Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.0 Ecoboost Motor Performansı Arttırma.

Ercan Çelik

Önerilen Mesajlar

Herkese hayırlı geceler diliyorum. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu forumda sizlerle olduğum için çok mutluyum çok güzel sıcak ve samimi bir ortam var. Daha yüzyüze tanışma imkanımız olmasa da şahsım adına sizlerle tanışmayı çok istiyorum. Karşılık beklemeden bilgi alışverişinin olması çok güzel. Neyse yazacak çok şey var ama daha fazla uzatmayayım :) Şimdi diyeceksiniz bu yine ne soracak acaba diye evet yine çekinerek birşey sormak tecrübeli arkadaşların tecrübesinden faydalanmak istiyorum. Başlıktan da anlaşılacağı üzere aracımın torku bana yeterli gelmiyo aracın performansını cüzi maliyetle nasıl arttırabilirim neler yapmam gerekir şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Biraz uzun oldu kusuruma bakmazsınız umarım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25 dakika önce, Ercan Çelik yazdı:

Yazılım işine şuan giremem malesef max 1000 tl civarı.

Yazılım olmadan ne hayal ediyorsunuz?

Kutu içi K&N hava filtresi ile 1-2 PS ve belli belirsiz bir çekiş artışı sağlarsınız. 

Özetle turbo beslemeli motorda yazılım olmadan bir yere varamazsınız.

Yazılım konusunda da iki somut seçenek var:

1. Doğrudan beyindeki yazılımı değiştirmek. Bu en güvenli ve etkili yöntem. Ancak garanti dışı kalma riski var. Ortalama 25-30 PS ve 50 Nm civarında tork kazandırır. Yazıldığı gibi @Servet Ö. ile görüşebilirsiniz veya Superchips temsilcisi BTG Maslak ile irtibata geçebilirsiniz. 1500 TL altında olacağını sanmam.
  2. Diğer seçenek beyindeki programı aldatan bir çip takmak. Bu kolay takılır sökülür olduğu için servise giderken çıkartılarak garantiyi bozma riskini düşürür ama tamamen yok etmez. Çok sağlıklı bir yöntem olmasa da yıllar içerisinde belli bir güvenlirlik kazandı gibi görünüyor, hatta yurt dışında bunu ekstra motor garantisi vererek satan kuruluşlar bile var. Beyanlara göre güç kazanımı 22-33 PS arasında, tork da 36-56. Daha da ekonomik sayılabilir. Burada.

Bunlara itibar etmeyeceksiniz boşuna yazışmayalım. 

--1 dakika sonra eklendi--
1 dakika önce, Ercan Çelik yazdı:

Insallah servet beyden bu konuda bir atak bekliyorum :)

Atağı siz yapın, ondan da cevap bekleyin.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Yazılım olmadan ne hayal ediyorsunuz?

Kutu içi K&N hava filtresi ile 1-2 PS ve belli belirsiz bir çekiş artışı sağlarsınız. 

Özetle turbo beslemeli motorda yazılım olmadan bir yere varamazsınız.

Yazılım konusunda da iki somut seçenek var:

1. Doğrudan beyindeki yazılımı değiştirmek. Bu en güvenli ve etkili yöntem. Ancak garanti dışı kalma riski var. Ortalama 25-30 PS ve 50 Nm civarında tork kazandırır. Yazıldığı gibi @Servet Ö. ile görüşebilirsiniz veya Superchips temsilcisi BTG Maslak ile irtibata geçebilirsiniz. 1500 TL altında olacağını sanmam.
  2. Diğer seçenek beyindeki programı aldatan bir çip takmak. Bu kolay takılır sökülür olduğu için servise giderken çıkartılarak garantiyi bozma riskini düşürür ama tamamen yok etmez. Çok sağlıklı bir yöntem olmasa da yıllar içerisinde belli bir güvenlirlik kazandı gibi görünüyor, hatta yurt dışında bunu ekstra motor garantisi vererek satan kuruluşlar bile var. Beyanlara göre güç kazanımı 22-33 PS arasında, tork da 36-56. Daha da ekonomik sayılabilir. Burada.

Bunlara itibar etmeyeceksiniz boşuna yazışmayalım. 

--1 dakika sonra eklendi--

Atağı siz yapın, ondan da cevap bekleyin.

Cem bey öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Yazılım işini düşünmüyo değilim ama sağlam biryerde yaptırmak biraz pahalı olduğu için şuan giremiyorum ileride ne olur bilemem tabi sizlere danışmamdaki amaç yazılım harici mümkünse onu öğrenebilmek değilse şuan için yapacak pek birşey kalmıyo zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

[emoji4] Nasil bir atak mesela?
Sizin bu konuda iyi olduğunuzu bilmeyen yok sanırım bende çalışmalarınızı hayranlıkla takip ediyorum. Bu konuda nasıl bir çözüm önerirsiniz tek çözüm yazılım mı yoksa farklı birşeyler yapılabilir mi!
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizin bu konuda iyi olduğunuzu bilmeyen yok sanırım bende çalışmalarınızı hayranlıkla takip ediyorum. Bu konuda nasıl bir çözüm önerirsiniz tek çözüm yazılım mı yoksa farklı birşeyler yapılabilir mi!

Valla şuan yeniden yaptıracak olsam yazılımı direk Servet in peşine düşerdim. Bir de kn filtremi takar devam ederdim.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla şuan yeniden yaptıracak olsam yazılımı direk Servet in peşine düşerdim. Bir de kn filtremi takar devam ederdim.
Doğan bey aracın öncesi ve sonrası ile ilgili izlenimleriniz hakkında kısa bilgi verebilirmisiniz sizin söyleyecekleriniz önem arz ediyo yaptırıp kullanan biri olarak ve Servet beyin tekliflerine de açığım aramızda mesafeler var nasıl olur orasını bilmiyorum :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 hours ago, Ercan Çelik said:
4 hours ago, Servet Ö. said:
emoji4.png Nasil bir atak mesela?

En hizli ve temiz cozum yazilim + filtre. Oneririm, agrisiz sizsiz, verilen paraya derger bir is.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 minutes ago, Ercan Çelik said:
33 minutes ago, Servet Ö. said:
En hizli ve temiz cozum yazilim + filtre. Oneririm, agrisiz sizsiz, verilen paraya derger bir is.

Peki böyle bir işin maliyeti ne olur.

Yazilim SuperChipsde 1500 civari, ben yaparsam ayarlariz fiyati.

350-400 civari filtre.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.