Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Anahtarla Bagaj Kapısı Açma

Doğukan Özçelik

Soru

Merhaba abiler, arkadaşlar,

Bende ford focus hb trend x var, araba anahtarının el alt tarafında bagaj işareti olan yere 2 kere basınca bagaj otomatık yukarı doğru açılıyormuş ama bende açılıyor ama yukarı doğru kalkmıyor. Sizce sorun ne olabilir ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
26 dakika önce, Doğukan Özçelik yazdı:

Merhaba abiler, arkadaşlar,

Bende ford focus hb trend x var, araba anahtarının el alt tarafında bagaj işareti olan yere 2 kere basınca bagaj otomatık yukarı doğru açılıyormuş ama bende açılıyor ama yukarı doğru kalkmıyor. Sizce sorun ne olabilir ?

18 dakika önce, Mehmet Akpunar yazdı:

Bagaj kollarında yay var o eksik galiba. 

Hatchback araçlarda kapak komple yukarı kalkmıyor.Sadece kilit "tık" diye atıyor. Sedan araçlarda bagaj yaylı olduğu için kendi komple açılıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
20 dakika önce, Mehmet Çallı yazdı:

Hatchback araçlarda kapak komple yukarı kalkmıyor.Sadece kilit "tık" diye atıyor. Sedan araçlarda bagaj yaylı olduğu için kendi komple açılıyor.

hımm bunu bilmiyordum üstadım, çok tşk ediyorum.

--0 dakika sonra eklendi--
41 dakika önce, Mehmet Akpunar yazdı:

Bagaj kollarında yay var o eksik galiba. 

Mehmet arkadaşımız hb'lerde direk yukarı kalkmıyor dedi ama demek ki bildiği var üstadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Zaten mantık olarak HB kasaların bagaj kapağının sedan gibi kendiliğinden açılamıyor olması lazım. Sedanın bagaj kapağı serçe parmağıyla kapanacak kadar hafif. Haliyle yaylar mekanik olarak rahatça itebiliyor. HB kasanın o ağır bagaj kapağının kendiliğinden açılabilmesi için ya daha kuvvetli ve itiş gücüne sahip amortisörlere ihtiyacı var ya da elektrikli bagaj kapağı opsiyonuna.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
18 saat önce, Mustafa Nartkaya yazdı:

Arkadaşın dediği gibi,
benim arabada da kumanda düğmesine basılınca
kapak kalkmıyor,
sadece kilit açılıyor.
Bu tür çalışmanın normal olduğu söyleniyor.

Çok teşekkür ediyorum abi ?

18 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Hiçbir Focus HB’in bagaj kapağı, otomatik olarak tam açılmıyor.

Çok teşekkür ediyorum üstadım ?

17 saat önce, Cenk Demirel yazdı:

Zaten mantık olarak HB kasaların bagaj kapağının sedan gibi kendiliğinden açılamıyor olması lazım. Sedanın bagaj kapağı serçe parmağıyla kapanacak kadar hafif. Haliyle yaylar mekanik olarak rahatça itebiliyor. HB kasanın o ağır bagaj kapağının kendiliğinden açılabilmesi için ya daha kuvvetli ve itiş gücüne sahip amortisörlere ihtiyacı var ya da elektrikli bagaj kapağı opsiyonuna.

Çok teşekkür ediyorum üstadım ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.