaşandığını duydum ama şahit olmadım hiç. Yine de aklınızda bulunsun. Ufak tefek dokunmalar ile sorun olmayacağını düşünüyorum. E sert dokunuşlarda da hepsinin yanağı zedelenir. Bence doğru tercih yapmışsınız. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ahmet Bey anlık tüketime alıp 3.viteste mesela 1500 devir civarında güçlü gaz verip izleyin, göreceğiniz değerler dudağınızı uçuklatabilir.

Anlık tüketim 30'u bile aşabilir, pratikte tüketimin değerlendirilmesinde hiçbir yararı yoktur.

Ancak nadiren kullanılabilir, mesela tamamiyle düz bir yolda aynı hızda ve sabit gazda farklı vites ve devirlerde gidildiğinde fark oluşuyor mu diye kontrol etmek için değerli olabilir...

Lastiklerinizi güle güle kullanın, yol bilgisayarını da ortalama tüketime alın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Sonuç olarak hala taşlaşmış lastiklerimizi kullanıyorum bi türlü kesin sonuca ulaşamamıştık ki :

bu akşam babam ile biraz konuştum , sonuç olarak kendisi binmediği ve çevreden ''iyi iyi'' dedikleri için SAVA markaya aklı yatmıştı ama hep ben engelliyordum, bari taktırda kabak lastikle gezmeyelim dedim...

SAVA Marka lastik goodyear'ın yan sanayiside olsa sonuçta arasında fiyat farkı var.Buda düşündürücü.Bu yüzden Petlas İmperium aldırıyım diyorum sava olacağına en azından petlas olsun hem daha olumlu yorum gördüm...

Petlas imperium kullanan varmı ? veya SAVA ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bugun babam aradı ve sanayide belirttiği yere çağırdı gittiğimde orta okul arkadaşının dükkanında lastikleri taktırıyordu..

Markası : Federal Formoza 205 / 55 / 16

Fiyat olarak tanesi 150 liradan 4 adet yazlık aldık.İlk izlenim ilk defa duydugum marka olduğu için kötü gibi olsada sonuçda 0 lastik iyidir diye 1-2 kez deneme yaptım gayet güzel yanlız ilerde ne olur meçhul.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.