Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Fiesta mı Fabia mı Polo mu?

Önerilen Mesajlar

Bilmem bakmak lazım...çok farklı değildir ama benim demek istediğim gayet açık fordculukla ilgisi yok.

Yahu ben sana takılıyorum Fordcusun diye. Ben Fordcumuyumda Ford aldım. Allahın dik kafalı Hondacısıyım ben. Ama ciddi anlamda Fordu ön plana çıkartıyorsun ve koruyorsun. Tamam Sempati duyuyosun seviyosun anlıyorum ama. Fiesta gerçekten polodan iyi bir araç değil. Bu fiesta kötü demek değil tabiikide. Belki makyajlı fiesta polodan dahada iyi olacak.

Arkadaşın fiestasına binince ruhum daralıyor benim ya. Tamam kabul ediyorum kullanımı çok güzel. Aracın yola oturuşu her zaman ki gibi harika. İçindeki malzeme kaliteside iyi. Ama sırf trimleri yumuşak plastik değil diye poloyu kalitesiz yada fiestadan kalitesiz olarak yorumlaman bence objektif bir yorum değil. Bence Mertol abinin yazdığı şekilde kalite sorgulaması yapıp yumuşak plastikten puan kırabilirsin poloya

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ogün ben kalitesiz demedim zaten kalite hissi yüksek ama o bile öyle değil dedim.. anlatabildim mi ?

Madem o önemli kriter değil premiumlar da keyfine onlarla döşüyor :zha: Neyse araba işte elalem sordu biz tartışıyoruz..Zevk ve tercih işi..Saygı duymak lazım..

iyi kötü araba yok kaç kez derim, kişiye uygun araba var... Senin dediğin yönler ortada onları beğenen fiestayı beğenmeyen polo alsın :D ama hızlı gitmesin fark orda :claps:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ogün ben kalitesiz demedim zaten kalite hissi yüksek ama o bile öyle değil dedim.. anlatabildim mi ?

Madem o önemli kriter değil premiumlar da keyfine onlarla döşüyor :D Neyse araba işte elalem sordu biz tartışıyoruz..Zevk ve tercih işi..Saygı duymak lazım..

iyi kötü araba yok kaç kez derim, kişiye uygun araba var... Senin dediğin yönler ortada onları beğenen fiestayı beğenmeyen polo alsın :D ama hızlı gitmesin fark orda :claps:

Al bak yine küçümseme :D Neden hızlı gitmiyim arkadaş. Sene 2006 2004 model 1,4 benzinli otm vites poloyla. S virajına 130 la elfreni çekip giriyoduk :D Bilmem anlatabildimmi :D Polonun yol tutuşunu yabana atma :zha: Fiestadan daha iyi tutar daha kötü tutar onu bilmemde. Tutar yani
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yusuf bizde eşime fiesta diye yola çıkmış ama araç teslim için uzun tarih verince focus otm. almıştık. ama benim bir avantajım eşim düz kullanamadığı için arabam tamamen bana ait ..şu durumda sen arabanı tek kullanamıyorsun :D

O açıdan sorun yok dostum. İşe servisle gidiyorum, işteyken eşim kullanıyor diğer zamanlarda ben. Gerçi diğeri satılmadı daha, şu an 2 araç var ikiside manuel biri benzinli biri dizel. Zaten şu an istesede pek araç kullanamaz hatta belkide doğuma kadar 7-8 ay kadar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de olaya DSG açısından bakıyorum. DSG bu sınıf için haddinden fazla pahalı ve bence gereksiz bir şanzıman. VW poloda DSG için 5400 TL fark alıyor bu çıplak DSG fiyatı ..Yani DSGnin yanında ESP+hill holder da gelmiyor. Golfte dizelde DSG yaklaşık 7500 TL ve yanında ESP+hill hold geliyor. Ehh esp+hill holda yaklaşık 2000 TL tutacağına göre golf dizlede ve poloda DSG fiyatı kabaca aynı olur ki bence çok gereksiz ve bu segment için aşırı pahalı. Sırf otomatik diye 33binlik B segment arabaya 5500 TL fazla vermek benim tahayyül edemeyeceğim bir çılgınlık . 1.4 polo 33400 1.4 polo dsg 38800

Şimdi jazz fiyatlarına baktım onlar da uçmuş yavv. 5 ay önce lansmanda 41 olan fun CVT şimdi 44 olmuş. 36 olan joy CVT 40 olmuş hadi 39a alınabilir. Ama orada yeni nesil tork konvertörlü CVT sadece 2000 TL ve tüm seride ESP standart. Joyda ayrıca dijital klima da standart. Poloyu 38e jazzı 39a alırsınız. Jazz biraz daha kalitesiz ama daha ferah daha geniş daha değişken daha pratik daha ekonomik ve daha donanımlı (esp, USB, dig klima) olur.

B segmentte kalite takıntısı bana yanlış geliyor. Bu arabanın amacı zaten ucuzluk , ekonomi ve düşük boyuta rağmen olabilecek en geniş iç mekan, bagaj alanı ve değişkenlik. Tüm işaretler jazz diyor ama siz bilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Madem o önemli kriter değil premiumlar da keyfine onlarla döşüyor :) Neyse araba işte elalem sordu biz tartışıyoruz..Zevk ve tercih işi..Saygı duymak lazım..

iyi kötü araba yok kaç kez derim, kişiye uygun araba var... Senin dediğin yönler ortada onları beğenen fiestayı beğenmeyen polo alsın :claps: ama hızlı gitmesin fark orda :D

Kalitesiz diyemezsin. He dersin belki de komik olur işte. Premium araçları premium yapan yumuşak dokulu kaplamaları değil mükemmele yakın işçilikleri ve kaliteli parça kullanımıdır. Bunun yanında bonus olarak yumuşak dokulu malzeme ile kaplarlar. Ama yumuşak dokulu malzeme ile kaplandı diye hiçbir araba sınıf falan atlamaz. Anlatabildimmi?

