Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus2 Yaz tipi Lastik Seçimi

Emre V.

Önerilen Mesajlar

Efficient Grip:

Düşük yuvarlanma direnci,

Yüksek konfor,

Başarılı ses özellikleri.

Zayıflayan direksiyon tepkileri,

Yol tutuş limitleri çok iyi değil.

Bu lastiğin rakiplerine karşı aldığı + / - ler bu yönde, ben de Astra da bu lastiği kullanıyorum genel olarak memnunum ama şuan kullandığım kışlık Goodyear Ultragrip Performance 2 ler direksiyon tepkileri konusunda Efficientgrip den daha iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Efficient Grip:

Düşük yuvarlanma direnci,

Yüksek konfor,

Başarılı ses özellikleri.

Zayıflayan direksiyon tepkileri,

Yol tutuş limitleri çok iyi değil.

Bu lastiğin rakiplerine karşı aldığı + / - ler bu yönde, ben de Astra da bu lastiği kullanıyorum genel olarak memnunum ama şuan kullandığım kışlık Goodyear Ultragrip Performance 2 ler direksiyon tepkileri konusunda Efficientgrip den daha iyi.

performance 2 aldığına göre 215 aldın o zaman.. tanesine 360 demişlerdi almamıştım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakubum senin Focus undaki Primacy ler ilk nesil, ben Focus umda hem ilk nesil hem 2. nesili kullanmıştım arada net olarak fark vardı, ilk Primacy ler yumuşak olmalarına rağmen pek de sessiz değiller, suda kolay kızaklıyorlar ve direksiyon tepkilerini ağırlaştırıyorlar, ayrıca ben sık patinaj sorunundan da şikayetciydim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakubum senin Focus undaki Primacy ler ilk nesil, ben Focus umda hem ilk nesil hem 2. nesili kullanmıştım arada net olarak fark vardı, ilk Primacy ler yumuşak olmalarına rağmen pek de sessiz değiller, suda kolay kızaklıyorlar ve direksiyon tepkilerini ağırlaştırıyorlar, ayrıca ben sık patinaj sorunundan da şikayetciydim.

Bu yaz lastikler değişecek zaten 4 yıl oldu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...

Continental almayı düşünüyorum.Artvin'de ister istemez köy yollarına giriyoruz.Asfaltta pek iyi durumda değil.Sizce başka bir lastik mi tercih etmeliyim?Teşekkürler...(205-55-16)

O olmazsa michelin primacy 2 tercih edebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizde hep köydeyiz abi bişey olduğu yok ya :wacko: Altını çok nadir vurmuştur :) Ama artık asvalt oldu sayılır heryer..Bilemiyorum..

Hani stabilize asfalt yada toprak yolda. Konfor ve gürültü oranını düşürmemiz zaten imkansız. O yüzden sert hamurlu ve uzun ömürlü bir lastik tercih etmek daha karlı olur diye düşünüyorum ben. Tabi oraların yollarını ve araçların yollarda olan durumunu sen daha iyi biliyorsun
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi kaç dakika o yolda gideceksin ve hızlı mı gideceğiz ? Eskisi gibi değil abi en azından bizim oralar..Nerdeyse evin dibine kadar asvalt var..

Çok uzak yerlere giderken zaten 10 ile gidiyorsun lastik fark etmez yani..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

yokohama ve bridgestone arasında tercih yapmayı düşünüyorum.Dediğiniz gibi stabilize ve asfaltta ( asfalt durumu pek iyi sayılmaz ) kullanımda daha avantajlı olarak hangisini tavsiye edersiniz.Marka ve model öneriniz var mı?Maalesef continental için en yakın yer Trabzon.Bu sıcakta kışlık lastikleri 400 km yormaya artı fazla yakıt harcamak istemediğimden tavsiyelerinizi bekliyorum.Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.