Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus2 Yaz tipi Lastik Seçimi

Emre V.

Önerilen Mesajlar

Malum havalar ısnıyor yazlık lastiklerimiz %30 un altında olduğu için 16'' jantlarımıza lastik alacğız.

Lastik fiyatları :

Bristone ER300 : 205 TL

Petlas Starmax : 180 TL ( oyuncak araba hediyeli )

Michelin : 230 TL

Pirelli P1: 180

Lassa İmpetus Revo : 195 TL

Tavsiyelerinizi bekliyorum michelin pek almayı düşünmüyoruz.

Birde 215-55-16 dı galiba bu lastikden alsak 16'' orjinal ghia jantına taksak ne gibi olumlu ve olumsuz etken olur ? bi zamanlar araştırmıştım fakat çok hatırlayamıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

toyo hakkında pek bilgim yok, ama nedense Ogün'e güveniyorum. Otomobil tutkusu ve deneyimleri oldukça fazla bir arkadaşımız. Ama Continental ciddi düşünülmesi gereken bir marka. Ben de Europa için Michelin ve Continental düşünüyorum. Fiyat konusunda güvendiğim bir bayim var, Michelin için 175/70/13 ebatlı tabi 130 tl fiyat verdi. Conti satmıyormuş. Daha uygun conti bulursam onu düşünebilirim ancak şu an gündemde Michelin var.

Petlas için çok çabuk yıpranıyor diyorlar, hatta bir arkadaşımın Albea'sında uzun yolda 20,000 km de bitmiş lastikleri.

Lassanın pirelliden daha pahalı olmasını da anlayabilmş değilim. Tamam kötü lastik değil ama. Pirelli de Pirelli yani.

Bridgestone ER 300 güzel lastik ama bilmiyorum.

Nedense ben Michelin ve Conti alınması taraftarıyım.

Toyo 324 lira mıymış. Yapışmasın lastiğim yere istemiyorum. Ben o parayı hayatta vermem. Tamam çok süper lastik olabilir ama vermem yani. çok para ya, en ünlü lastik markalarından bile 100 tl pahalı.

Ümit Vaysaloğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

petlas için duyduğum tek şey : (lastikçimiz söylemişti kışa girerken yazlık sorduğumuzda)

''Petlasın kışlık lastikleri iyidir fakat performanslı arabaların yazlık lastikleri petlas önermiyoruz çabuk eriyor'' dedi..

Fiyat olarak uygun.Lastik çektirme gibi huylarım yoktur ama virajlara girdiğinde hemen slip atmayacak lastikler istiyorum açıkcası.

Borada çok slip attım onun korkusunu iyi bilirim(bilinçli değil)

özellikle focus'un arka taraafını toplamak bi hayli zor olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.lastikcim...7V,PR-6779.html

Bu lastik nasıl acaba.

Onu alana kadar Michelin alsan daha iyi Ümit. Toyonun alınacak tek lastiği t-1R. İstediğin viraja gir çık o lastikle. Focusun yol tutuş puanına +1 daha ekler o lastik.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Toyo yu bilen bilir. :D

Diğer seçeneklerden Michelin Primacy 2 geliştirilmiş özellikleriyle Focus 2 nin biraz eksik kalan konfor özelliklerini arttırır, Lassa lar sa keyifli sürüş özellikleri, düşük yuvarlanma direnci ve düşük ses seviyesiyle idealdir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

henüz hala tamam şuna karar verdim diyemedim.Sitelerde araştırıyorum adam alıyor takıyor lastiği daha kullanmadan güzel iyi falan diyor.

Dişi olmayan lastik ses yapacağı gibi yoldaki çukurlarıda hissettiriyor haliyle , adam yeni lastik alınca bu en kötü marka da olsa çıkardığı lastikden iyi olcağı için iyi diyiyp geçiyor..

4 adet Petlas aldığımız zamanlar çivi gibi yola yapışıyordu 1 kış bitti , öteki kışa girerken bi taktık ki eskisi kadar tutmadığının kanısına ben bile vardım...İlk alınan lastikler 1 mevsimden sonra sanırım özelliğini kaybediyor (petlas için)

Asıl konuya döncek olursak : Petlas yazlık iyi mi kötü mü bilmiyorum kullanan birine sormak lazım fakat , petlasa o parayı vereceğime Lassa veya pirelli alırım diyorum kendi kendime :D

Emre V. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.