Sen style alma. Bende titanium almam. Kapısındaki uyduruk vinleks kaplama için 5 bin lira verecek kadar rahatsız değilim. Ford u severim. ugüne kadar kaç tane fordum oldu ben artık hatırlayamıyorum. Ama 20-30 falan rahat olmuştur. Ama bunu almamın nedeni fiyat/kazanım oranının yüksek olması ve otomobille ilgili sosyal çevremin ford üzerine çalışıyor olması. Yıllardır aynı markayı kullanınca yetkili yetkisiz servisinden yetkili yetkisiz parçacısına, oradan hurdacısından aksesuarcısına kadar herkesi tanıyorsun. Birşeye ihtiyacın olduğunda da elinle koymuş gibi bulabiliyorsun. Benim için önemli bir kriter bu. Ancak artık ford fiyat/kazanım dengesini kaybetmeye başladı. Dolayısı ile bundan sonra ford alırmıyım bilmiyorum. Okazyon olursa elbet alırım ama onun dışında zor. VW parası verip ford almam. Evet belki VW de o parayı imaja veriyorsun ama sonuçta onunda bir geri dönüşü var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de olaya DSG açısından bakıyorum. DSG bu sınıf için haddinden fazla pahalı ve bence gereksiz bir şanzıman. VW poloda DSG için 5400 TL fark alıyor bu çıplak DSG fiyatı ..Yani DSGnin yanında ESP+hill holder da gelmiyor. Golfte dizelde DSG yaklaşık 7500 TL ve yanında ESP+hill hold geliyor. Ehh esp+hill holda yaklaşık 2000 TL tutacağına göre golf dizlede ve poloda DSG fiyatı kabaca aynı olur ki bence çok gereksiz ve bu segment için aşırı pahalı. Sırf otomatik diye 33binlik B segment arabaya 5500 TL fazla vermek benim tahayyül edemeyeceğim bir çılgınlık . 1.4 polo 33400 1.4 polo dsg 38800

Şimdi jazz fiyatlarına baktım onlar da uçmuş yavv. 5 ay önce lansmanda 41 olan fun CVT şimdi 44 olmuş. 36 olan joy CVT 40 olmuş hadi 39a alınabilir. Ama orada yeni nesil tork konvertörlü CVT sadece 2000 TL ve tüm seride ESP standart. Joyda ayrıca dijital klima da standart. Poloyu 38e jazzı 39a alırsınız. Jazz biraz daha kalitesiz ama daha ferah daha geniş daha değişken daha pratik daha ekonomik ve daha donanımlı (esp, USB, dig klima) olur.

B segmentte kalite takıntısı bana yanlış geliyor. Bu arabanın amacı zaten ucuzluk , ekonomi ve düşük boyuta rağmen olabilecek en geniş iç mekan, bagaj alanı ve değişkenlik. Tüm işaretler jazz diyor ama siz bilirsiniz.

Opsiyonlar arasıdna jazz olsa bende kesinlikle jazz derdim. Ama arkadaş polo fabia fiesta sorunca o üçü arasında polo öne çıkıyor..

Fiyatları yukarıdaki gibiyse şaşırmış onlar.. 5 bin liraya otomatik vites falan alınma. Akıl var mantık var.. Düz vites kullanmayı öğreniversin.. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yaaaaaaa arkadaş sizene ya.......hiçbir insan...en azından benim bildiğim böyle bir soru sorar...cevabını kendisi verir...hiçkimse görmedim etrafındaki yorumlara göre bişey alındıgına şahit olmadım....alla alla...

bugün de eşim eve gelirken....tavuk al dedi..banvitmi keskinoglumu şeker piliçmii alsam........önerileriniz... :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford u severim. ugüne kadar kaç tane fordum oldu ben artık hatırlayamıyorum. Ama 20-30 falan rahat olmuştur. Ama bunu almamın nedeni fiyat/kazanım oranının yüksek olması ve otomobille ilgili sosyal çevremin ford üzerine çalışıyor olması. Yıllardır aynı markayı kullanınca yetkili yetkisiz servisinden yetkili yetkisiz parçacısına, oradan hurdacısından aksesuarcısına kadar herkesi tanıyorsun. Birşeye ihtiyacın olduğunda da elinle koymuş gibi bulabiliyorsun. Benim için önemli bir kriter bu. Ancak artık ford fiyat/kazanım dengesini kaybetmeye başladı. Dolayısı ile bundan sonra ford alırmıyım bilmiyorum. Okazyon olursa elbet alırım ama onun dışında zor. VW parası verip ford almam. Evet belki VW de o parayı imaja veriyorsun ama sonuçta onunda bir geri dönüşü var.

Bence de, bence de...

Tek fark ben kaç Ford'um oldu hatırlıyorum, topu topu 5.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yaaaaaaa arkadaş sizene ya.......hiçbir insan...en azından benim bildiğim böyle bir soru sorar...cevabını kendisi verir...hiçkimse görmedim etrafındaki yorumlara göre bişey alındıgına şahit olmadım....alla alla...

bugün de eşim eve gelirken....tavuk al dedi..banvitmi keskinoglumu şeker piliçmii alsam........önerileriniz... :D

Farketmezabi 3 ününde piliçleri 15 günde yetişiyor :)

Ama şeker pilicin fabrikasını gördükten sonra ondan biraz uzak duruyorum muhtemelen hepsi aynıdır

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.